Україна послабила заборону на експорт свинини з Угорщини

Україна частково послабила санкції по експорту свинини з Угорщини. Про це глава Державної ветеринарної служби України Борис Коваль повідомив листом головного ветлікаря Угорщини Лайоша Богнар. Повідомляє Голос Карпат.

Рішення з метою запобігання розповсюдження африканської чуми серед тварин було прийнято 24 квітня 2018 року. Тепер у його новій редакції не дозволяється ввезення свинини лише з Сабольч-Сатмар-Березької та області Гевеш. На інші регіони заборона не поширюється.

Нагадаємо, у липні через африканської чуми свиней в Ізмаїльському районі Одеської області було забито 3,2 тис. голів тварин.

На даний момент в Ізмаїлі зняті карантинні пости, крім посту біля села Сафяни.

Перший випадок захворювання був зареєстрований в Ізмаїлі 27 червня. Всього їх було зафіксовано 15 в Ізмаїльському, Болградському і Ренийскийском районах. Влада обіцяла, власникам відшкодувати збитки.

Як раніше повідомляв UBR.ua, матеріальні втрати від забитих у рамках карантинних заходів свиней протягом останніх п'яти років склали 170,3 млн грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині будують біогазовий комплекс

На початку осені запрацює перша черга Ладижинського біогазового комплексу. На ньому перероблятимуть в біогаз, відходи Вінницької птахофабрики. Про це повідомляє ТОВ Енергобіокомлект, що займається будівництвом переробного заводу, пише vinbazar.com.

На повну потужність комплекс запрацює у 2019 році. Він вироблятиме 20 МВт/год.

«Після введення в експлуатацію біогазовий комплекс задовольнить 40% потреби теплової енергії забійного цеху, замінивши близько 10 млн м³ природного газу на рік», — зауважив директор ПрАТ «МХП Еко Енерджи» Іван Тракслер.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Тернопільщині молодий фермер розводить справжніх вухастих велетнів

Про це пише realno.te.ua.

Олег – студент Тернопільського національного економічного університету. З фермою у ста кролів він порається самотужки. Хлопець сам собі і директор, і бухгалтер, і продавець-консультант, і навіть ветеринар. А почалося все ще дев’ять років тому, коли дідусь подарував онукові вітчизняних кролів. Згодом юнак почав відвідувати спеціалізовані виставки. На одну з них Олег запросив і свого батька. Тоді ж і придбав першого породистого кроля, за якого виклав 500 гривень. «Спочатку тато не дуже поділяв мого захоплення, а коли почув таку суму, то відмовляв мене від цієї затії, – пригадує хлопець. – Утім, коли ближче познайомився із вуханями, то й сам захопився цією справою. Тепер за елітного кроля-іноземця він готовий віддати значно більші суми».

Якщо раніше вітчизняних кролів хлопець вирощував на забій, то після відвідин спеціалізованих виставок вирішив, що цікавіше, та й до того ж прибутковіше, розводити різноманітні породи. Першими на його фермі оселилися кролики Полтавське срібло та Рекс кількох окрасів. Нині ж молодий господар утримує вуханів двох порід: віденський блакитний та бельгійський велетень сірого, жовтого, голубого і сіро-голубого окрасів. Останні, до речі, хлопець привіз цієї весни з Голландії. Вже кілька років Олег підтримує дружні зв’язки із тамтешнім кролеводом Гервіном Райндсеном. Також слобідський господар нещодавно побував у гостях в німецьких та голландських кролеводів і придбав кілька вуханів.

– Бельгійські велетні вразили мене передусім своїм зовнішнім виглядом, – розповідає хлопець. – У них масивна голова та сильні лапи. Але найбільша краса – велетенські вуха. Вважається, що чим довші вуха – тим міцніший кріль. З шестидесятиденного віку ці тварини щомісяця набирають до півтора кілограма ваги і в півтора-два роки можуть заважити п’ятнадцять кілограмів.

А от віденська блакитна порода особлива тим, що її кролиці – надзвичайно турботливі мами. Вони із задоволенням виплекають і вигодують не лише своїх діток, а й бельгійських кроликів.

Олег Сисак розповідає, що догляд за кролями-іноземцями такий самий, як і вітчизняними. Своїх чотирилапих улюбленців хлопець цілий рік годує сіном із люцерни і конюшини, зерносумішшю, до складу якої входить ячмінь, овес, пшениця, кукурудза і соняшник, та гранульованим кормом «Кремікс», який містить цілий комплекс необхідних вітамінів.

Щоб зберегти поголів’я, Олег рекомендує вчасно (починаючи з 45-го дня життя і кожних три чи шість місяців) проводити вакцинацію від основних кролячих недуг: міксоматозу та «геморогічки». Двічі на рік – восени і навесні – дезінфікувати клітки спеціальними препаратами, які вбивають бактерії та віруси, але не шкодять тваринам.

