178171
182818

Україна втратила 918 тваринницьких підприємств за 2 роки

На початок 2018 року кількість сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, становила 5042, повідомляє Ірина Паламар, голова АТУ. На початок 2017 року таких підприємств налічувало 5359. Хоча на початок 2016 року сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, ще було 5960.

Такі дані отримала Асоціація тваринників України від Держстату листом від 3 травня 2018 року №15.2-20/766 ПІ. У порівнянні з початком 2017 року кількість таких підприємств на початок 2018 року зменшилася на 317 (-5,92%). У порівнянні з початком 2016 року на початок 2017 року – на 601 (-10,08%).

"Ми бачимо, що протягом останніх трьох років в Україні згідно з офіційною статистикою є тенденція до зменшення кількості сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції. За два роки ми втратили 918 підприємств, а це 15,41%",  - коментує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України. – Наразі ми ще не можемо оцінити весь 2018 рік щодо кількості підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції. Проте цього року державою передбачені дотації на сприяння будівництву та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, тому будемо сподіватися, що динаміка з кількістю підприємств буде позитивною і почне збільшуватися».

Довідково: Сільськогосподарське підприємство, яке займається виробництвом тваринницької продукції – сільськогосподарське підприємство, яке здійснює діяльність із утримання та вирощування сільськогосподарських тварин і відповідає критеріям: основний вид діяльності за КВЕД відноситься до кодів 01.1-01.6 секції А – незалежно від кількості наявних сільськогосподарських тварин будь-якого виду; основний вид діяльності за КВЕД не відноситься до кодів 01.1-01.6 секції А – за умови утримання від 5 голів великої рогатої худоби, або свиней, або овець та кіз, або від 3 голів коней, або від 200 голів птиці, або від 20 голів кролів, або від 20 голів хутрових звірів, або від 5 бджолосімей.

Сільськогосподарське підприємство, яке утримує від 30 голів великої рогатої худоби та/або від 30 голів свиней, та/або від 30 голів овець та кіз, та/або від 10 голів коней, та/або від 2000 голів птиці всіх видів (незалежно від основного чи другорядного виду діяльності), вважається великим і середнім сільськогосподарським підприємством, яке займається виробництвом тваринницької продукції.

Сільськогосподарське підприємство, яке утримує до 30 голів великої рогатої худоби та/або до 30 голів свиней, та/або до 30 голів овець та кіз, та/або до 10 голів коней, та/або до 2000 голів птиці всіх видів, вважається малим сільськогосподарським підприємством, яке займається виробництвом тваринницької продукції.

Ваш вибір 'Цікаво'.


На українському ринку з’явився енергетичний напій з екстрактом канабісу

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

На сьогоднішній день, Green Energy – принципово новий для українського ринку енергетичний напій з натуральним екстрактом насіння канабісу (конопель), кофеїном, таурином і вітамінами В-комплексу.

Як впевнені технологи компанії, інновація допомагає організму засвоювати глюкозу, забезпечуючи приплив енергії, особливо в період підвищеної активності. Крім того, новинка дозволяє легше переносити стреси і боротися з тривожністю і поганим настроєм. При цьому Green Energy – абсолютно легальний напій, що не містить ніяких наркотичних і психотропних речовин.

"Тетрагідроканнабінол (ТГК) – головний психоактивний компонент каннабісу – виключений з екстракту рослини, який входить до складу енергетика. А тому можна не хвилюватися і бути впевненим, що з Green Energy ви отримаєте тільки корисні властивості канабісу та натуральний тонус, нічого забороненого, а тим небезпечнішого", – робить важливе уточнення Геннадій Довгань, маркетинг-директор ГК «Нові Продукти».

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Укрпошта випустила ювілейну марку AGROPORT

Теґи: 

З минулого року Укрпошта ввела цікавий маркетинговий хід – створення унікальних марок, присвячених особливим подіям які відбуваються в Україні. Так, в квітні цього року була випущена ювілейна марка, присвячена святкуванню 5-річчя Агропорта в Україні - однієї з найбільших агропромислових виставок Східної Європи.

«Агропорт – відмінний майданчик для аграріїв, а фермери та агрокомпанії – наші постійні та важливі клієнти. Ми хотіли відзначити значимість цього заходу і показати важливість сплетення аграрного та логістичного ринків», - пояснює Ганна Колесова, директор з розвитку бізнесу з корпоративними клієнтами Укрпошти.

Нагадаємо, що Agroport West Lviv 2018 відбувся у Львові і тривав три дні, 19-21 квітня. У виставці взяло участь більше двох сотень учасників з усієї країни, її відвідало понад 7 тис. осіб – з Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, а також з інших областей. Спеціально до п'ятиріччя AGROPORT UKRAINE був запущений новий проект — «Українське Трипілля». Це практична частина виставки — можливість перевірити представлену продукцію в дії: на полях с. Скнилів провели тест-драйви позашляховиків і сільгосптехніки. Також на ньому пройшли Фермерська ярмарка і Фестиваль вуличної органічної кухні, де і був встановлений новий рекорд з приготування органічної каші.

Наступним естафету 26-28 липня прийме Херсон (AGROPORT South Kherson 2018), а восени Харків — 11-13 жовтня (AGROPORT East Kharkiv 2018)

 Скільки європейці платять за курятину

Про це повідомляє Єврокомісія, пише УНН.

Друге місце в списку країн з найвищими цінами на тушку курячу належить Фінляндії - 2,6 євро (78 грн) за кг продукту.

Замикає трійку лідерів Кіпр з ціновим показником в 2,5 євро (75 грн) за кілограм тушки курячої.

У той же час за підсумками березня серед всіх країн ЄС найнижчі ринкові ціни на тушку курячу зафіксовані у Ірландії - 90 центів (27 грн) і Польщі - 1,3 євро (39 грн).

Також Єврокомісія назвала країни-рекордсмени за темпами зростання ринкової вартості тушки курячої.

Повідомляється, що за рік (березень 2017-березень 2018) найбільше тушка куряча подорожчала у Португалії - на 11,7%, Чехії та Румунії - на 11,7% та 10,4% відповідно.

У той же час в Україні станом на березень поточного року середні ціни на тушку курячу становили 51,7 грн за кг продукту, про що свідчать дані Держстатистики. У березні найвища вартість тушки курячої була зафіксована в Одеській області - 56,6 грн за кілограм продукту, найнижча у Запорізькій - 51,05 грн.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


У МінАПК працюють над вдосконаленням оподаткування кооперативів

У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», асоціації тваринників України, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

«На сьогодні в Україні створено необхідні умови для розвитку сільськогосподарської кооперації – сформовано правову базу, здійснюється інформаційно-консультаційний супровід сільськогосподарських кооперативів, виділяється бюджетна підтримка та залучаються фінансові ресурси міжнародної технічної допомоги. Проте, актуальним питанням залишається удосконалення оподаткування кооперативів для активізації їх господарської діяльності», - зазначив Віктор Шеремета.

Він додав, що лише 610 обслуговуючих кооперативів із 1125 зареєстрованих в Україні (станом на 1 січня 2018 року) реально здійснюють господарську діяльність.

На зустрічі було обговорено проблеми та шляхи вдосконалення сплати СОКами  податків на прибуток та на додану вартість. Також обговорено шляхи врегулювання питання нарахування субсидій членам СОК.

За результатами робочої зустрічі передбачається створення робочої групи при Мінагрополітики з підготовки пропозицій щодо вдосконалення правових умов діяльності СОК як в частині удосконалення умов оподаткування їх  діяльності, так і в частині визначення концептуальних засад та стратегії  розвитку сільськогосподарської кооперації.

Заступник Міністра наголосив, що одним із головних завдань Мінагрополітики є підтримка розвитку кооперативного руху на селі як ключового механізму самоорганізації малих виробників сільськогосподарської продукції, кінцева мета якого – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Проект USAID підтримає грантами розвиток аграрної маркетингової інфраструктури в ОТГ

Про це пише milkua.info.

Очікується, що сума кожного гранту може коливатись від 270 тис. грн до 675 тис. грн, остаточна сума гранту буде визначена в результаті переговорів.

Додаткові залучені інвестиції (власні кошти, зовнішні інвестиції, державна підтримка та програми місцевого бюджету, донорське співфінансування, крім фондів USAID), лізинг чи кредити (у тому числі для придбання нового технологічного устаткування та модернізації їх виробництва) повинні складати не менше 30% від загального обсягу проекту.

Очікувана дата початку впровадження проектів — липень 2018 року. Тривалість грантових угод за цією програмою не перевищуватиме 12 місяців.

Проект USAID може підтримати впровадження інвеспроектів у двох категоріях ОТГ:

    - ОТГ у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Одеській і Запорізькій областях;
    - ОТГ, які підписали протоколи про наміри з проектом «Агросільрозвиток» з інших областей, або ОТГ, на території яких розташовані та здійснюють діяльність підприємства, які підписали протокол про наміри з проектом «Агросільрозвиток».

Серед завдань цієї грантової програми:

    - розвиток аграрної маркетингової інфраструктури;
    - впровадження енергоефективних технологій на території ОТГ.

Концепції грантових проектів для розгляду в першому раунді мають бути подані не пізніше 18 травня 2018 року. Концепції грантових проектів прийматимуться до 28 грудня 2018 року.