182818
178171

Україна домовилася про експорт м'яса птиці до Марокко

Про це повідомляє Держпродспоживслужба, пише Укрінформ.

"Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Компетентний орган Королівства Марокко погодили форму ветеринарного сертифікату для експорту м'яса птиці та продуктів з нього з України до Королівства Марокко", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Мінагрополітики, Марокко є пріоритетною країною Африки для України в галузі розвитку двосторонньої аграрної торгівлі.

Це підтверджується даними Держстату за 2017 рік. Так, товарообіг України і Марокко 2016 році склав $ 221 млн. А вже у 2017 р. до Марокко було експортовано у 6,8 раза більше масла (29,4 млн дол.), у 5,6 раза більше паперу й картону (1,3 млн дол.), на 5,5% -  макухи й жому (46 млн дол.), у порівнянні з 2016 роком.

 В АПК впроваджується 474 інвестиційних проектів на 41 млрд грн

Завершення цих проектів створить близько 16 тисяч нових робочих місць, повідомляє прес-служба МінАПК.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти виробників (74,3%). Вартість інвестпроектів варіюється від 0,1 млн до 9,6 млрд гривень.

Найбільша активність інвестиційної діяльності спостерігається у Вінницький (освоєно 6,3 млрд грн капінвестицій), Київській (1,1 млрд грн), Полтавській (0,6 млрд грн), Черкаській (0,4 млрд грн) та Сумській (0,4 млрд грн) областях.

Найбільша кількість таких проектів впроваджується у Полтавській (69 од.), Львівській (64од.), Вінницькій (48 од.), Чернівецькій (43 од.), та Черкаській (41 од.) областях.

Інвестиційні проекти реалізовуються за напрямами:

- розвиток скотарства – 112 од. (23,6% від загальної кількості);

- розвиток свинарства – 59 од. (12,4%);

- розвиток птахівництва – 27 од. (5,7%);

- обробка, зберігання зернових і технічних культур – 88 од. (18,6%);

- овоче- та фруктосховища – 58 од. (12,2%);

- багаторічні насадження – 20 од. (4,2%);

- зрошення – 14 од. (3%).

Довідково:

Станом на 1 січня 2017 року в АПК України впроваджувалося 380 інвестпроектів загальною кошторисною вартістю 27,9 млрд гривень.

Ваш вибір 'Подобається'.


У Сінгапурі онлайн-супермаркет продаватиме український мед

Про це у своєму Facebook повідомив Андрій Ярмак, пише kurkul.com.

«Найпотужніша мережа он-лайн супермеркетів РедМарт планує включити наш мед в свою пропозицію, оскільки за якісними параметрами він, як мінімум, не гірший за австралійські та новозеландські аналоги, за якістю упаковки — преміальніший, а по ціні — значно конкурентніший», — написав він.

Андрій Ярмак називає початок продажів українського меду «першими ластівками нашої торгової місії до Південно-Східної Азії».

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


МЕРТ розширило перелік для бюджетної компенсації при закупівлі агротехніки

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) додало 37 виробників до переліку вітчизняних підприємств, придбання агротехніки яких частково компенсуватимуть аграріям із держбюджету. Нині їхня кількість сягає 97 виробників, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненим на сайті МЕРТ документом, до переліку підприємств, вартість техніки яких компенсуватимуть, зокрема, додані ТОВ «Завод елеваторного обладнання», ТОВ «Велес-Агро ЛТД», ТОВ «Завод елеваторного обладнання «Сокіл», приватна фірма «Хартехпром- 97», ПрАТ «Калинівський машзавод», ТОВ «Слобожанська промислова компанія», ПП «Агротехкомплекс», ТОВ «Варіант Агро Буд».

Нагадаємо, в 2018 році Кабінет міністрів України спрямовує 1 млрд грн на компенсацію аграріям 25%-вої вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки.


 

Ваш вибір 'Подобається'.


В українських селах почали згортати бізнес по відгодівлі поросят

Таку думку ГолосUA висловив житель с. Германівка (Київська область) Руслан Костенко.

За його словами, сьогодні в кількох сім'ях села тримають свиней для відгодівлі.

«Це досить вигідний бізнес: поросята їдять все – і харчові відходи, і дешеву проварену кашу, і сіно, і траву, і шкірку з овочів, і комбікорми. Тобто якщо господарі не запасли буряк, картоплю та інші овочі, це завжди можна чимось замінити. Хоча б розмоченими у воді сухарями або відвареної кашею. А через 10 місяців з поросятка вагою 6-8 кг виростає свиня до 150 кілограмів.  Якщо перевести на гроші, то в день свиня з'їдає на 25-30 грн корму максимум. А потім це м'ясо можна продати по 150-200 грн за кілограм», - описав ситуацію він.

Р. Костенко уточнив, що від цього бізнесу багато селян відмовляються: сире м'ясо – продукт, що швидко псується і вигідно продати його можна лише на легальному ринку в Києві. Але в Києві ринки в даний час контролюються перекупниками – оптовиками, які викупили всі торгові місця і селян туди торгувати не пускають.

«На який ринок ви не прийшли в Києві - там все зайнято перекупниками. Навіть якщо селянин приїде з м'ясом, у нього або куплять за заниженою ціною, або зовсім відправлять додому. І з кожним роком люди відчувають себе беззахисними перед перекупниками і державою. В торгові центри не так просто віддати товар на реалізацію – у багатьох випадках доводиться платити за те, щоб «увійти в бізнес», - додав житель села.

Відповідно, зокрема, у Київській області селяни або перестають купувати поросят для відгодівлі, або продають його в сусідні села.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як аграріям скористатися програмами держпідтримки (інфографіка)

Ваш вибір 'Подобається'.