186395

Україна експортувала рекордний обсяг сливи в ЄС

За даними «Інфо-Шувар», в серпні 2017 року, українські експортери вивезли на зовнішній ринок майже 1 тис. тон свіжої сливи на суму $625 тис.  Офіційно майже весь обсяг розподілився між двома країнами: Польщею  та Білоруссю.  Більше 700 тон української сливи купила Польща на суму $530 тис.  В Білорусь  ми відправили 165 тон сливи на суму $ 60 тис.

Слід відзначити, що Україна завжди вважалась нетто імпортером сливи. За останні 10 років, ми експортували, в середньому, 400-500 тон цієї продукції , а імпортували в 5-8 разів більше.  Головним покупцем української сливи завжди була Росія.

«В цьому році ми спостерігаємо досягнення  не тільки в кількості, а і в географії  експорту - наша слива припала до смаку вимогливим покупцям в ЄС.  Погодні умови поточного сезону відіграли в цьому значну роль: через холодну весну  країни ЄС втратили врожай сливи, а в Україні цей сезон навпаки видався досить врожайним. – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи – Помилково вважати, що Польща в цьому сезоні є єдиним покупцем в ЄС, насправді, з цієї країни наша слива відправлялась до Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії.  Саме такий шлях, поки що,  вимушені обирати українські експортери, тому що постачати українську сливу у  напрямку до Німеччини  та Великобританії ,на разі, досить важко через відсутність в українських господарствах відповідних сертифікатів».

Станом на 1 вересня 2017 року, Україна вже отримала статус нетто експортера сливи. Загальний обсяг імпорту, за перші 8 місяців календарного року, склав 430 тонн, тобто експортували ми в 2,5 рази більше сливи, ніж імпортували.  Цілком можливо, що в цьому році Україна таки залишиться нетто експортером сливи, принаймні по кількості, бо за даними «Інфо-Шувар», протягом вересня  поставки до Польщі відбуваються регулярно. Українська слива досить вдало продається у свіжому вигляді і на переробку, закупівельні ціни на свіжому ринку Польщі варіюються в діапазоні  0,85-0,95 EUR/кг, а польські переробники декларують закупівлю по  0,58-0,70 EUR/кг.  Найбільшу перевагу європейські покупці віддають сортам «Стенлі» та «Президент».  В українських господарствах слива експортної якості сьогодні коштує  13-18 грн/кг (0,40 -0,56 EUR/кг).

Ваш вибір 'Подобається'.


Аграрії зібрали 40 млн тонн зернових та зернобобових культур

Середня врожайність складає 38,4 ц/га, повідомляє прес-служба МінАПК.

Зокрема, у розрізі культур зібрано:

- гречка - 139 тис. тонн з 122 тис. га (67% від прогнозних 182 тис. га) при врожайності 11,4 ц/га;

- просо -  67 тис. тонн з 46 тис. га (81% від 57 тис. га) при врожайності 14,6 ц/га;

- кукурудза - 1,2 млн тонн з 266 тис. га (6% від 4,5 млн га) при врожайності 43,8 ц/га.

Крім того, проводиться збирання:

- соняшнику - 4,8 млн тонн з 2,6 млн га (43% від 5,9 млн га) при врожайності 18,5 ц/га;

- сої - 935 тис. тонн з 542 тис. га (27% від 2,0 млн га) при врожайності – 17,2 ц/га;

- цукрових буряків - 1,8 млн тонн з 42 тис. га (13% від 318 тис. га) при урожайності 426 ц/га.

Поряд із збиранням врожаю проводиться підготовка грунту під посів озимих культур та посів озимих.

На даний час, підготовлено 7,3 млн га або 90% до прогнозованих площ (8,1 млн га).

Посів озимих культур на зерно, під урожай 2018 року, при прогнозі 7,2 млн га проведено на площі 2,2 млн га або 30%, в т.ч.:

- посів озимої пшениці та тритикале при прогнозі 6,1 млн га проведено на площі 2,1 млн га, або 34% до прогнозу;

- жита при прогнозі 161 тис. га посіяно 69 тис. га, або 43% до прогнозу;

- ячменю при прогнозі 926 тис. га посіяно 52 тис. га або 6%.

Крім того, посів озимого ріпаку проведено на площі 780 тис. га або 100% до прогнозу (прогнозовано 777 тис. га).Дивовижний овоч підкорює Європу

А ще міні-баклажани володіють яскравим, особливим смаком, пише atmagro.ru.

