Україна нелегально імпортує чорну ікру до Євросоюзу та США

У Женеві представили нове дослідження WWF та Мережі моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC — “Глобальний ринок чорної ікри”, пише vokrugsveta.ua.

Дослідження показало, що саме у ключових країнах розповсюдження осетрових система маркування чорної ікри за міжнародним стандартом CITES не є обов’язковою, що значно полегшує нелегальну торгівлю нею на внутрішньому та міжнародному ринках.

Згідно дослідження, Україна, Росія та Іран стали лідерами серед країн походження нелегальної чорної ікри, яка експортувалась як до країн Євросоюзу, так і до США за 2010-2016 роки. Втім, часто імпорт відбувається без зазначення країни походження ікри — у 81% випадків в країни ЄС, та у 95% випадків в США.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині фермери влаштували розпродажі ягід прямо з кущів

У виграші залишаються і виробники, і споживачі, повідомляє «Голос України».

Зокрема, за власноруч зірвану продукцію жителі платять невелику суму. Наприклад, за кілограм малини треба віддати лише десять гривень, тоді як на ринку доведеться викласти вже втричі більше. Аграрії теж – у плюсі, бо продають фрукти за ту ж суму, що й оптовим посередникам. Також у процесі збирання не забороняється ласувати ягодами: це розцінюється як частування гостей.

Фермери розмірковують над тим, щоб поєднати такий збір урожаю з пікніками та екскурсіями.

Інший (німецький) маркетинговий підхід втілює фермерське господарство «Курінь» з Білозерського району. Його голова Микола Халупенко виставляє на узбіччя дороги ящики з дозрілими сливами, виноградом та яблуками зі свого саду. Поряд ставить діжку з розцінками і написом «каса», у неї люди кидають гроші за товар. Чоловік продає від 50 до 300 кілограмів продукції на день. Фермер говорить, що взятий урожай завжди оплачують, попри те, що поряд немає контролера. Навпаки: з кожним днем суми в діжці збільшуються.

Нерідко на узбіччях Херсонщини можна знайти й нічийні кавуни та дині. Їх викидають перевантажені автопоїзди, щоб уникнути штрафів. А люди користуються моментом і підбирають такі презенти.

Джерело: agroday.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Австралійський зернотрейдер вийшов на ринок України

«Україна та Чорне море важливі для нашого зростання, тому ми дуже раді розвитку в цьому регіоні. У нас сильна команда в Україні, яка буде безпосередньо займатися поставками українського зерна нашим клієнтам по всьому світу. На даному етапі у нас є тільки торговий офіс, однак ми оцінюємо варіанти подальшого розвитку», - повідомив директор з корпоративних питань компанії Ангус Триг в коментарі Інтерфакс-Україна.

Довідка.

GrainCorp займається виробництвом і продажем зерна, харчових масел і солоду. Має найбільшу інтегровану мережу зберігання і транспортування зерна в Східній Австралії. Компанія здійснює діяльність на чотирьох континентах, експортує продукцію в більш ніж 30 країн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Німецький фермер на своїй землі «відкопав» €773 тисячі

Про це пише kurkul.com.

Суд зобов’язав земельний уряд виплатити фермеру €773 тис. за давньоримську бронзову голову коня. Початкова виплата за знайдений у 2000 р. артефакт склала €48 тис.

Після цього фермер виявив, що наразі артефакт, який зберігається в Німецькому археологічному інституті в Берліні, оцінюється в €1,6 млн. Так, чоловік подав позов до Лімбургського регіонального суду, який постановив, що фермер має право на половину вартості знахідки.

Довідка: бронзова кінська голова, прикрашена золотим листям, датується 9 роком н. е. і є історичним свідченням поширення влади Римської імперії на території сучасної Німеччини. На думку археологів, голова коня належала кінній статуї імператора Августа.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експерти стверджують, що курятина завоює світ до 2026 року

Про це пише УНН з посиланням на британське видання agriland.сo.uk.

"Не секрет, що підвищення рівня життя в усьому світі, як очікується, збільшить споживання м'яса, але вибір м'яса для багатьох у майбутньому, швидше за все, впаде на курятину", - впевнені фахівці.

Сьогодні курятина є найбільш затребуваним м'ясом у світі з низки причин: низька ціна і доступність на ринку, пояснюють вони.

"А завдяки новаторському підходу до виробництва м'яса птиці сучасний споживач не втомлюється їсти курятину кілька разів на тиждень", - йдеться в повідомленні.

Загалом же структура споживчого попиту на м'ясо, за оцінками фахівців, буде виглядати наступним чином: 41% - м'ясо птиці, 23,4% - свинина, 18,8% - яловичина, 17% - м'ясо овець і кіз.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Цьогоріч ціни на виноград знизились

За даними ресурсу Інфо-Шувар, вітчизняний білий виноград подешевшав у порівнянні з минулим роком у два рази. Якщо станом на 30 липня 2017 року вартіть винограду оцінювалася в 65 грн/кг, то цьогоріч вартіть знизилися до 30 грн/кг, пише УКАБ.

Беручи до уваги те, що виноград належить до багаторічних насаджень, площі виноградників у плодоносному віці за останні кілька років залишаються незмінними. Згідно з даними Держстату України, у 2017 році вони оцінюватися в 41 тис. га. Не зважаючи на скорочення виноградників, виробництво склало 410 тис. тонн, що є найвищим показником з 2013 року. Досягти високих результатів допомогла робота над технологією вирощування. Якщо ще в 2010 році урожайність винограду оцінювалася в 60 ц/га, то в 2017 році цей показник зріс до 99 ц/га.
Що стосується вартості винограду, то цьогоріч спостерігаємо стрімке падіння цін на столовий виноград — у два рази до рівня попереднього року. Оператори ринку повідомляють, що ключовими причинами такого суттєвого зниження цін стали сприятливі погодні умови навесні. Відсутність заморозків дозволила насадженням ввійти у активну фазу розвитку цвітіння без стресів та дати хороший врожай. Високі врожаї та обмежені терміни придатності спричинили перенасичення цим продуктом, що не могло не відобразитися на цінах.

Оператори ринку також називають основні проблеми галузі. Наразі це відсутність сховищ, які могли б значно продовжити терміни реалізації винограду. В Україні практично відсутні великі сховища, які оснащенні холодильними камерами та діють з використанням сучасних технологій зберігання, що унеможливлює шанс фермерів отримати більший прибуток від реалізації в неактивний сезон.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview