Україна за вересень імпортувала рекордну кількість картоплі

За інформацією аналітиків EastFruit, обсяги імпорту картоплі в Україні у вересні 2019 року виявилися просто фантастичними. Усього за один місяць у країну було завезено 42,2 тис. тонн картоплі – в 2,2 рази більше, ніж рекордний імпорт за весь рік.

Таким чином, з початку сезону в Україну вже завезено майже 50 тис. тонн картоплі, тоді як за весь попередній сезон імпорт склав близько 19 тис. тонн. Найнеймовірніше полягає в тому, що імпорт картоплі здійснювався в ті місяці, коли, зазвичай, пропозиція продукції на ринку максимальна, а ціни знаходяться на низькому рівні. Ще однією особливістю було ввезення картоплі з Білорусі, проте значна її частина, насправді, за словами трейдерів, ввозилася з Росії через Білорусь.

«Настільки незвичайна ситуація на ринку картоплі України викликана, насамперед, психологією споживачів, серед яких поширився слух про неврожай картоплі. В результаті, багато хто кинувся запасатися продукцією до того, як завершилися прибирання в професійних господарствах, що призвело до швидкого зростання цін і активізації величезних обсягів імпорту продукції в нетрадиційний період – у серпні і вересні», - говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Паніка серед споживачів привела до активізації посередників-спекулянтів, які ще більше посилили попит, намагаючись закупити продукцію і закласти її на зберігання. Вони орієнтувалися, як правило, на ситуацію з цибулею в минулому сезоні, коли оптові ціни на цибулю сягали ледь не 40 грн/кг. Однак в ситуації з картоплею все може скластися зовсім інакше», - зазначає Андрій Ярмак

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Укрзалізниця» запровадить штрафи за простій вагонів

Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, передає biz.censor.net.ua.

За його словами, різні компанії досить часто неефективно використовують вагони «Укрзалізниці», а простої вагонів збільшився у всіх галузях. Щоб вирішити цю проблему у компанії планують запровадити штрафи.

«Це непопулярний крок, тому що тим, хто використовує вагонний парк «Укрзалізниці» і перевищує встановлені нормативи, доведеться платити штрафи. Звісно, ніхто цього робити не хоче», — зазначив Кравцов. 

За інформацією, середній оборот вагонів за рік зменшився на 10%. За останні два роки компанія модернізувала майже 250 локомотивів, оновили половину свого парку піввагонів. На сьогоднішній день гострого дефіциту вагонів немає. Може бути дефіцит в сезон на певні види рухомого складу, але УЗ з цим справляється.

Нагадаємо, Укрзалізницю розділять на три компанії, а акції виставлять на міжнародних біржах.

Джерело: agravery.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вчені виростили м’ясо у космосі

Міжнародна космічна станція є найважливішим простором не тільки для дослідження космосу, а й для біологічних експериментів. За допомогою МКС вчені можу випробувати, як поводяться різні живі організми в умовах мікрогравітації, пише НВ.

Одна справа — вирощувати у космосі рослини. А зовсім інша — створити на земній орбіті справжній шматок м’яса. Це виявилося під силу ізраїльському стартапу, який розробляє харчові технології Aleph Farms.

Експеримент відбувся на російському сегменті МКС, де вчені змогли надрукувати на 3D-принтері частина м’язової тканини корови. Технологія копіює натуральний процес відновлення, який відбувається в організмі тварин.

У перспективі технологія може використовуватися для того, щоб забезпечувати космонавтів на МКС м’ясом.

«Таке м’ясо можна виробляти в будь-який час, в будь-якому місці і в будь-яких умовах. Ми можемо зробити потенційно сильне рішення для виробництва продуктів харчування ближче до нужденного населення у правильний час», — каже керівник Aleph Farms Дідьє Тубія.

Правда, за словами Дідьє, для виробництва одного кілограма такого м’яса потрібно 10−15 тис. літрів води, чого, звісно, поки немає у космосі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Товарні поросята подорожчали

Про позитивну динаміку внутрішніх котирувань на тварин цієї категорії повідомляють в Асоціації «Свинарі України» за підсумками щомісячного моніторингу в цьому сегменті.

Хоча далеко не усі постачальники поросят для відгодівлі переглянули свої розцінки на початку жовтня, частина все ж їх скорегувала у бік підвищення. У якості причини здороження озвучують раптове підвищення цін закупівлі на свиней забійних кондицій у наслідок обмеженої пропозиції живця на Заході та в Центрі України. Водночас, постачальники товарних поросят відзначають, що попит на таких тварин з приходом осені активізувався з боку відгодівельників, які почали відгодівлю тварин до зимових свят. 

«Найчутливішими до змін залишається категорія поросят вагою 20-30 кг, тоді як ціни на тварини масою 10-15 кг залишилися відносно незмінними: 145 грн/кг у середньому чи 125-200 грн/кг. Водночас, якщо деякі репродуктори підняли ціни на 2-6% порівняно з попереднім місяцем, то окремі додали понад 10%. Тож з початку жовтня ціна на 20-30-тикілограмових поросят коливається в межах 85-105 грн/кг проти 80-102 грн/кг, які озвучували на початку попереднього місяця», — зазначають в аналітичному відділі Асоціації. «З іншого боку, оператори зазначають, що причиною досить млявої зміни нижнього порогу цін залишається досить активна конкуренція між репродукторами на тлі обмеженого попиту на товарних поросят з боку відгодівельних підприємств у зв’язку зі скороченням числа таких операторів».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кабмін просить іноземних партнерів допомогти з кредитами фермерам на купівлю землі

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, передає БизнесЦензор.

"Ми зараз працюємо над запуском Фонду часткового гарантування кредитів. Упор буде зроблений на малих виробників, є орієнтир за визначенням (малих виробників) на рівні до 500 га, проте я думаю, що обмеження краще робити на суму, ніж на гектар, тому як на 500 га плодоовочевої продукції можна мати обіг як на 5 тис. га", - повідомив Висоцький.

За словами Висоцького, уряд запрошує міжнародні фінансові структури стати донорами Фонду. Дедлайн запуску Фонду - до 1 жовтня 2020 року.

"У жовтні буде внесено законопроект щодо держпідтримки, за планом - на наступному тижні, протягом півтора місяця з усіма регламентами повинен бути прийнятий", - повідомив заммінсітра.

Крім законопроекту про держпідтримку АПК в парламент планується внести ще законопроект про національну інфраструктуру геопросторові дані, які також входять в пакет "земельної реформи".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на початку жовтня схвалив концептуальні напрями щодо здешевлення кредитів сільгоспвиробникам на покупку земель сільськогосподарського призначення. Передбачається впровадити два основних механізми: надання держпідтримки здешевлення кредитів малим сільгоспвиробникам для купівлі землі сільгосппризначення та запровадження механізму гарантування зобов'язань таких товаровиробників з метою зниження ризиків для банків по даному виду кредитування.

В рамках механізму здешевлення кредитів буде надана часткова компенсація відсоткової ставки за кредитом та суми кредиту на купівлю землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

У вересні рекордно подорожчала гречка

Про це повідомила Державна служба статистики, передає УНН.

За даними Держстату, на споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%.

Найбільше (на 21,4%) подорожчали гречані крупи.

Крім того, як повідомила служба, на 2,4-0,6% зросли ціни на фрукти, молоко та молочну продукцію, масло, рибу та продукти з риби, рис, м’ясо та м’ясопродукти. При цьому на 6,3-1,0% подешевшали яйця, овочі, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,3%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview