Україна має всі шанси стати одним з лідерів виробництва молока

Сучасні топові експортери, такі як Нова Зеландія, Австралія, Європа та США не зможуть повністю покрити попит, тому Україна має хороший значний потенціал для задоволення такого зростаючого попиту, повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

«Фахівці вказали на ряд факторів, які потрібно удосконалити, аби Україна могла стати потужним гравцем на світовому ринку. Асоціація виробників молока (АВМ) вже кілька років активно працює над більшістю з них, а саме над збільшенням продуктивності корів, створенням кооперативів та контролем безпечності і якості молочних продуктів», — зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

«Крім того, обов’язковим пунктом на шляху розвитку України, як потужної молочної країни є рух в напрямку відкриття нових країн для експорту. На сьогодні, географія українського експорту більше націлена на країни пострадянського простору, а такі найбільші імпортери як Гонконг, Китай, Алжир, Венесуела, ОАЕ нами практично не досліджено» — поділилась Яна Музиченко, аналітик АВМ.

Наразі Україна займає 18 місце у світі за виробництвом молока. Ціна українського молока на 16% нижча світової, що підвищує нашу конкурентоспроможність у порівнянні з іншими країнами.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд розширив перелік дотацій для фермерів та спростив умови їх участі у програмах

Зокрема, фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час прес-конференції, присвяченій обговоренню прийнятих нововведень. Участь у заході взяли президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак та керівник Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Юрій Апальков.

«Мінагрополітики разом з профільними фермерськими представництвами напрацювали ряд новацій та змін, які полегшують доступ фермерів до фінансових ресурсів. Відтепер, звернувшись до свого регіонального Укрдержфонду, фермер зможе отримати пряму безповоротну фінансову підтримку, а також взяти участь у програмах на спрощених умовах», - зазначив Віктор Шеремета.

Щодо новацій, йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство. Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 000 грн на 1 ФГ). Нові напрями державної підтримки будуть реалізуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Зміни у програмах підтримки стосуються, передусім, розміру компенсацій (компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі – до 60 тис. грн.), зняття обмежень щодо розміру земельної ділянки ФГ та збільшення рівня доходу до 20 млн грн. для участі у програмах.

Відтепер фермери мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння та за українську техніку декілька разів на рік, а також закуповувати насіння як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їх офіційних представників.

У новому Порядку розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямів для с/г обслуговуючих кооперативів (молочарський, м’ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин).

Крім того, за словами Юрія Апалькова, планується  створити аграрний реєстр для надання держпідтримки селянам-одноосібникам.

У свою чергу Микола Стрижак відзначив, що співпраця Мінагрополітики та Асоціації фермерів має спільний вектор та направлена  на створення максимально комфортних умов розвитку фермерства на селі.

Довідка:

З текстом оновленого Порядку можна ознайомитись на Урядовому сайті: постанова Кабінету Міністрів від 24.10.2018 № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Під Одесою горів олійнопереробний завод

Масштабна пожежа розгорілася на підприємстві «Дельта Вілмар» біля міста Южне Одеської області.
Як повідомляє dumskaya.net, сталося загоряння олії в компресорній. Площа пожежі становила 1500 квадратних метрів.

До гасіння було залучено 22 одиниці техніки та 75 осіб, створено три оперативних ділянки і штаб. До місця НП були відправлені два пожежних потяги.

У зв'язку з загрозливими масштабами пожежі людей евакуювали і зі всіх підприємств, розташованих поблизу. З «Вільмара» тим часом вивезли ємності з олією.

Сталося руйнування металевих конструкцій перекриття між 1-м та 2-м поверхом, покрівлі.

Жертв та постраждалих немає.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні створять аграрний реєстр

Про це повідомив керівник Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Міністерства аграрної політики та продовольства Юрій Апальков, пише Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні готуються пропозиції щодо законопроекту, щоб в Україні з'явився державний аграрний реєстр. Сподіваємося, що ключове рішення з цього питання буде ухвалено ще цього року", - сказав він.

За словами Ю.Апалькова, селяни-одноосібники сьогодні не можуть скористатися програмою держпідтримки фермерів, оскільки більшість із них не зареєстровані як підприємці. Впровадження аграрного реєстру дасть змогу вирішити цю проблему й ефективніше використовувати "фермерський мільярд".

