Україна закупила польської свинини майже на $5 мільйонів

У перші місяці 2019 року Україна імпортувала 4,3 тисячі тонн свинини загальною вартістю 7,9 мільйона доларів. Про це повідомляє ТСН.

"Головним постачальником свинини до України була Польща, з якої було завезено свинини на 4,7 мільйона доларів. Друге місце у списку належить Німеччині. У січні-лютому Україна завезла з Німеччини свинини на 1,5 мільйона доларів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на третьому місці опинилася Данія. За два місяці 2019 року Україна імпортувала з Данії свинини на 829 тисяч доларів.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вінницькі яблука поїдуть до Індії

Вінниччина відправить близько десяти пробних партій яблук до Індії. Товар доставлять у населені пункти Піпавав, Хазірі, Джавахарлал Неру, Нава-Шеві та Ченнаї. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

«Експорт яблук свіжих до Республіки Індія можливий тільки зa умови дотримaнням нaступних фітосaнітaрних вимог:

Передвідвaнтaжувaльнa холодильнa обробкa у темперaтурному режимі 0 aбо до 0°C протягом 13 днів; 0,55 aбо до 0,55°C протягом 14 днів; 1,1 aбо до 1,1°C протягом 18 днів з обов’язковою рефрижирaцією при трaнспортувaнні;

Обробкa мaє підтверджувaтися відповідними фітосaнітaрними сертифікaтaми, видaними уповновaженим оргaном крaїни походження продукції aбо реекспорту.

Не допускaється експорт до Республіки Індія свіжих яблук, зaрaжених шкідливими оргaнізмaми, визнaчених у фітосaнітaрних вимогaх Республіки Індія, які розміщені нa офіційному сaйті Держпродспоживслужби зa посилaнням», - підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, після того, як Індія заборонила імпорт яблук з Китаю, США став ключовим постачальником свіжого десертного яблука на ринок Індії. В сезоні- 2017/18 Індія імпортувала 279 тис. тонн яблука, з яких 55% було завезено з США. Близько 18% яблука або 50 тис.тонн було імпортовано з Чилі, що зробило цю країну другим найбільшим постачальником яблука в Індію. На третьому місці розташувалася Нова Зеландія з 25 тис. тонн або 9% всіх поставок яблука.

Також Індія вже уклала контракт на імпорт близько 100 тис. тонн кукурудзи з України.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Суд скасував багатомільйонний штраф "Укрспирту"

Суд встановив, що штраф "Укрспирту" в сумі 24 млн грн, нарахований Державною фіскальною службою (ДФС) в 2015 році, помилково завищено в 200 разів, повідомляє прес-служба держпідприємства.

За період з 2010 по 2015 рік ДФС застосувала до "Укрспирту" фінансових санкцій на загальну суму понад 1,4 млрд грн.

Якщо стягнути навіть 5% від вищевказаної суми, буде зупинена операційна діяльність підприємства та виробництво спирту, заявляють у компанії.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій скасували вже чотири штрафу: на 20 млн грн, 65 млн грн, 173 млн, а також згадуваний вище штраф на 24 млн грн.

"Маючи ряд позитивних рішень, "Укрспирт" сподівається на подальше зменшення масиву штрафних санкцій, які були нараховані підприємству, і робить усе можливе для недопущення їх стягнення і, як наслідок, доведення підприємства до банкрутства", - йдеться в повідомленні.

За підсумками минулого року підприємство збільшило чистий прибуток у 2 рази, до 22 млн грн і сплатило близько 400 млн грн податків, відзначають в компанії.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світовий дефіцит цукру може сягнути 4 млн тонн

Французький цукровий трейдер Sucden заявив, що дефіцит у світовому балансі поставок цукру в сезоні 2019-20 (жовтень-вересень) може досягти близько 4 млн тонн. Причина зростання дефіциту - прогнозоване скорочення виробництва в Індії, Таїланді і Європейському Союзі. Про це повідомляє видання Reuters, пише delo.ua.

Фахівці заявляють, що виробництво цукру в Таїланді має скоротитися приблизно на 10% в 2019-2020 роках до 12 млн тонн, оскільки фермери, які вирощують цукрову тростину, переключаються на інші культури, які можуть забезпечити більш високий прибуток.

Також ціни на цукор в Таїланді впали приблизно на 20%, так як уряд вніс корективи в деякі субсидії для сектора, відповідно до угоди в рамках СОТ.

"Вони починають відчувати вплив більш відкритого ринку", — сказав трейдер, говорячи про виробниках цукру і очерету в Таїланді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна може зайняти нішу в світовому ринку органіки

Україна може зайняти нішу в світовому ринку органічної продукції. Таку думку висловив директор органу сертифікації «Органік Стандарт» Сергій Галашевський, на ІІІ Міжнародному конгресі «Органічна Україна 2019». Про це пише УкрАгроКонсалт.

«Світовий ринок органічної продукції розвивається і цей напрямок приречений на успіх. Продажі органічної продукції зростають швидше, ніж сертифіковані площі. Україна повинна зайняти цю нішу. За даними компанії «Органік Стандарт» в 2018 р в десятку експортованої органічної продукції з України входять пшениця, кукурудза, соя, вишня. На сьогодні з 600 українських виробників органіки, понад 100 - виробники ягід», - прокоментував він.

За словами Сергія Галашевського, найбільше органіки з України експортують Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Швейцарія та Бельгія.

«В експорті органічної продукції з України є певні бар'єри. Це додатковий контроль з боку ЄС. Додаткові заходи контролю ввели через те, що в 2015 р в партіях органічної продукції з України виявили залишки пестицидів. Але такі заходи поширюються не тільки на Україну. У цей список також входять Казахстан, Молдова, Росія та Китай », - додав Сергій Галашевський.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Яка з країн найбільше інвестувала в український агросектор

Про це повідомила прес-служба Державної служби статистики України, пише milkua.info.

Статистичні дані свідчать про те, що Кіпр за 2018 рік вклав в сільське господарство України $137,5 млн, Британські Віргінські острови — $85,2 млн, Німеччина — $80,7 млн, Данія — $53,3 млн, а Польща — $31 млн.

Загальний акціонерний капітал сільського, лісового і рибного господарства України склав $560,9 млн, тобто з 2017 року знизився на 3%. Це сталося за рахунок спаду в тваринницькому секторі, де обсяг інвестицій зменшився на 6,2% до $62,7 млн.

Однак, прямі інвестиції у вирощування однорічних культур зросли на 0,5% до $297, 3 млн, а багаторічних — на 5,2% до $20,5 млн.

Найменше інвестицій українські аграрії отримали з Литви ($33 тис.), Люксембургу ($65 тис.) і Білорусі ($70,6 тис.).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview