Україна різко збільшила експорт саджанців плодових та ягідних культур

Україна різко збільшила експорт саджанців плодових та ягідних культур

Якщо спочатку сучасні саджанці для вирощування плодово-ягідних культур перспективних та високопродуктивних сортів за інтенсивними технологіями ввозилися, переважно, з-за кордону: з Польщі, Італії, Сербії, Франції, Німеччини та інших країн, то поступово українські підприємці створили власні розплідники, які почали ефективно заміщати імпорт, пише EastFruit.

Експерти EastFruit відзначають, що, поступово, українські розплідниководи починають не тільки заміщати імпорт, але і розширювати експорт. Зокрема, в 2018 році на експорті саджанців для вирощування фруктів, ягід та горіхів Україна заробила майже $0,92 млн – у два рази більше, ніж в 2017 році. А вже за перші два місяці 2019 року експорт саджанців плодових дерев і чагарників досяг $0,7 млн ​​- перевищивши торішній за такий же період в 2,1 рази. Таким чином, за нашими оцінками, за рік виручка від експорту саджанців принесе українським виробникам більш $2 млн.

Завдяки настільки динамічному зростанню експорту саджанців, Україна вперше увійшла до двадцятки найбільших світових експортерів в цій категорії, хоча за підсумками минулого року залишалася за межами тридцяти найбільших. Найбільше зростання експорту саджанців з України було відзначено в напрямку Грузії та Казахстану.

При цьому, в перші два місяці 2019 року Україна ще більш різко наростила імпорт саджанців для закладки фруктових та горіхових садів, а також ягідних плантацій, що говорить про зростання інвестицій в цю галузь, не дивлячись на зниження цін на ягоди, фрукти та горіхи в сезоні 2018/19 років. Імпорт саджанців в Україні в перші два місяці року виріс в п’ять разів та досяг $360 тис. Таким чином, Україна як і раніше залишалася нетто-експортером саджанців в перші два місяці цього року, але навряд чи зможе зберегти цей статус за підсумками календарного року.

У 2018 році, наприклад, Україна ввезла саджанців плодових дерев і ягідних культур на $9,3 млн, що стало новим рекордом імпорту по цій категорії. Імпорт саджанців в Україні, таким чином, перевищив минулорічний показник рівно в півтора рази. Головними постачальниками саджанців в Україні були Італія, Польща, США та Нідерланди. За ними, з великим відставанням, слідували Сербія, Німеччина та Молдова.

У глобальному рейтингу імпортерів саджанців Україна за підсумками 2018 року посіла 23-е місце. Лідером світового рейтингу були: Марокко, Мексика та Росія. Трохи менше саджанців імпортували Франція, Німеччина, Перу, Нідерланди, Іспанія, Італія та Португалія. З пострадянських країн найбільше на імпортні саджанці витратив Узбекистан – близько $17 млн ​​за 2018 рік, зайнявши 14-е місце в світовому рейтингу імпортерів саджанців плодових та ягідних культур.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-rizko-zbilshyla-eksport-sadzhanciv-plodovyh-ta-yahidnyh-kultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Квітня

    Все зерно продамо: український агробізнес шукатиме нові ринки збуту

    Туск просить фермерів зупинити блокаду кордону з Україною: вирішується доля війни

    За чотири роки земельної реформи ринок лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій

    Прогнози гарного урожаю ріпаку в Україні посилюють тиск на котирування

    Ціни на свиней забійних кондицій знову ростуть

    Польща має в 68 разів більше дотацій на АПК, ніж Україна

    Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне – УЗА

    В Україні знову дешевшає картопля: за якою ціною надходить у продаж

    В Україні знизилися ціни на гречку та рис, макарони подорожчали: де купити дешевше

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    БІЛЬШЕ НОВИН