Українці недоїдають м'яса

Українці недоїли 38% молочних продуктів і 22% яєць, пише ua.newwest.media.
Відповідні дані з посиланням на Держкомстат вказані у пояснювальній записці до законопроекту №7420-1 щодо зниження ПДВ на деякі продукти харчування.
У записці йдеться, що споживання середньостатистичним українцем продуктів тваринництва значно поступається аналогічним показникам провідних країн світу та не відповідає фізіологічним нормам.
Автори законопроекту вважають, що ставку ПДВ на м'ясо, яйця і молоко потрібно знизити на 10%. На їхню думку, таке рішення має стабілізувати ціни на продукти у 2018 році та підвищити платоспроможність українців, які недоїдають м'яса.
Ринок печериць в Україні зріс на 168 млн грн

Ціна на печериці цього року істотно перевершила торішню: ціна з господарства практично не опускалася нижче 20 грн/кг.
Протягом 2017 року ціна на печериці просіла порівняно з 2016 роком лише кілька раз, і то несуттєво. Перший раз у другій половині квітня з максимальною різницею в 10 грн, другий - недовго в кінці другого тижня червня на 4 грн, і третій - у другій половині серпня з максимальною відмінністю в 7 грн.
Водночас ціна 2017 року в була істотно більшою з другої половини лютого до другої половини березня. Якщо в кінці лютого 2016 року з господарств гриб продавали по 23-24 грн, то за аналогічний період поточного року вже по 38 грн.
З другого тижня червня 2017 року ціна на печериці почала впевнено зростати, і була дуже високою все літо. В останній тиждень червня 2017 року печериці продавалися по 30 грн проти 16 грн за аналогічний період 2016 року. В середині липня різниця ще збільшилася: 18 грн торік і 35 грн цього року.
Нині передноворічна ціна на печериці зростає все стрімкіше, й однозначно сказати, наскільки 2017 рік перевершить попередній, складно, зазначили в УМДІС.
Наразі можна стверджувати, що ціна з господарства останніх днів грудня 2016 року перевершена ще минулого тижня. При цьому вартість печериць продовжує зростати.
Джерело: agrotimes.net
Скільки заробляють найбільші виробники горілки

Легальне виробництво міцного алкоголю в Україні падає вже який рік поспіль. За даними Держстату, якщо в 2015 році виробництво горілки скоротилося на 13%, то в 2016 році — на 10,9%, до 16,581 млн дал. За підсумками дев'яти місяців 2017 року темпи падіння виробництва горілки прискорилися до 16,5%. За цей період було вироблено 9,6 млн дал продукції, пише delo.ua.
Легальні виробники заявляють, що падіння обсягів виробництва відбувається не через бажання українців пити менше, а із-за непродуманої фіскальної політики та безконтрольного виробництва фальсифікату. "Акцизний податок у 2014 році підвищився на 50%, в 2016 році — ще на 50%, в 2017 році — на 20%. Яка ще галузь в Україні може "похвалитися" такими високими темпами оподаткування? Природно, що високі ставки призводять до зниження легального виробництва алкогольної продукції", — стверджує Юрій Сорочинський, директор компанії Nemiroff.
"З урахуванням усіх політичних чинників ринок міцного алкоголю становить близько 36 млн дал на рік. Державна статистика показує цифру істотно менше. Решта — це розмір тіньового ринку із-за бездіяльності держави. Якщо в минулому році в держбюджет від легальних виробників надійшло близько 6 млрд грн акцизного податку, то ціна бездіяльності державних органів — як мінімум ще 6 млрд грн знаходиться в тіні алкоголю", — продовжує Юрій Сорочинський.
В кінці 2016 року Кабмін підвищив мінімальну роздрібну ціну на горілку до 69,78 грн за пляшку 0,5 л. Разом з тим легальні виробники стверджують, що, беручи до уваги зростання акцизу, підвищення вартості спирту і девальваційні фактори, економічно справедлива ціна за "півлітра" повинна складати 80 грн, але покупець просто не готовий платити стільки за пляшку горілки.
Щоб якось привабити споживачів, виробники почали хитрувати — знижувати вміст спирту у продукті (не 40%, а 35%), а також розливати в меншу тару. "Це всього лише спроба вижити в неринковій конкурентній боротьбі з фальсифікатом", — нарікають "горілчаники".
Ще одна паличка-виручалочка легальних виробників — зростання експорту. За даними Держстату, у 2016 році порівняно з 2015 роком експорт горілки виріс практично на чверть. На пострадянському просторі найбільше української горілки в Казахстані та Молдові. В Європі лідерами по закупівлі нашої продукції є Латвія, Польща і Німеччина. Зростає експорт і на американський ринок.
ТОП_5 виробників горілки
1. Українська дистрибуційна компанія
2. ЛВН Лімітед (Nemiroff)
3. Укрспирт
4. Національна горілчана компанія
5. Науково-виробниче підприємство "Гетьман"
Земельний мораторій заважає розвитку бізнесу, - Юрій Косюк

