178171
182818

Україна почала продавати менше цукру

Українські виробники за квітень поточного року скоротили експортні поставки цукру на 12% порівняно з березнем - до 41,8 тис. тонн, повідомила прес-служба асоціації цукровиробників «Укрцукор», пише УНІАН.

«Хоча темпи відвантажень дещо знизилися: у квітні майже на 12% менше, ніж у березні, географія експорту не змінилася. Найбільше поставок було здійснено до Узбекистану - 55%», - процитувала прес-служба керівника аналітичного відділу «Укрцукор» Руслану Бутило.

У повідомленні також сказано, що 12% від загального обсягу поставок у квітні було здійснено до Великобританії, ще 6% - до Азербайджану і близько 15% - до Молдови, Лівіъ та Туреччини.

Також прес-служба повідомила, що сумарно за вересень-квітень 2017-2018 маркетингового року (МР, вересень 2017 – серпень 2018) експорт цукру становить 379,9 тис. тонн.

Нагадаємо, українські цукрові заводи в лютому завершили поточний сезон цукроваріння, який стартував 30 серпня 2017 року, і виробили за його підсумками 2,14 млн тонн цукру, що на 6,5% більше порівняно з минулорічним показником.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Українські аграрії почали вирощувати екзотичну бамію

Про це повідомляє АгроЮг.

Але поки в умовах України бамія – «нішевий» продукт. За смаком стручки бамії – середнє між спаржевою квасолею і кабачками. Листя бамії йдуть добавкою до салатів, желеподібний сік з плодів йде на медичні та промислові цілі, а насіння можна використовувати в якості замінника кави.

Але бамія, перш за все, «здоровий» продукт. Бамія пригнічує поглинання холестерину і знижує рівень ліпідів і жиру в крові, її екстракт знижує рівень глюкози. Як повідомляє журнал Medical News Today (США) бамія також є джерелом антиоксидантів, а завдяки значній кількості слизових речовин в плоді бамія дуже корисна хворим на виразку шлунку і гастрит. Тобто, бамія, як мінімум, буде цікава споживачам органічних продуктів, а її вирощування виявиться рентабельним.

Нині консервовану бамія вагою 280 гр. пропонується за ціною близько 120 грн, а свіжу — по 370 грн за кілограм.

Ціни пропозиції насіння в Україні (в залежності від сорту і кількості насіння) коливається від 3 до 9 грн. Насіння дають сходи через 2-3 тижні.

Фахівці радять сіяти відразу в торф, так пересадку бамія переносіть погано. Оптимальна температура для вирощування розсади – 18-21 ° С. Бамія дуже стійка до спеки і посухи, і сонце для неї краще за тінь. Їй найбільше подобаються поля, де раніше висаджувалися огірки, редиска і картопля. У цвітіння вона йде через два місяці після появи сходів, а вже через п’ять днів уже можна починати збір плодів.

Плоди збирають регулярно, кожні 3-5 днів, коли коробочки набирають розміру в 4-6 см. Плодоносити бамія буде до настання заморозків.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Закупівельні ціни на молоко невпинно падають

Про це повідомляє прес-служба АВМ.

За підсумками квітня середня ціна на молоко склала 9,12 грн/кг (з урахування ПДВ), що на 44 копійки нижче ціни квітня. Вищий ґатунок переробники купували в середньому за 9,01 грн/кг (-12 коп.), а перший за 8,40 грн (-44 коп.).

Травень почався з продовження цінового падіння. Екстраґатунок коштував 8,85 грн/кг, що на 23 коп. нижче ціни кінця квітня, вищий — 8,30 грн/кг (-64 коп.), а перший — 7,90 грн/кг (-81 коп.).

Переробники пояснюють це надлишком пропозиції молока на ринку. Але, як відомо, сезонності в промисловому молочному тваринництві немає. Господарства забезпечують стабільне постачання молока протягом всього року, на відміну від присадибників.

Сезонність виробництва молока, тис. т


При цьому, якщо в літній період господарства населення практикують випас, то промислові господарства продовжують годувати худобу сталим кормовим раціоном, який останнім часом значно подорожчав. Протягом останніх декількох місяців ціна на концентровані корми катастрофічно підскочила. До прикладу, соняшниковий шріт від листопада 2017 року подорожчав на 78,3% — 7666,7 грн/т, соєвий шріт — на 16,7% — до 14 000 грн. Як відомо, 70% у структурі собівартості складають саме корми. Відповідно, рентабельність молочного тваринництва знову в мінусі.

Підтримку цінам не надають навіть позитивні тенденції світового ринку. До прикладу, середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію продовжує збільшуватися третій місяць поспіль, і у квітні склало 204,1 пункту, що на 6,7 пункту (3,4%) вище рівня березня. Таким чином, значення індексу виявилося більш ніж на 11% вищим за рівень квітня минулого року. Тенденція до зростання цін пояснюється стійким імпортним попитом на всі види молочної продукції, а також побоюваннями на ринку в зв'язку з можливим скороченням експортної пропозиції в Новій Зеландії після більш значного, ніж очікувалося, зниження виробництва молока.

Підтвердженням позитивних трендів також є середнє значення ціни на молоко від IFCN, яке за підсумками березня склало 35,1 дол./100 кг ЕСМ (жир 4%, білок 3,3%), тоді як у січні було на рівні 31,9 євро.

Українські переробники ж пояснюють зниження цін перекриттям «сирних схем» та низькою експортною ціною на решту української молочки. Хоча закріплення цінових позицій на світових торгових площадках зовсім скоро може позбавити їх будь—яких відмовок.

Ваш вибір 'Подобається'.


Міністерство юстиції замінило собою суд в сфері оренди сільгоспземель

Про це заявив керівник ТОВ «Агроволодар» Василь Кузнєцов, пише most-dnepr.info.

«Міністерство юстиції – це орган виконавчої влади. Але сьогодні в особі спецкомісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юст взяв на себе виконання законодавчих і судових функцій. Члени цієї комісії одноосібно ухвалюють рішення, правильно чи ні оформлена реєстрація оренди на землю, чим практично підміняє рішення судів. Без суду і слідства, без присутності сторін відбувається скасування реєстрації в Єдиному держреєстрі, по-різному трактуються закони про землю, про оренду землі. Йде тиск на реєстраторів, які, на думку комісії, порушують процедуру оформлення договорів на землю. Їх позбавляють доступу до реєстру на місяць, два, півроку, рік. Кому як «пощастить». Виходить, що Мін'юст включило в себе всю вертикаль влади. Сам видає закони, сам їх виконує і карає за їх невиконання.

Ми судимося з Мін'юстом вже не один рік, тільки зараз у суді перебуває близько 15-20 позовів проти Міністерства юстиції. Кілька позовів виграли. Причому в судах Київської області, тому що на Дніпропетровщини судді бояться виносити рішення проти Мін'юсту», - сказав він.

Адвокат Віталій Прибільський зазначив, що спецкомісія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юсту часто приймає абсурдні з точки законодавства рішення. «Наприклад, скасовують право власності, переносячи його з живої людини на його покійного родича», - сказав він.

Ваш вибір 'Подобається'.


Якими будуть ціни на м'ясо

Про це ГолосUA повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

"М'ясо в будь-якому випадку буде зростати, тому що з усіх продуктів харчування м'ясо в Україні, у порівнянні з європейськими цінами на нього, є самим дешевим", - зазначив О. Дорошенко.

Експерт додав, що, в порівнянні з цінами у країнах ЄС, всі види м'яса, за винятком сала, в Україні є самими недорогими, вершкове масло також є винятком, і у нас найдешевший хліб.

За словами О. Дорошенко, до кінця року м'ясо буде рости в ціні, але це буде відбуватися не рівномірно, наприклад, кожен місяць воно буде додавати по гривні – дві.

Експерт додав, що таке зростання з початку року демонструє яловичина, кожен місяць по 1-2 грн додається до її ціни. Свинина навпаки – спочатку вона підвищувалася через те, що зростав курс долара в кінці року, потім свинина почала потихеньку знижуватися. Що стосується курятини, то спочатку вона підвищувалася в ціні, потім почала потихеньку знижуватися – через те, що в світі ціна на курятину досить стабільна. На ціну курятини впливав курс, який був у грудні. Спочатку року курятина подорожчала, потім подешевшала, потім знову місяць курятина демонструвала зростання, а потім сталося невелике коригування до зниження.

«Тому в будь-якому випадку ціни на м'ясо в нашій країні будуть рости, хоча в певні місяці можуть і трохи падати», - підкреслив аналітик.

В останні два роки вартість м'яса зростала більшими темпами, ніж середня зарплата українців, зазначив експерт.

«Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж з'ясовували, чому падає споживання м'яса в Україні. М'ясо дорожчає більшими темпами, ніж зростання середньої заробітної плати. Так за останні два роки, з квітня 2016 по квітень 2018 вартість м'ясного кошика та яєць зросло на 60%, за даними Держкомстату. У той же час середня зарплата, яка є предметом гордості уряду, зросла на 59%. За останні два роки вартість м'яса виросла більше, ніж середня зарплата», - підсумував О. Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Вінниччині грецький горіх вирощуватимуть на зрошенні

Про це повідомляє superagronom.com з посиланням на Вінницьку обласну держадміністрацію, проект започаткований у 2015 році, а його проектна потужність 970 гектарів.

На сьогодні в рамках проекту саджанці волоського горіха іноземної селекції вже висаджені на площі 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій склав 227 мільйонів гривень. З початку року освоєно 2,5 мільйони.

В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Вартість її реконструкції становитиме понад 4 млн грн. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Як зазначається у повідомленні, наразі площа горіхових садів області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту.

«Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік у країні збирається понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Ваш вибір 'Подобається'.