– Кролі дуже важко переносять спеку, – каже господар, – тож варто подбати про те, щоб у приміщенні була добра вентиляція. Влітку охолоджую тварин за допомогою льоду. Півтора літрову пластикову пляшку звечора наповнюю водою і поміщаю у морозильну камеру. В обід, коли сильна спека, ставлю пляшку у клітку. Також варто знати, що бельгійські велетні добре почуваються лише на рівній підлозі, встеленій густим шаром соломи. На сітчастій поверхні чи рейках тварини можуть травмувати лапки, які потім важко лікувати. Упродовж доби кролі випивають до півтора літра рідини, тож у клітці завжди повинна бути чиста вода. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Шахраї надурили фермера на 211 тисяч гривень

Про це пише kurkul.com. 

Він одразу звернувся із заявою у Глухівський відділ поліції. Директор розповів, що знайшов через інтернет вигідну пропозицію про продаж мінеральних добрив. Подзвонивши за вказаним номером, домовився з автором об’яви про оплату після прибуття товару.

У зазначений день на територію агрофірми прибула вантажівка з 23 т мінеральних добрив. Машина тільки-но зупинилась, як покупцеві зателефонував нібито бухгалтер підприємства-продавця. Він наполягав негайно сплатити товар та вказав реквізити підприємства. Покупець перевірив наявність і якість добрива, дав згоду на розвантаження і перерахував 211 тис. грн. постачальнику. Через годину після розвантаження добрив водій вантажівки повідомив, що на рахунок фірми-продавця кошти не були переведені, тому товар він залишити не може.

Покупець намагався зателефонувати людині, яка представилась бухгалтером постачальника, але абонент вже був поза зоною досяжності.

«Я ще раз закликаю громадян бути уважними та обережними при спілкуванні з незнайомцями, тим більше через мережу інтеренет або по телефону. Цілком зрозуміло, що при такому спілкуванні у шахрая безліч шансів залишитися лише віртуальною «маскою», тим більше, що він може перебувати в будь-якому регіоні країни і діє дуже швидко. Тому я знову застерігаю: будьте уважними, обачними і обережними. Покупки слід здійснювати тільки після отримання товару і тільки за офіційними документами, що підтверджують установчі дані і реквізити як продавця, так і покупця», — коментує ситуацію начальник Глухівського відділу поліції Роман Невожай.

За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 КК України (шахрайство), і роблять все можливе для встановлення особи зловмисника.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Президент підписав закон про маркування органіки

Про це інформує у понеділок прес-служба глави держави, Укрінформ.

"Реалізація норм закону забезпечить удосконалення й гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів та сприятиме створенню прозорих умов господарювання, зменшенню недобросовісної конкуренції, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції.

Крім того, документом визначено правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах.

Нагадаємо, 10 липня Верховна Рада ухвалила Закон "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". Законом, зокрема, передбачаються суттєві штрафні санкції за порушення вимог до виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також за невиконання законних вимог щодо усунення порушень.

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через один рік з дня набрання чинності.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ФАО боротиметься з деградацією грунтів в Україні

Про це повідомили в ході семінару в рамках виставки «Агропорт Південь», що пройшов у Херсоні 26–28 липня, пише propozitsiya.com.

 

Це всього вдвічі менше, ніж в усьому Євросоюзі (там під загрозою деградації 12,5 млн га). До основних видів деградації FAO включає: виніс гумусу, засолення, вітрову і водну ерозію, ущільнення і різноманітні види забруднення.

В Україні проблемою №1, що викликає деградацію грунтів, фахівці FAO назвали зниження компенсації винесення поживних речовин. Водночас вони відзначали важливість таких проблем, як розораність, яка, наприклад, у Херсонській області становить 81%, та випалювання стерні, яке вони назвали варварським, що заважає накопиченню гумусу.

 

FAO настільки серйозно перейнялася проблемою деградації грунтів в Україні, що почала 3-річний проект з пошуку рішень з ліквідації її наслідків. І реалізовуватиметься він переважно на Півдні. Так, на дослідній станції в Великих Клинах на Херсонщині буде закладено дослід з відновлення опустелених грунтів. На іншій дослідній станції в Херсонській області, у Брилівці, буде закладено експеримент з лісосмугами.

Також проект має на меті розробити пакет рекомендацій з удосконалення законодавства. Адже те, що найближчим часом лісосмуги перейдуть у власність ОТГ, фахівці FAO назвали не найкращим рішенням: вони побоюються, що на Півдні мешканці просто виріжуть їх на дрова. Тому представники FAO визнали необхідність пошуку ефективних рішень, які враховували б і інтереси місцевих мешканців, і природоохоронні аспекти.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview