182818
178171

Українці переходять з круп на мюслі та снеки

Таку думку в коментарі AgroPortal.ua висловив заступник директора Агрофірми «Поле» (м. Черкаси) Олександр Томенко.

За його словами, Україна піде тим шляхом, що й Європа.

«Там споживачі купують продукцію більш глибокої переробки, швидке харчуванння: мюслі, снеки, палички, кульки. Часто це те, що заливають потім молоком. Ми теж потрошку відмовлятимемося від круп», — зазначив Томенко.

Він говорить, що найбільшими їх споживачами нині є пенсіонери, адже ця продукція є доступною за ціною.

«У великих супермаркетах сегмент круп поповнився новими видами. Від булгура та кус-куса — до більш екзотичних: чіа та квіноа. Якщо ще 5-10 років назад в магазинах в сегменті бобових можна було придбати горох, то нині асортимент поповнився такими продуктами як сочевиця,  нут, маш», — говорить Томенко.

Також додає, що традиційні пшеничні крупи витісняє крупа з твердих сортів пшениці (дурум).Зеленський у Давосі закликав інвестувати в український аграрний сектор

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

"Дуже приємно зустрітися з одним із найбільших інвесторів у аграрний сектор та аграрну логістику в Україні", - сказав Володимир Зеленський.

Зеленський зазначив, що в Україні запускається довгоочікувана земельна реформа, яка стане локомотивом зростання аграрного сектору та економіки загалом. "Ми будемо раді співпраці з Cargill Financial щодо запуску інструментів кредитування фермерів для збільшення врожайності та придбання новітньої агротехніки", - зазначив він.

Президент зазначив, що Україна хоче бачити більше інвестицій компанії Cargill у переробку аграрної продукції. "Ми справді хочемо боротися за кожного інвестора, особливо за інвесторів, які перебувають в Україні на постійній основі. Ми готові допомагати, чим можемо. Ми хочемо збільшення інвестицій і готуємо нові програми", - наголосив Зеленський.

Сторони обговорили також реформу залізничного сполучення. Глава держави розповів, що наразі триває активна реформа "Укрзалізниці", і Україна рухатиметься до прозорості в цій галузі.

"У грудні 2019 року Кабінет Міністрів уже схвалив запуск пілотного проекту щодо допуску приватних локомотивів на окремі маршрути", - зазначив Зеленський.

Натомість Девід МакЛеннан нагадав, що Cargill Inc. вклала в Україну понад $500 млн, і зазначив, що високо цінує зміни, які відбулися з автоматизацією роботи з інвесторами. Він також додав, що інвестори позитивно оцінюють рух України до прозорості та активної співпраці.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Донеччині працює роботизована ферма на унікальному обладнанні

Другу чергу роботизованої молочно-товарної ферми на півдні країни відкрило ТзОВ “Нова Нива” в Нікольському районі Донецької області.

Як відзначають фермери, вдалося значно покращити виробничі процеси, збільшити надої молока допомогло технічне переоснащення. Зокрема, встановлення швейцарського обладнання фірми “ДеЛаваль”.

На фермі встановили чотири роботи, в обслуговуванні яких задіяно три оператори. Всі технологічні процеси нині контролюються через спеціальні монітори.

Встановлення “станцій добровільного доїння” допомогло підвищити продуктивність праці. Нині один працівник ферми задіяний у доїнні 60 корів. Підготовка до процесу доїння разом із гігієнічною обробкою ВРХ відбувається протягом 7-8 хвилин.

Доставка молока до споживачів здійснюється без контакту з людськими руками. Видоєне молоко відразу надходить до спеціального резервуару, де охолоджується до заздалегідь визначеної температури.

Як відзначають на фермі “Нова Нива”, після технічного переоснащення кожна корова стала давати молока на 1-2 л більше.

Джерело: Landlord Через пташиний грип українцям радять не купувати курятину в місцях стихійної торгівлі

Ці продукти потрібно купувати тільки на офіційних ринках, у магазинах і офіційній торговій мережі. Також м'ясо птиці не варто вживати без попередньої термічної обробки. На цьому наголосив начальник Управління здоров'я та благополуччя тварин Держпродспоживслужби Микола Сонько.

Він пояснив, що пташиний грип відноситься до транскордонних захворювань, які неможливо зупинити на кордоні, адже основним фактором поширення є інфіковані дикі перелітні птахи.

«Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами. Однак наразі немає зареєстрованих випадків, щоб джерелом захворювання людей на пташиний грип було пташине м'ясо чи яйця, але аби убезпечити себе від негативних наслідків, слід утриматися від купівлі м'яса птиці у місцях стихійної торгівлі», - зазначив Микола Сонько.

Нагадаємо, 18 січня, на промисловому підприємстві "Хутір", що на Вінниччині, було зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз "грип птиці" типу А, субтипу H 5. Наразі продовжуються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці. Проведено засідання Державної надзвичайно протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації, напрацьовано пропозиції щодо доцільності проведення позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утримання, реалізацією живої птиці.

Ваш вибір 'Подобається'.


Кондитерську фабрику «АВК» продають за 120 мільйонів

Теґи: 

Держпідприємство СЕТАМ (підпорядковане Мін`юсту) виставило на продаж кондитерську фабрику "АВК" в Дніпрі зі стартовою ціною 120,7 млн грн, пише finbalance.com.ua з посиланням на дані СЕТАМ.

На торги виставлено 2 лоти. У першому лоті пропонуються будівлю і споруди загальною площею 37 тис кв. м. в Дніпрі на вул. Журналістів, 11. Стартова ціна нерухомості - 97,24 млн грн.

У другому лоті пропонуються будівлі і споруди площею 9,9 тис кв. м в. Дніпрі на вулиці Журналістів, 7В. Стартова ціна  - 23,48 млн грн.

Дата проведення аукціонів - 20 лютий 2020 року. 

Ваш вибір 'Подобається'.


Дефіцит молока призведе до скорочення виробництва молочної продукції та збільшення імпорту

Основною проблемою молочної галузі України найближчим часом буде загострення сировинного дефіциту, що приводить до скорочення виробництва молокопродуктів, пише ІНФАГРО.

Також, незважаючи на прогнозовані високі світові ціни на молочні товари, продовжить скорочуватися молочний експорт. Тема збільшення імпорту молокопродуктів теж буде дуже актуальною.

Але проблеми стосуються в основному тільки переробників і експортерів молокопродуктів, виробники сировини можуть скаржитися хіба що тільки на невизначеність з ринком землі, тому що таких прибутків в молочному тваринництві як зараз, у більшості аграріїв раніше ніколи не було.

Провідні в молочному секторі сільгосппідприємства операційну рентабельність виробництва молока в 50% уже вважають нормою.

Зокрема, за даними розрахунків економістів ФАО, умовна прибутковість виробництва молока (УМІ) в минулому році була на 27% вище, ніж в 2018, і в цілому УМІ виявився рекордно високим за весь час спостереження (8 років).

Але необхідно відзначити, що це явище тимчасове. Імпортна молочна продукція поступово витіснить з ринку цілий ряд неконкурентних вітчизняних виробників молокопродуктів і в перспективі нарощувати виробництво молока в Україні не буде особливого резону. У той же час аграрії виношують ідею значного збільшення виробництва молока. В Асоціації виробників молока заявили, що якщо в країні запустити нормальну програму розвитку молочного тваринництва з відповідною державною підтримкою, то за п’ять років сільгосппідприємства в змозі збільшити виробництво молока з нинішніх 2,7 млн. т до 5 млн. т.

У четвертому кварталі минулого року українські фермери в середньому на виробництві молока мали операційну маржу на рівні 30%, а високопродуктивні господарства 50%. Не дивно, що падіння виробництва в категорії в кінці року сповільнилося, а більшість власників успішних ферм планують нарощувати бізнес. Подібна маржа повинна також залучати додаткові зовнішні інвестиції в галузь, адже закупівельні ціни на сировину в найближчі роки залишаться високими.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.