178171
182818

Україна отримує шанс обійти Росію по пшениці

Теґи: 

Темпи сівби ярої пшениці в США демонструють значне відставання. На 29 квітня засіяно лише 10% від прогнозу у порівнянні з 36% в середньому за останні п’ять років. Підвищення температури і прогноз сухої погоди повинні забезпечити швидкий прогрес посівної на півночі цієї країни, пише agroday.com.ua.

Проте ймовірність того, що американським фермерам вдасться повністю засіяти площі до кінця мінімальних строків сівби виглядає все більш примарною. Але кліматичні ризики стосуються не тільки Сполучених Штатів.

У Причорномор’ї, зокрема, в Румунії і на півдні Росії посилюється дефіцит вологи в грунті. У цих країнах температура значно перевищує норму, і дощів на цьому тижні метеорологи не обіцяють. Це негативно позначиться на врожайності пшениці.

В Австралії стартувала посівна в кінці квітня на тлі дуже посушливих погодних умов. Хоча тамтешні фермери і звикли сіяти зерно в сухий грунт, нинішня ситуація їх турбує, особливо, якщо враховувати, що посуха може тривати ще два тижні.

Тому посилення кліматичних ризиків в основних країнах-виробниках пшениці свідчить на користь подальшого зростання цін на світовому ринку.

Ринок кукурудзи не відстає від свого колеги і також демонструє зростання, хоча і більш помірними темпами. Підвищенню цін сприяє стурбованість погодними умовами в Бразилії та затримка посівної в США.

Так, у Бразилії, у зоні вирощування кукурудзи другого врожаю посилюється дефіцит вологи в грунті. Найближчі два тижні опади там не очікуються.

У той же час у США повсюдно стартував посів кукурудзи, але його теми досить повільні. На 29 квітня було засіяно 17% від прогнозованих площ. Це на 10% нижче, ніж середній п’ятирічний показник.

Цього тижня в кукурудзяному поясі Штатів прогноз дає дощі, які повинні ще більше уповільнити прогрес посівної.

В той же час Євросоюз зберігає високу динаміку експорту кукурудзи. Так, темпи ввезення експортної зернової поступово падають через зниження її конкурентоспроможності. Зате їй на зміну приходить американська кукурудза.

Зазначу, що імпорт цього зерна з США у ЄС у нинішній період компанії — досить рідкісне явище. Однак дуже висока конкурентоспроможність американської кукурудзи в останні тижні сприяла підвищенню експортних продажів в європейські країни.

Експерти ODA вважають, що підтримка цін на кукурудзу на біржі Euronext з боку ринку м’якої пшениці в США, а також побоювання з приводу ризиків глобального виробництва кукурудзи повинні обмежувати тиск, який чинить на європейський ринок надходження її зі Сполучених Штатів.

В Україні друга половина квітня відзначалася відносною стабільністю українських ринків зернових. Незначне підвищення цін на продовольчу пшеницю було обумовлено низькою пропозицією її борошномельних сортів і невеликим просіданням ринку кукурудзи.

Причина останнього — відповідна тенденція на експортному ринку з урахуванням зниження конкурентоспроможності нашої зернової порівняно з кукурудзою інших країн-виробників.

Ринок ячменю відрізнявся стабільністю цін на тлі істотного уповільнення темпів торгової активності.

В Україні триває весняна посівна, і українським фермерам все ж вдалося надолужити значну затримку сівби завдяки сприятливим погодним умовам. Так, станом на 2 травня вже засіяно 91% прогнозованих площ ярого ячменю, 86% — ярої пшениці і майже половина прогнозованих площ кукурудзи.

До речі, останні повинні перевищити в цьому році 4,5 млн га в основному за рахунок скорочення площ під яровим ячменем.

В подальшому ми прогнозуємо відносну стабільність цін на ринках українських зернових з імовірністю невеликого підвищення цін на пшеницю і незначного зниження ринку кукурудзи, обумовленого зростанням пропозиції.

Вікторія Блажко, аналітик компанії ODAУкраїна

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Європейські супермаркети зачекалися товарів з України

Про це заявив Пебе де Йонг, організатор East Meets West – конференції для виробників і торгових мереж, передає propozitsiya.com.

Так, у листопаді 2017 року європейські торговельні мережі уклали близько 30 контрактів з вітчизняними виробниками та дистриб’юторами продукції.

Для європейського споживача першочергове значення мають висока якість товару та доступна ціна. Західні європейці уже оцінили такі дешеві і якісні українські продукти, як борошно, цукор, снеки та олія. Споживачі Східної Європи також вже знають про українські товари через контрабанду, завдяки якій побачили, що це якісний товар з хорошою ціновою політикою. Тому місцеві рітейлери замислились над завезенням продуктів українського виробника легально.

З європейським ринком вигідно працювати тим українським виробникам, у кого значну частину собівартості становить імпортна сировина, оскільки постійна зміна курсу гривні в Україні не дає змоги відчувати себе впевнено.

Українським підприємцям слід навчитись продавати товар на зарубіжному ринку. Потрібно адаптувати упаковку до сприйняття місцевого споживача, підкоригувати смакові якості продукту до його звичок. Слід також навчитись визначати ціну, не занижувати її через страх некупівлі товару. Та головне, на чому варто робити акцент, - на маркетинговому просуванні. Фахівці ринку застерігають від економії на рекламі, яка коштує 5-10% від обсягів реалізації, адже саме ці вкладення здатні принести високі прибутки.

Головна перешкода для вітчизняних виробників у співпраці з торговельними мережами Європи — відтермінування оплати за поставки товару, яке може сягати 60 днів. Тож виробникам радять шукати ті мережі, які готові розділити ризики валютних курсів та нереалізованих залишків.

На перших порах фахівці радять просувати свою продукцію у сусідніх країнах, наприклад, у Польщі. При цьому радять починати з невеликих мереж магазинів у прикордонних областях, які є більш гнучкими, менш забюрократизованими і не настільки вимогливими до сертифікації. Поставки товарів варто починати з невеликих партій, щоб зрозуміти, що саме буде до смаку європейському споживачеві.
 

 З гектару фундукової плантації отримують від €9 тис. доходу

Теґи: 

Це перший проект промислового саду такого горіха в цьому регіоні, пише agroday.com.ua.

Як розповідає Михайло Пискарь, регіональний представник компанії, фундук саджали за схемою 5х3 метри, вийшло 660 саджанців на гектар. Сорт Mortarella виступав у якості запилювачів.

«Витрати на посадку одного гектара складають 4500 євро. При врожайності 3-4 тонни/га і виході ядра 47-48% на четвертий-п’ятий рік дохід становить 9000-12000 євро з гектара», — говорить Пискарь.

Зазначимо, що фундук набирає все більшу популярність в Україні. Приміром, нещодавно в Губинському лісництві на Волині висадили двохгектарну плантацію фундуку. Очікується, що плантація почне плодоносити через 3-5 років. В середньому з одного куща лісівники отримають 5-7 кг горіхів.

До слова, вчені при закладанні плантації фундука радять не забувати про зрошення. За даними практиків, при відсутності зрошення втрачається до 40% врожайності горіхового саду.

Ваш вибір 'Подобається'.


Міленіали радо вітають ферми

Багато так званих агрохудів, які є замалими для "сільськогосподарських районів" - виростають у США, вони орієнтовані "від лану-до-столу", що дуже популярно серед міленіанів.

Агрохуди вільно визначаються Інститутом міської землі як житлові громади з робочими фермами, в центрі уваги яких сільськогосподарські підприємства, що мають достатньо зеленого простору, сараї та відкриті громадські кухні. У деяких є теплиці та ряди фруктових дерев. Домівки, як правило, будуються за високими екологічними стандартами, користуючись сонячними панелями та компостуванням.

Агрохуди призначені для молодих, активних сімей, які люблять їсти здорову, їжу і проводити багато часу на відкритому повітрі.

Насправді в країні існує близько 150 аграрних господарств, за даними Інституту міських земель, а деякі утворюють жваві містечка, як Атланта, Фенікс і Форт Коллінз, штат Колорадо. 

Пол Хабібі, професор з нерухомості в школі менеджменту Андерсона UCLA вважає, що сільське господарство являє собою "злиття економічної вигоди, благополуччя навколишнього середовища та соціальної користі" -  що є особливо привабливим для міленіалів.

Довідка

Континуум поколінь, за роком народження, утворюють:

  • традиціоналісти", або "ветерани" – 1922-1945 рр.;
  • "бебі-бумери" – 1946-1964 рр.;
  • "покоління Х" – 1965-1980 рр.;
  • "міленіали", або "покоління Y" – 1981-1999 рр.;
  • "покоління Z" – з 2000 р.

"Міленіали" з дитинства багато користуються  інтернетом та різноманітними девайсами

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як фермерка заробляє на зіпсованій суниці

Теґи: 

Про це повідомляє zerno-ua.com.

«Щорічно друзі, які приїжджають по нашу суницю, дивуються з того, скільки придатних для їжі ягід необхідно викинути. Тому ми вирішили переробляти суницю. Тепер ми вирощуємо ягоди, віддаємо на заморозку і просушування, після чого робимо з них порошок і створюємо суперпродукт», — розповіла власниця суничної ферми Адріана Шульц, .

Як розповіла фермерка, її продукт особливо популярний серед спортсменів та туристів.

«Під час подорожей, кемпінгу, в походах досить проблематично зберігати свіжі фрукти. Ну, а наш смачний порошок і закуски надають собою альтернативу. Одна столова ложка (25 г) порошку прирівнюється до 250 г свіжої полуниці. Ми приємно здивовані високому попиту на перероблену полуницю», — поділилася Адріана Шульц.

Зараз австралійська фермерка працює над покращенням маркування та пакування своєї продукції.

Джерело: kurkul.com

Ваш вибір 'Подобається'.


Люди не бажають реєструвати корів, боючись втратити субсидію

Про це заявила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, пише landlord.ua. Та додала, що закон про ідентифікацію та реєстрацію тварин, прийнятий ще у 2009 році, як слід не виконується.
«Шляхом вирішення проблеми має стати внесення змін до частину 2 пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», а саме – виключити із сукупного доходу осіб «доходи особистих селянських господарств»,  а також кооперативні виплати, якщо селяни об’єднується в кооперативи», — заявила вона.

Та додала, що іншою проблемою є недосконалість самого законодавства про ідентифікацію тварин. Процедури ідентифікації досить трудомісткі, мають велику кількість посилань до паперових носіїв і спеціалізованих бланків. Тому насамперед необхідно удосконалити законодавство з ідентифікації та максимально спростити саму процедур, яку повинна оплачувати держава.

«Без налагодження механізму обов’язкової реєстрації тварин ми не зможемо експортувати тварин до країн Європи, оскільки це є необхідною умовою ЄС. Процедура ідентифікації тварин допоможе також контролювати переміщення, забій та реалізацію тварин, що, в свою чергу, поліпшить епізоотичну ситуацію в Україні. Виробники також матимуть з цього зиск: адже отримати дотації від держави, наприклад, на відгодівлю бичків на незареєстрованих тварин, можливості немає»», — наголосила голова асоціації Ірина Паламар.

Ваш вибір 'Подобається'.