У коментарі виданню Bloomberg Юрій Косюк заявив, що поки ціни на зерно будуть залишатися низькими і земельний мораторій в силі,"Миронівський хлібопродукт" навряд чи буде розширювати земельний банк, пише БизнесЦензор.
"З поточним рівнем цін на зерно, вартістю оренди землі, і головним болем, пов'язаним з продовженням договорів оренди, стало дуже дорого розширювати площі, які ми опрацьовуємо", - додав підприємець.
"Миронівський хлібопродукт" за 9 місяців 2017 отримав чистий прибуток у розмірі $ 257 млн завдяки значному зростанню цін на курятину та дотацій, отриманих з державного бюджету. Раніше "Економічна правда" повідомляла, що за 9 місяців 2017года холдинг Косюка отримав 1,25 млрд грн дотацій з державного бюджету.
Юрій Косюк є мажоритарним акціонером "Миронівського хлібопродукту", який виробляє більшу частину курячого м'яса в Україні. У 2014 році Косюк працював заступником Глави Адміністрації Президента України.
30 грудня 2017 року Президент підписав закон, яким продовжується мораторій на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення. За продовження мораторію проголосувало 236 депутатів, проти - 48.
Названо найкращу страву української кухні
Авторитетне американське видання The Washington Post опублікувало хвалебну статтю про український борщ. Автори тексту підкреслюють, наскільки корисне таке блюдо і називає його «розкішною їжею», пише Главком.
«Іноді я купую продукти з конкретним рецептом, але частіше я виходжу на ринок і нехай інгредієнти говорять зі мною. Недавня поїздка туди завантажила мої сумки купою чудових свіжих овочів: моркви, буряків, кореня селери і цибулі, поряд з хорошою твердою головкою капусти», - пише у своїй статті журналістка Еллі Крігер.
При цьому вона зазначає, що жодна інша страва не здатна подати комбінацію настільки різноманітних овочів настільки синергічно і оригінально.
«Борщ офіційно вийшов на американський ринок. The Washington Post вчить американців, як його варити, і розповідає про корисні властивості борщу», - пише на своїй сторінці в Facebook Мирослава Гонгадзе.
Нагадаємо, це вже не перша публікація про український борщ в американській пресі. Раніше подібні хвалебні відгуки з'являлися в The New Yorker.
Ціни на більшість овочів можуть стати рекордними за останні 3 - 4 роки

Такий прогноз зробив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв, пише propozitsiya.com.
Наприклад, капуста, на його думку, додасть у ціні в другій половині поточного сезону (зима - весна) хоча б тому, що порівняно з минулим роком спостерігалося незначне зниження виробництва. А низькі ціни, що спостерігалися з кінця червня аж до грудня, як наголошує експерт, не повинні вводити в оману учасників ринку: їх причина – велика кількість неякісної капусти, непридатної для довгострокового зберігання. Тож коли якісної капусти залишиться мало, ціни, як вважає О. Хорєв, можуть досягти 3-річного максимуму – рівня сезону 2015/16, а то й вище.
Ціни на цибулю наразі зовсім не радують виробників, хоча у вересні продукт продавався оптом по 8-12 грн/кг, а найсміливіші прогнозисти очікували до кінця сезону цін в 1 долар/кг. Втім, за прогнозами Олександра Хорєва, вартість цибулі от-от почне зростати, позаяк, за остаточними даними, валовий збір продукту навіть знизився, хоч і незначно, а значна частина врожаю непридатна до довгострокового зберігання.
«Тож є підстави очікувати, що до кінця сезону ціни на цибулю зростуть до рекордних за останні 4 роки», - говорить О. Хорєв.
Морква й буряк вже вдвічі дорожчі, ніж рік тому, по причині зниження валового збору на 5-7%. Навесні оптові ціни на моркву, як прогнозує О. Хорєв, можуть зрости до 8 грн/кг, а то й вище. Картопля, за його прогнозами, теж от-от повинна почати дорожчати, позаяк нинішній урожай на 7% менший за торішній. Однак ринок все одно перенасичений, тому загальне зростання цін до кінця сезону, на відміну від інших основних овочевих культур, як вважає О. Хорєв, має бути незначним.