Ю.Апальков зазначив, що Укрдержфонд до кінця року очікує понад 2 тис. заявок за програмою підтримки новостворених фермерських господарств. За його словами, наступного року фонд має намір "сприяти спілкуванню фермерів і банків" у частині кредитування с/г виробників із компенсацією за рахунок держпідтримки.

"Із двома банками - ПриватБанком і Укргазбанком - досягнуто попередньої домовленості по-новому підійти до програм. Ми сподіваємося, що наступного року буде зовсім інша картина за програмою кредитування і співпраці з українськими банками", - зазначив він.

Заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета додав, що коло банків, через які фермери зможуть отримати кредити з держпідтримкою, буде значно розширено.

"Раніше працювали лише чотири банки з державною часткою. Сьогодні постанова №911 розширює коло до тих банків, які взагалі працюють в Україні з державними коштами, а їх понад 30. Це дає більше можливостей для фермерів", - пояснив він.

Крім того, за словами Ю.Апалькова, Укрдержфонд запустить проект "бізнес-інкубатор", який передбачає консультації для фермерів у режимі онлайн, а також супровід фермерів протягом півроку після завершення проекту. Цей проект покликаний підвищити економічну та юридичну грамотність фермерів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії скорочують посіви пшениці

Про це свідчать дані Pro-consulting.ua.

Врожаю ж зібрали в минулому році 26,2 млн тонн, тому Україна увійшла в першу десятку світових виробників і експортерів.

Ячменем засіяно 2,5 млн га при середній врожайності близько 2,9 т/га.

Динаміка структури посівних площ пшениці, кукурудзи і ячменю в Україні за 2013 - 2017 роках.

Експерти радять інвесторам сіяти зернові в в зоні українського лісостепу (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Сумська області) - умови на цих землях найбільше підходять для отримання максимальних врожаїв озимої пшениці та ярого ячменю.

Тим, хто вирішив почати агробізнес, доведеться найбільше витратити на покупку сільгосптехніки і оренду землі - 49% і 33% усіх вкладень. Витрати на посівну кампанію становитимуть 12%.

  • У 2017 році було знижене імпортне мито на макарони з Євросоюзу, що сприяло нарощуванню їх поставок в Україну та збільшення рівня конкуренції навіть у традиційній ніші вітчизняних виробників - середньому і низькому цінових сегментах.
  • Одним з ключових чинників, що впливають на макаронний ринок, стало зростання цін на основну їх складову - пшеничне борошно. З 2016 року по другий квартал 2018 року цей ріст склав 24,3%.
  • Крім борошна, в Україні дорожчають і інші необхідні для випуску макаронів ресурси, такі як енергоносії та персонал. Тому виробники також змушені піднімати ціни, незважаючи на скорочення ринку і конкуренцію імпортерів. У 2017 році макарони подорожчали на 5%, а в першому півріччі 2018 року - на 8% в порівнянні з аналогічними періодами минулих років.
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Топ-5 країн-споживачів українських макаронних виробів

Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB) посилаючись на дані Державної фіскальної служби України.

Відмітимо, що у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, обсяг експорту в даному сегменті зріс на 13% (16,8 тис. т), а загальна вартість товару збільшилася на 19%.

«Зріс обсяг експорту до Німеччини (на 26%), Російської Федерації (на 23%) та до Великої Британії (на 9%) у порівнянні з попереднім роком», - повідомляють в UFEB.

Топ-5 країн, що споживають українські макаронні вироби:

1. Російська Федерація (17% від загального експорту);
2. Республіка Молдова (12%);
3. Велика Британія (10%);
4. Німеччина (9%);
5. Румунія(6%).

«Ринки Великої Британії, Німеччини та Нідерландів характеризуються великими обсягами споживання макаронних виробів на одну особу, значним імпортом товарів та загальним зростанням місцевого ринку. Дані фактори створюють сприятливі можливості для входження на ринок нових гравців, в ролі яких можуть знаходитися і українські експортери», - додають в аналітичному відділі.

Зазначимо, що Італія залишається головним постачальником цього сегменту, задовольняючи потреби таких країн: Німеччини, США та Франції. Також, Туреччина продовжує стабільно нарощувати свій експорт, що дозволило їй стати другою країною-експортером, поступаючись лише Італії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview