Україна рекордно скоротила експорт свинини

Про це повідомили в Раді з питань експорту продовольства (UFEB) з посиланням на дані Державної митної служби, передає УНН.

Так, у січні-лютому 2019 року Україна експортувала 114 тонн свинини, тоді як у січні-лютому 2018 року - 380 тонн.

При цьому, показники імпорту продукту є значно вищими від показників експорту. Так, лише у лютому в Україну завезли 2,3 тис. тонн свинини. Основними країнами постачальниками свинини в Україну були Польща та Німеччина.

Нагадаємо, вітчизняним ринком ширяться чутки про «чорні» та «сірі» схеми імпорту свинини, яка «витісняє» вітчизняний продукт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на пшеницю знижуються під тиском нового врожаю

Активні темпи посіву, а також сприятливі погодні умови з помірним теплом і опадами сприяють формуванню гарного врожаю пшениці в світі в цьому сезоні, пише graintrade.com.ua.

На біржі в Парижі вересневі котирування пшениці нового врожаю продовжують невелике зниження. Опади, що змінили період посушливої погоди, зміцнюють впевненість в хорошому зборі врожаю.

Травневі котирування пшениці отримали підтримку від зростання темпів експорту і знизилися всього на €0,25 до 189,25 € / т або 212,35 $/тонна.

З початку сезону 2018/19 Франція експортувала 10,098 млн. тон м'якої пшениці, що на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Найбільшими покупцями є Алжир - близько 37% всього імпорту і з країн ЄС-Бельгія (14%).

У п'ятницю ринок американської озимої пшениці дружно фіксував прибуток. 

Тверда яра пшениця падає вже 7 торгових днів поспіль, після того як з'ясувалося, що страхи з приводу наслідків повеней у північних районах американської рівнини сильно перебільшені. 

Травневі котирування американської пшениці знизилися: 

  • м'яка пшениця SRW в Чикаго на $1,10 до 171,87 $/тонна
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті на $3,03 до 158,45 $/тонна
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі на $1,75 до 191,98 $/тонна

На ринку України відзначаються нові угоди з купівлі пшениці нового врожаю, що формує ціни нового врожаю. Філіппіни купили два судна фуражної пшениці за ціною близько 212$/т CFR, що при вартості фрахту близько 32$/т показує еквівалент близько 180$/т FOB з постачанням в червні липні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Мінагрополітики розповіли, як дотуватимуть купівлю зерновозів

Про це повідомляє УНН.

Мова йде про відшкодування 25% вартості закупленої сільськогосподарської техніки та обладнання, зокрема вагонів для перевезення зерна.

Отримати кошти можуть юридичні особи та фізичні особи - підприємці, основою діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах.

"... за умови, що питома вага вартості таких сільськогосподарських товарів становить не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільськогосподарських товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, - за результатами кожного окремого звітного періоду", - розповіли у Мінагрополітики.

Перелік техніки та обладнання, вагонів, устаткування, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, формується комісією, яка утворюється Мінекономрозвитку.

"Сформований комісією перелік розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку та надсилається до Мінагрополітики та уповноважених банків, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва", - розповіли у міністерстві.

Сільськогосподарські товаровиробники отримують часткову компенсацію за придбані вагони на безповоротній основі. Для цього вони повинні подати до уповноваженого банку, через який здійснено оплату техніки, заявки та підтверджуючі документи щодо їх придбання, а саме:

копію платіжного доручення;

акт приймання-передачі техніки та обладнання, вагонів, устатковання;

свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машини (якщо техніка підлягає обов’язковій державній або відомчій реєстрації), технічний паспорт вагона;

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справленням яких покладено на контролюючі органи.

"Заявки для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, вагонів, устатковання, придбаних до 1 грудня поточного року, подаються до 5 грудня поточного року за наявності поданих у повному обсязі підтвердних документів. Заявки для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, вагонів, устатковання, придбаних з 1 грудня поточного року, подаються до 1 березня наступного року", - поінформували у міністерстві.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Підприємців навчать особливостям впровадження НАССР

Платформа масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» спільно з Міністерством аграрної політики, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в України» розробили навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

Цей курс простою мовою пояснює непрості питання:

– що таке нове харчове законодавство України;

– що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам;

– хто такі оператори ринку;

– що таке простежуваність у харчовому законодавстві;

– що таке НАССР та як його правильно читати.

Курс стане у пригоді усім – представники бізнесу дізнаються, які нові вимоги тепер ставляться перед ними, фахівці державного сектору в харчовій галузі отримають пояснення їхньої рутинної роботи у цікавій манері. А кожен українець зможе довідатись, як отримати безпечний харчовий продукт.

Зареєструватися можна за формою, яку ви знайдете за посиланням.

Реєстрація стартує о 12:00 8 квітня 2019 року. Запрошуємо усіх охочих.

Довідково:

В Україні впроваджена європейська модель контролю над якістю та безпечністю харчів – НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Point), яка дозволяє аналізувати та контролювати небезпечні фактори хімічного, мікробіологічного та фізичного походження від сировини до обігу та споживання готової продукції.

Тематика курсу:

1. Безпечність чи якість? Що регулює харчове законодавство?

2. Базові знання з НАССР – що необхідно знати перед впровадженням? Програми-передумови.

3. Розуміння та застосування принципів НАССР. Як уникнути типових помилок?

Автори курсу:

Яна Добідовська, Юрій Оглашенний.

Запрошений спікер курсу:

Володимир Лапа, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Курс є повністю безкоштовним. Після завершення курсу слухачі отримають відповідний сертифікат.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські аграрії забезпечені добривами на 100%

Так, з урахуванням перехідних залишків минулого року, сільськогосподарськими підприємствами законтрактовано та придбано 1,04 млн тонн поживних речовин мінеральних добрив (100% до попередньої потреби).

На даний час продовжується сівба ранніх ярих зернових та зернобобових культур, яку проведено на площі 1,9 млн га або 82% до прогнозу. Зокрема, посіяно:

- ячменю – 1,3 млн га (86%);

- пшениці – 131 тис. га (79%);

- вівса – 132 тис. га (68%);

- гороху – 262 тис. га (77%).

Сівбу цукрових буряків проведено на площі 130 тис. га (53%) та соняшнику, якого посіяно на площі 262 тис. га (5%).

Крім того, підживлення озимих культур на зерно проведено на площі 7,4 млн га або 98% до прогнозу, з яких підживлено:

- озимої пшениці – 6,3 млн га або 98%;

- озимого жита – 111 тис. га або 97%;

- озимого ячменю – 990 тис. га або 98%.

Озимого ріпаку підживлено на площі 1,3 млн га або 98%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд цьогоріч розширює підтримку агросектору

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пише Укрінформ.

“Українська агропродукція знана у всьому світі. Ми увійшли в топ-5 експортерів до ЄС та топ-10 світових експортерів. Однак український АПК ще має величезний потенціал для розвитку. Я б дуже хотів, щоб у нашій країні було не десятки тисяч, а сотні тисяч малих та середніх фермерів. Для цього наш уряд розширює підтримку агросектору. У 2019 році виділили 5,9 млрд грн”, - повідомив Гройсман.

Він зазначив, що 1800 грн отримає агропідприємство на утримання кожної корови та по 2500 грн отримає фермер на вирощування кожного теляти.

Також він поінформував, що передбачена компенсація: 30% вартості будівництва ферм; 80% вартості посадкового матеріалу для закладення молодих садів, виноградників та ягідників; 25% вартості української сільгосптехніки і обладнання; 30% вартості об'єктів із зберігання та переробки зерна і ця програма у 2019 році запроваджується вперше.

Наразі українська аграрна продукція представлена у 190 країнах світу.

Як відомо, Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (зі змінами) Мінагрополітики передбачені видатки за програмами підтримки розвитку АПК – 5 909,0 млн грн, в тому числі: «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів»- 127,2 млн грн; «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» - 800,0 млн грн; «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» - 400,0 млн грн; «Надання кредитів фермерським господарствам» - 200,0 млн грн; «Державна підтримка галузі тваринництва» - 3 500,0 млн грн; «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» - 881,8 млн гривень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview