Україна співпрацює з імпортерами агропродукції на основі прозорості

Україна співпрацює з імпортерами агропродукції на основі прозорості

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка під час панельної дискусії у межах 12-го Світового форуму продовольства та сільського господарства (GFFA – 2020) у Берліні, повідомляє Укрінформ.

«Україна є одним з головних продуцентів сільськогосподарської продукції, глобальних гравців, який входить у трійку лідерів з виробництва низки зернових культур. Для нашого уряду важливо забезпечити не тільки те, аби експортувати більше, але й те, аби бути передбачуваним, надійним партнером для країн, які купують наш продукт. Тому ми намагаємося забезпечити більшу прозорість», – заявив Качка.

Він наголосив, що прозорість у бізнесі, загалом, є першорядним пріоритетом українського уряду. У цьому контексті заступник міністра згадав земельну реформу: «Для нас завершення цієї реформи є базовим стартовим пунктом забезпечення прозорості та довіри до України в усьому світі».

За словами Качки, прозорість і довіра до українського продукту лежать в основі політики уряду.

Другим ключовим завданням, наголосив він, є безпечність продуктів, їх сертифікація. Качка навів як приклади успішного співробітництва з ЄС у цьому питанні адаптацію національного законодавства до європейського за останні 6 років, підтримку Європою виходу українських продуктів на світові ринки, зокрема китайський.

«Зараз ЄС є своєрідним гарантом того, что українська система контролю є доброю, передбачуваною, такою, якій можна довіряти», – підкреслив посадовець, уточнивши, що 41% від усього українського експорту йде саме до ЄС.

Водночас Качка наголосив на важливості діалогу, що у нашому випадку є особливо «чутливим», адже всі остерігаються глобальних експортерів, яким є і Україна.

«Ми не б‘ємося, не виборюємо більші квоти. Ми вирішуємо питання в діалозі, без поганого піару та хибного лобіювання, шукаючи рішення», – сказав торговий представник.

Він запевнив, що Київ буде просувати діалог зі своїми основними партнерами, і ключовим у цьому, на його думку, є обмін даними і довіра між партнерами. Адже наразі у світі спостерігається брак довіри, насамперед між США і ЄС, США та Китаєм, між розвинутими країнами та такими, які розвиваються.

Качка переконаний, що необхідно подолати кризу довіри, співпрацювати в межах СОТ, адже без глобальної довіри неможливо розвивати торгівлю агропродукцією, що особливо важливо з огляду на низку викликів, зокрема кліматичних.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-spivpracyuye-z-importeramy-ahroprodukciyi-na-osnovi-prozorosti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати