170513

Україна не використовує свого потенціалу земельних ресурсів

Про це заявив директор Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН», академік НААН Віктор Камінський, повідомляє прес-служба НААН.

«Із 60,3 млн га земель майже 72% (41,8 млн га) становлять сільськогосподарські угіддя, що налічують 33,19 млн га ріллі (55%), 7,63 млн га природних кормових угідь, сіножатей і пасовищ (12,6%). Однак ефективність використання земель сільськогосподарського призначення в Україні є значно нижчою, ніж у середньому по Європі. І це зважаючи на те, що розораність земель в Україні є найбільшою в світі та досягла 56% території держави і наближається до 80% сільськогосподарських угідь», – сказав він.

Задля вирішення цієї проблеми, як зазначив Камінський, вчені ННЦ «Інститут землеробства НААН» та установ мережі Національної академії аграрних наук України проводять масштабні дослідження з вивчення особливостей ведення сучасного землеробства.

«Значну увагу приділено підвищенню родючості ґрунтів, відтворенню та збереженню гумусного стану, а також формуванню корисних мікроорганізмів у ньому. Науковцями розроблено різноротаційні сівозміни, що можуть забезпечити до 30% приросту зернових одиниць із 1 га сівозмінної площі. Науково обґрунтовано сучасні системи обробітку ґрунту, що забезпечують накопичення та раціональне використання вологи впродовж вегетаційного періоду рослин. Крім того, вивчено та запропоновано до впровадження низку сучасних органо-мінеральних добрив, що вироблені з місцевих ресурсів і сировини. Проводяться дослідження щодо застосування осушування та зрошення земель та підвищення продуктивності культур на таких землях. Створюються високопродуктивні сорти рослин, адаптовані до нестабільних погодних умов, і розробляються технології їх вирощування», – розказав він.

Нагадаємо, президент НААН Ярослав Гадзало заявив, що земельні ресурси України знаходяться в критичному стані.За його словама, сьогодні існує необхідність розроблення стратегії розвитку новітніх ґрунтозахисних систем землеробства і землекористування в Україні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Держава має стримувати імпорт тепличних овочів в Україну, щоб захистити місцевого виробника

Без підтримки з боку держави подальший розвиток тепличної галузі в Україні практично неможливий. Таку думку висловив головний інженер компанії «Укрфлора-Вінниця»  Ігор Павлюк, пише agro-business.com.ua.

За словами інженера, Україна має 280 гектарів овочевих теплиць в закритому грунті та близько 8 тисяч гектарів теплиць фермерського присадибного типу. Скляними теплицями нині опікуються 30 виробників, які створили цю галузь і не дають їй занепасти, говорить експерт.

Однак нині найбільшу частку в тепличному господарстві України займають помідори та огірки, а от решту овочів вирощувати практично збитково, вважає Павлюк.

«Деякі виробники починають вирощувати перець, капусту, редис та білокачанну капусту. Та це все кропітка праця і поки що вони на виправдовує себе», - каже інженер.

Для підтримки галузі, держава має підтримати вітчизняних тепличників, вважає Павлюк. Зокрема, стримувати імпорт заморських огірків, помідорів, перцю та решти овочів. В 2018 році теплиці в Україні були збитковими через відміну пільгового оподаткування сільського господарства.

Експерт додав, що нині для будівництва одного гектара теплиць необхідні 500 тисяч євро інвестицій без урахування супутніх комунікацій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У США з'явилась нижня білизна для домашніх курей

Про це пише УНН з посиланням на HuffPost Weird News.

Бейкер розповіла, що її пташки могли частенько псувати килим або меблі в будинку. Тож вона власноруч виготовила перші підгузки, що закривають хвіст куркам і не дозволяють їм ходити під себе. Курячий памперс підтримує гумка, а фіксувати його можна за допомогою мотузки, що зав’язується на грудях птаха.

“Всі хотіли дізнатись, де ми їх отримали — і розпочалися замовлення. У мене багато клієнтів, які постійно тримають курчат у будинку, і вони в захваті від підгузок”, — сказав Бейкер.

Підгузки доступні в різних кольорах — “океанічний синій” , “папуговий зелений” та “фіолетова іржа”. Придбати один такий можна за 12.50 доларів на сайті компанії Бейкер Pampered Poultry, де також можна знайти курячі черевики та інші аксесуари для птахів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Зростанню експорту рослинних олій може перешкодити Укрзалізниця — Укроліяпром

Про це повідомили в асоціації «Укроліяпром», пише AgroPortal.

«Українська олія експортується в 124 країн світу з 200. Зокрема, реципієнтами номер один є Індія, Китай і ЄС. Це єдиний ліквідний товар, який продається з України», — повідомили в асоціації.

За прогнозом експертів, до кінця поточного року планується збільшення обсягів виробництва олії до 7,7 млн ​​т, оскільки збільшився збір соняшнику — 14 млн т і ріпаку — 300 тис. т.

«Всередині держави споживається близько 500 тис.т продукції, тому решта піде на експорт», — уточнили в асоціації, зазначивши, що в минулому році було експортовано 5,34 млн т соняшникової олії.

Сумарний дохід України від олійножирової продукції в місяць складає близько $500 млн.

«Однак, існує логістична перешкода на шляху до реалізації плану зі збільшення виробництва і експорту продукції. В «Укрзалізниці» є проблема непрозорості розподілу зерновозів, не вистачає вагонів для перевезення продукції, тому в будь-який момент всі плани можуть зруйнуватися», — відзначають в асоціації.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ХАРП представить інноваційну продукцію в Китаї

ХАРП продемонструє надійні, необслуговувані і зносостійкі моделі підшипників і вузлів, призначених для різних галузей промисловості та аграрного сектору.

Експозиція буде включати в себе як стандартну продукцію підприємства – кулькові і роликові підшипники для загального машинобудування HARP і автомобільної галузі HARP AUTO з підвищеним терміном служби, так і зразки інноваційних підшипникових вузлів закритого типу для залізничного транспорту з збільшеним міжремонтним пробігом 8 років або 800 000 км – TBU HARP 1520, CRU Duplex, CRB HARP. Прем'єрою на виставці стане підшипник європейського типу WJ/WJP з параметрами 130x240 мм, розрахований на вантажні та пасажирські вагони «простору 1435».

Серед експонентів ХАРП також лінійки корпусних підшипників UC (YAR), ES (YET), EX (YEL) з ущільненнями нового покоління і вузлами на базі даних підшипників, підшипники HARP AGRO з герметичними ущільненнями X-SHIELD і необслуговувані ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT.

Серед учасників заходу – найбільші гравці підшипникового ринку: виробники, дистриб'ютори, міжнародні дилерські мережі. Таким чином, участь ХАРП в найбільшій виставці Азіатсько-Тихоокеанського регіону дозволить харківському підприємству збільшити експортний потенціал і запустити нові інвестиційні проекти, відкривши можливості для розвитку і зміцнення ділових зв'язків з китайськими партнерами.

Запрошуємо відвідати стенд ХАРП на CIBIE 2018: № E236
Підшипники HARP – перевірені рішення для Вас!

Довідка:
Харківський підшипниковий завод  (ХАРП) – провідне в СНД підприємство з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для підприємств сільськогосподарського машинобудування, залізничної галузі, транспортного машинобудування і автомобільної промисловості. Продукція заводу поставляється більш ніж в 20 країн світу через офіційного дистриб'ютора ХАРП – «УПЕК ТРЕЙДИНГ» та мережу дилерів СНД, Близького Сходу та Східної Європи.

China International Bearing Industry Exhibition проходить з 1990 р. з періодичністю один раз у два роки. На території площею в 55000 кв. м. більше 1000 компаній зі всього світу представлять свою продукцію 60000 відвідувачів і покупців з 50 країн. Організатор виставки – Китайська асоціація підшипникової промисловості (CBIA).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зростає попит на згущене молоко

Хоча вітчизняні торгові мережі поки не надто збільшили замовлення, багато імпортерів вирішили поповнити запаси консервів, активізувавши закупівлі, повідомляє ІНФАГРО.

Про зростання цін говорити поки рано, але девальвація гривні пішла на користь комбінатам, більшість з яких є експортерами.

Молочно-консервні комбінати, швидше за все, постараються у вересні підняти ціни на свою продукцію, але в основному для внутрішнього ринку.

Про збільшення попиту на згущене молоко свідчить також зростання його виробництва після істотного весняного скорочення. Минулого місяця випуск молочних консервів збільшився ще на 18% до 6,2 тис. т, що майже дорівнює обсягу випуску 2017 року. Це вже непогано, якщо врахувати, що в попередні місяці випуск продукції значно відставав від показників аналогічних періодів минулого року.

Оператори припускають, що в серпні-вересні тренд зростання виробництва консервів збережеться, хоча в цілому по року результати будуть однозначно гірше в порівнянні з 2017 роком.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.