Оптовики північної Італії зацікавилися новим продуктом, а деякі навіть побажали стати його ексклюзивними розповсюджувачами. На півночі країни овоч швидко завоював популярність. Поки що кистьові баклажани продають в той же період, що і звичайні, - з серпня по листопад, хоча Frigenti Group планують розширити терміни продажу "помідорних" баклажанів.

У 2017 році фірма планує привернути увагу до новинки всієї країни. Поки що ексклюзивні "червоненькі" вирощують в регіоні Агро Ноцерино-Сарнезе на власній ділянці площею 25 гектарів, і в господарствах-партнерах.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Дикі кабани знищують урожай соняшнику та кукурудзи

Урожай кукурудзи та соняшнику на полях Волноваського району на Донеччині стрімко зменшується через появу у регіоні великої кількості диких кабанів, повідомляє superagronom.com.

За словами працівників місцевих господарств, дикі кабани цілими виводками поїдають кукурудзу та соняшник.

«А коли наїдаються — починають буквально викочуватися по полях, чим завдають ще більшої шкоди посівам», — нарікає аграрій Віктор з Новогнатівки.

Щоб прогнати їх з полів, фермери лякають кабанів автомобілями, звуками вибухів петард, але кабани знову повертаються.

«В минулому році кабанів було значно менше, оскільки їх вовки ганяли, а зараз, з невідомої причини, вовків практично немає. В результаті господарство зазнає значних збитків», — зазначає Віктор.

Місце господарства звернулися за допомогою в Центр військового співробітництва (ЦВС) Волноваського району, де аграріям пообіцяли допомогти шляхом надання дозволу єгерям на відстріл тварин.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні пропонують запровадити інститут незалежного земельного омбудсмена

Теґи: 

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише завідувач сектору проблем аграрного та земельного права Інституту держави і права ім. В.Н. Корецького НАН України Павло Кулинич, передає AgroTimes.

Самостійний незалежний земельний омбудсмен не повинен підпорядковуватися жодній правоохоронній структурі, включно з чинними омбудсменами. «Такий варіант зумовлено не лише наявними високими рівнями корупції та порушення земельних прав й інтересів, а й можливим ростом цих негативних явищ після очікуваного скасування мораторію на продаж сільгоспземель і введенням їх ринкового обігу», – пояснює Павло Кулинич.

Його діяльність пропонується забезпечити за кошти, зібрані за аналогією з коштами, віднайденими для фінансування діяльності бізнес-омбудсмена України.

Кабінет міністрів і низка міжнародних донорських і фінансових організацій  можуть підписати Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримання української ініціативи з боротьби з порушеннями земельних прав і законних земельних інтересів громадян та юридичних осіб України, пропонує Павло Кулинич.

«Таке фінансування може бути використане для забезпечення діяльності земельного омбудсмена України протягом перших трьох-п’яти років після відкриття ринку сільськогосподарських земель, – наголошує експерт. – А з часом його діяльність може бути подовжена за кошти державного бюджету».

Створення інституту земельного омбудсмена можна розпочати з ухвалення на основі такого Меморандуму постанови уряду про утворення офісу земельного омбудсмена з наступним поданням до Верховної Ради відповідного законопроекту. «На нашу думку, його слід подати в пакеті з проектом Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», – зауважує Павло Кулинич.

Земельний омбудсмен має бути наділений законом такими повноваженнями, як право звертатися до суду про захист порушених земельних прав, ініціювати перегляд судових рішень із питань захисту земельних прав, вимагати пояснень посадових осіб органів влади тощо.

Такі повноваження, підкреслює експерт, може надати йому не постанова уряду, а закон. А основною категорією осіб, яких захищатиме земельний омбудсмен, мають бути селяни – власники паїв, а також сімейні й інші фермерські господарства.


 

Ваш вибір 'Подобається'.


Великий український виробник сиру буде продавати продукцію в ЄС

В даний час право експорту в країни ЄС мають 287 українських підприємств, в тому числі 107 виробників харчових продуктів, зокрема, виробники м'яса птиці, риби, меду, яєць, молока і молочних продуктів, пише Delo.UA

Крім того, в ЄС можуть експортувати 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження, таких як пухо-пір'яного сировини, шкур, корми, субпродуктів харчових, племінного матеріалу, інших нехарчових продуктів тваринного походження.

Експорт молочних продуктів з України в січні-червні 2017 року склав $117,2 млн, що на 76,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

П'ять основних експортерів сиру в липні відвантажили за кордон майже 80% від усього обсягу поставок з України. Зокрема, "Бель Шостка Україна" — 31,6%, "Комо-Експорт" — 21,4%, "Мілкіленд Інтермаркет" — 9,5%, "Лакталіс-Україна" — 9,2%, "Клуб Сиру" — 8,2%.