Україна за півроку експортувала м’яса птиці на $307 мільйонів

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби України.

Згідно з інформацією ДФС, за шість місяців Україна поставила на експорт 211,189 тис. тонн м'яса та їстівних субпродуктів птиці на 307,145 млн доларів. В тому числі до Саудівської Аравії — на 76,193 млн доларів, до Нідерландів — на 52,854 млн доларів, до Словаччини — на 33,003 млн доларів, до інших країн — на 145,096 млн доларів.

Експорт м'яса птиці з України перевищує імпорт у 3,5 рази у натуральному вимірі, та у 12,6 разів — у грошовому. За 6 місяців 2019 року Україна завезла 60,535 тис. тонн цієї продукції на 24,371 млн доларів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна збільшила експорт яєць майже вдвічі

Україна за шість місяців поточного року експортувала 75,4 тисячі тонн яєць, що на 69% більше показника за аналогічний період минулого року. Про це йдеться в митній статистиці, опублікованій на сайті Державної фіскальної служби (ДФС), пише УНІАН.

У грошовому вираженні експорт яєць становить 62,9 мільйона доларів, що в півтора раза більше, ніж у січні-червні 2018 року. Імпорт яєць в Україну за півроку становить 3 тисячі тонн на загальну суму 11,95 мільйона доларів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд схвалив Експортну стратегію щодо аграрної продукції до 2026 року

Стратегію розроблено Мінагрополітики спільно з Офісом підтримки реформ міністерства.

Метою Стратегії є визначення довгострокової державної політики, спрямованої на забезпечення стабільного нарощування обсягів експорту продукції (товарів, послуг, технологій) вітчизняного сільського господарства, харчової та переробної промисловості.

Так, стратегічними напрямками розвитку експорту аграрної продукції стане зростання обсягу виробництва та збільшення постачань такої продукції на зовнішні ринки; розширення номенклатури та зміна структури експорту в напрямку збільшення частки продукції з високою доданою вартістю; географічна диверсифікація напрямків експорту (відкриття нових ринків) і розширення експортних можливостей для малих та середніх підприємств.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через дефіцит спирту кондитерські підприємства України частково зупинили виробництво

Про це з посиланням на прес-службу "Укркондпром" повідомляє БизнесЦензор.

Асоціація також закликає Кабмін України  та "Укрспирт" розблокувати відвантаження спирту підприємствам харчової галузі. Зупинки відвантаження спирту спостерігаються з 1 липня.

"Через колізії в законі і, відповідно, проблеми в роботі Укрспирту, частково паралізується робота десятка підприємств харчової промисловості. На даний момент, зафіксована зупинка виробництва 30 тисяч тонн кондитерської продукції", - повідомляє асоціація.

Дані підприємства використовують спирт як сировину при виробництві групи продукції (бісквіти, рулети, шоколадні цукерки і ін).

Нагадаємо, у держпідприємства "Укрспирт" виникли труднощі з відвантаженням спирту з-за нових положень Податкового кодексу України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна продовжує нарощувати імпорт свинини

Про це йдеться в аналітичному матеріалі Ради з питань експорту продовольства (UFEB), передає УНН.

Так, в січні-травні 2019 року Україна імпортувала 10,3 тис. тонн продукту, що на 42,6% більше, ніж роком раніше.

"Основними постачальниками в період з січня по травень були наступні країни: Польща (50,5%, або 9,7 млн дол.), Німеччина (18,2%, або 3,5 млн дол.) і Нідерланди (10,2 %, або 1,9 млн дол.) ", - йдеться в повідомленні.

При цьому, за 5 місяців поточного року Україна експортувала всього 767 тонн свинини.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд затвердив умови кредитного проекту з ЄС щодо фінансування аграріїв на 800 млн євро

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Загалом в межах проекту Європейський інвестиційний банк планує виділити на проекти агробізнесу 400 мільйонів євро. Ще стільки ж мають надійти з інших джерел, зокрема від банків-учасників проекту.

«Міністерство фінансів активно працює над залученням довгострокових фінансових ресурсів в економіку України. Реалізація проекту позитивно вплине на бізнес-клімат, створить передумови для активізації інвестиційної діяльності, допоможе українським аграріям наростити виробничі потужності та створити нові робочі місця», — прокоментував рішення уряду заступник міністра фінансів Юрій.

Фінансування в межах проекту будуть виділяти на виробництво зернових та олійних культур, розвиток рибного господарства, а також будівництво лабораторій та служби

Кредити в межах програми планують видавати терміном на 10 років. Вони будуть покривати до 70% потреб аграрних підприємств у коштах для фінансування того чи іншого проекту.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview