178171
182818

Україна забезпечує 25% виробництва м’яких ягід у Східній Європі

Про це під час секції «Експорт і переробка» в рамках IV Національного дня саду повідомила керівник Info-Shuvar, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман, повідомляє AgroReview.com.

«Серед країн Східної Європи Україна забезпечує майже 25% виробництва м’яких ягід  і приблизно 10% - твердих ягід. Але в експорті нас майже не помітно. Це ї є відповідь на запитання, чому наші виробники не мотивовані виходити на зовнішній ринок – поки що вистачає внутрішнього збуту. Поки що маржа достатня. Але це тимчасово. Ми мусимо думати про експорт», - сказала Тетяна Гетьман.

Експерт розповіла, що споживання свіжих ягід у світі щорічно зростає на 15%. Головні споживачі – це США, Росія, Німеччина, Великобританія, Бельгія та Франція. Майже половина світового обсягу торгівлі припадає на суницю садову, споживання якої зростає щороку приблизно на 3-5%. Але з кожним роком ця ягода незначно поступається своєю часткою лохині та малині, які є лідерами за темпами зростання продажів у світі (17-20% щорічно).

За словами Тетяни Гетьман, обсяг ринку твердих ягід в Україні складає близько 65 тис. тон або  53 млн дол., а м’яких - 55  тис. тон  або 51 млн дол.

У 2010-2013 роках в нашій країні відбувся бум задання нових ягідних насаджень. Лідерами за розширенням виробничих площ (а в перспективі лідерами за зниженням ціни) є малина, лохина і смородина. За словами експерта, зниження ціни сприятиме зростанню споживання цих ягід на внутрішньому ринку.

У той же час ціни на черешню та суницю лишатимуться стабільними, оскільки процес розширення плантацій під ними загальмувався.

Тетяна Гетьман прогнозує, що в Україні й надалі продовжуватиметься розвиток сегменту заморозки ягід, кооперації виробників, а також вирощування органічної продукції на експорт.

Ваш вибір 'Цікаво'.


У Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора Панкова

У Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора ПанковаУ Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора ПанковаУ Києві застрелили колишнього в. о. директора Укрспирту Віктора Панкова

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як заробити на спаржі в Україні

Володимир Білко: Вирощування спаржі відкриває багато перспектив для малого та середнього фермера, яким би видом діяльності він не займався - овочівництво, ягідництво чи садівництво. Навіть, якщо ви займаєтесь зерновими на невеликих (пайовики) чи середніх площах, спаржа допоможе вам краще «триматись на плаву» та не сильно  відволікатиме від основної діяльності. Оскільки починає давати урожай з середини весни, для фермера це «живі гроші» в той період, коли так необхідні кошти на пальне, добрива, насіння та інші витрати. 

Фермер тепличник-овочівник (а ціна на овочі різко впала в останні роки), вирощуючи спаржу буде взагалі поза конкуренцією, оскільки зможе дати і сезонну, і не сезонну продукцію, яка ціниться набагато вище. Популярності в Україні набуває закладання горіхових садів, раніше в міжряддях на перші роки росту, щоб мати хоч якийсь прибуток, рекомендували висаджувати суницю садову, овочі чи зернові, як високо рентабельну перспективу можна взяти ту ж таки спаржу. Ще  один її плюс, спаржа – це багаторічна, витривала, морозостійка культура, посадивши яку одного разу, ви зможете збирати урожай 10-15 років.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Рейтинг найбільших власників зерносховищ в Україні

У трійці найбільших власників зерносховищ — ДПЗКУ, «Кернел Груп» і Держрезерв.

1. Державної продовольчо—зернової корпорації України (ДПЗКУ) — 39 підприємств, потужність 3,2 млн т.

2. «Кернел Груп» — 39 підприємств, потужність 2,3 млн т.

3. Держрезерв — 29 підприємств, потужність 2,1 млн т.

4. Glencore — 31 підприємство, потужність 1,6 млн т.

5. «Оптимус» — 29 підприємств, потужність 1,1 млн т.

6. «Нібулон» — 17 підприємств, потужність 1,1 млн т.

7. «Хліб України», ГАК — 14 підприємств, потужність 0,5 млн т.

8. «Сантрейд» (Bunge) — 5 підприємств, потужність 0,6 млн т.

9. Alfred C.Toepfer International Group — 10 підприємств, потужність 0,6 млн т.

10. «Агро-Трейд» — 10 підприємств, потужність 0,5 млн т.

11. Миронівський ХП — 6 підприємств, потужність 0,5 млн т.

За інформацією Андрієвського, більше половини зерносховищ в Україні — морально застарілі елеватори, що належать ДПЗКУ. Найчастіше, це бетонні елеватори, склади з напольним зберіганням, вони не технологічні і дуже затратні. Стан половини з них такий, що найближчим часом їх експлуатація стане неможливаСкільки коштують помідори в різних країнах

"Порівняли ціни на томати в країнах Європи та Україні. Найдорожчими торгують в Білорусі - 68 гривень за кілограм. В Угорщині вони коштують 51 гривню, Польщі - 42, Литві - 38, Україні - 35", - каже Дорошенко.

Найдешевші томати в Естонії – 32 грн/кг.

"Порівнюючи ціни на різні продукти виявили, що по багатьох позиціях ціни за кордоном нижчі, ніж в Україні. У Польщі дешевше рослинне і вершкове масло, цукор, борошно. В Естонії - молоко", - додав експерт.

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна увірвалася до трійки найбільших світових експортерів бурякового цукру

В якому ще сегменті є прорив України практично з нічого до трійки лідерів експорту в світі всього за один сезон?!

Де ще, за один сезон, експорт збільшується майже в сім разів всього за один сезон і встановлюється історичний рекорд?!

Буквально за один сезон цукрова галузь стає важливішою для економіки країни, ніж, наприклад, молочна, з точки зору експортної виручки. До речі, за неповний сезон, цукрова галузь принесла до бюджету України 350 млн. доларів валютних надходжень!", - зазначає Андрій Ярмак.

"Так, сезон ще не завершено. Так, нас, можливо, в рейтингу обійде кілька країн, тому що експортні можливості майже вичерпані, але якщо брати цифри по березень включно, то Україна дійсно збільшила експорт в 6,6 разів! Так, ми ввійшли в трійку експортерів переважно бурякового цукру, а в загальному рейтингу попереду нас ще близько семи країн, що виробляють та експортують, переважно, тростинний цукор. Тим не менше, це дуже крутий прорив.

І як же приємно бачити географію експорту, де є практично всі регіони світу!

Це прямий наслідок кропіткої багаторічної роботи, яка почала, врешті, давати результат. І, не в останню чергу, завдяки активній роботі багатьох організацій з просування експорту. Отже, більше експорту  – більше можливостей по переробці та вирощуванню", - підкреслює експерт.

"Не зважаючи на те, що ми все успішно розпродали, треба розуміти, що в цьому є ще одна велика проблема! Називається вона – «вміння продавати».

Якщо аналізувати експортні ціни наших цукрових контрактів, то вони чи не найнижчі в світі! Це і плюс, і мінус одночасно. Плюс в тому, що ми конкурентні, а мінус в тому, що ми, поки що, не готові отримувати вищу ціну, додавати цінності товару і т.п. Звичайно, не все відразу, але наведу маленький приклад.

Мене практично розривають вже покупці з Сінгапуру. Вони хочуть український цукор! А ми не можемо нічого запропонувати, бо:

а) все вже типу продали – вільних обсягів немає;
б) продаємо тільки навалом, не фасуючи (хоча вони готові брати і по 50 кг мішки);
в) ніхто навіть не хочу запропонувати контракт з нового сезону, типу «обійдемося і без зайвих покупців».

Звичайно, це досить ризикований підхід, бо ринок – це мінлива штука. І якщо ти лише в сегменті commodity, де єдиним аргументом є ціна, можна непогано так погоріти.