Українці починають відмовлятися від ковбасних виробів та яловичини

Низький темп зростання реальних доходів населення сприяє тому, що українці починають відмовлятися від ковбасних виробів і яловичини, відзначають аналітики Pro-Consulting, пише landlord.ua.

 За їх словами, прогнози на майбутнє теж не втішні – постачальники намагаються експортувати свою продукцію, або орієнтуються на преміум сегмент, що підвищує ціни на продукцію.

«Україна за перші п’ять місяців цього року наростила експорт ковбас майже вдвічі і експортувала 176 тонн продукції. Поставки яловичини на міжнародні ринки становить 30-40 тис. тонн на рік і перспективи зростання на цьому напрямі значні. Країни Азії та Близького Сходу готові закуповувати великі обсяги халяльної яловичини», — наголосили експерти.

В Україні з початку року ціни на всі види м’ясної продукції зросли як мінімум на 3%.

«Тільки м’ясо курки в Україні продовжує зберігати ціновий баланс на рівні 88 гривень за 1 кілограм курячої тушки. Однак ціни на інші м’ясні продукти суттєво піднялися. Так, свинина додала в ціні 9,3%, ціни на яловичину зросли на 16,3%, а ковбаса подорожчала на більш ніж 20%», — підрахували аналітики.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні створені прекрасні умови для вирощування спаржі

Українці забезпечують себе спаржею не більше ніж на 25%. Про це повідомляє Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції (UAFES). Про сьогодення експорті вітчизняної спаржі поки не йдеться - не вистачає площ під цю культуру, а тому і обсягів. Українські спаржеві плантації повинні досягти піку врожайності, хоча б на 1000 гектарів. При цьому, навіть якщо ціна впаде до 80 гривень, це все одно буде рентабельно.

Зараз є пропозиція за фіолетовою спаржі: європейці готові купувати її по 7-8 євро, а вирощується вона не складніше зеленої. Щодо останньої - оптова ціна на спаржу була в районі 120-150 гривень. Ціна поки не залежить від сезону, і все ж, у кого буде сверхранняя продукція, то зможе частково конкурувати за ціною з теплими країнами, такими як Чилі, Перу і Мексика. Ці країни є монополістами в зимовий час, адже експортують спаржу на місяць раніше.

В Україні більш ніж достатньо теплиць для вирощування спаржі. До того ж, культуру можна вирощувати без використання хімічних засобів захисту рослин, практично органічної, що робить її рентабельною і перспективною. Також в збільшенні рентабельності стане переробка. Це може бути спаржевый порошок, консервація, морожена спаржа, сушка. В умовах оптимізації технології це буде вигідно.

Українські ґрунти родючі, не такі як в Нідерландах, Данії, Німеччини, адже у нас більше сонячних днів, тому період використання спаржевих плантацій буде не 8-10 років як в Європі, а може досягти 15-20 років, пише UBR

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Роботи замінять фермерів у Китаї

Про це пише kurkul.com.

Проект розрахований на сім років, та передбачає використання безпілотних тракторів та пестицидних роботів при вирощуванні рису. Такі технології мають суттєво скоротити витрати на оплату праці, здешевити виробництво та збільшити урожайність культур.

Згідно з даними Bloomberg, мільйони непродуктивних, забруднюючих господарств у Китаї можуть бути модернізовані за програмою. У великій частині сільського Китаю домашні господарства працюють на декількох невеликих ділянках сільськогосподарських угідь. Вчені кажуть, що ця структура є неефективною, оскільки вона знижує врожайність.

Варто відзначити, що тенденція до зменшення робочої сили у сфері сільського господарства Китаю з 1991 до 2017 р. знизилась з 55% до 18%. Разом з тим експерти прогнозують, що автоматизація агросектору Китаю може створити нові робочі місця в інших областях, але це вже будуть сучасні та технологічні працівники.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скільки ранніх зернових зібрали вітчизняні аграрії

Намолочено близько 34 млн тонн зерна при врожайності 34,7 ц/га.

Зокрема, зібрано:

– озимої пшениці – 24,3 млн тонн з 6,4 млн га (99,7%) при врожайності 38,0 ц/га;

– ярої пшениці – 624 тис. тонн з 177 тис. га (90%) при врожайності 35,2 ц/га;

– озимого ячменю – 3,1 млн тонн з 871,8 тис. га (100%) при врожайності 35,3 ц/га;

– ярого ячменю – 4,4 млн тонн з 1,6 млн га (98%) при врожайності 27,4 ц/га;

– жита – 381 тис. тонн з 144 тис. га (97%) при врожайності 26,4 ц/га;

– вівса – 391 тис. тонн з 167 тис. га (85%) при врожайності 23,4 ц/га;

– гороху– 793 тис. тонн з 427 тис. га (98%) при врожайності 18,6 ц/га.

Крім того, намолочено 2,5 млн тонн озимого ріпаку з 968,7 тис. га (100%) при врожайності 26,3 ц/га та 82 тис. тонн ярого ріпаку з 40 тис. га (61%) при врожайності 20,6 ц/га.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться посів озимого ріпаку, під урожай 2019 року. На даний час посіяно 342,9 тис. га (39% до прогнозу). 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні пустять з молотка великий молокозавод

Про це повідомляє прес-служба відомства, пише latifundist.com.

Відзначається, що на продаж виставлено комплекс будівель та споруд , загальною площею 14326.60 кв.м., а також рухоме майно ,обладнання молокозаводу в кількості 230 позицій.

Це майно належало ЧП Молокозавод "Олком" (ТМ Молочная Река) «Молокозавод-Олком» є одним з провідних молокопереробних підприємств в Україні. «Молокозавод-Олком» заснований на базі Мелітопольського міського молочного заводу в 2000 році.


В асортименті продукції, що випускається більш ніж 60 найменувань - від традиційного кефіру і молока до йогуртів з шматочками фруктів і сиркових десертів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Roshen позбавив "Київхліб" права на торт

Відповідне рішення оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень, пише ЕП.

 "У складі промислового зразка "Упакування для торту "Казковий ключик" за патентом України №33762 містяться позначення схожі настільки, що їх можна сплутати зі знаком для товарів і послуг за свідоцтвом України №78911 та добре відомим в Україні знаком "Золотий ключик"", - йдеться у рішенні суду.

На думку суду, це може ввести в оману споживачів. Цю думку також підтвердив залучений експерт, який зазначив, що "внаслідок використання позначень, з яких складається промисловий зразок "Упакування для торту "Казковий ключик" за патентом України № 33762, споживачі можуть бути введені в оману щодо особи виробника".

Враховуючи всі наведені докази, суд вирішив повністю задовольнити позов компанії Roshen та визнати недійсним патент України № 33762 від 25 січня 2017 на промисловий зразок, який належить "Київхлібу".

Суд також зобов'язав МЕРТ внести зміни до Державного реєстру патентів України на промислові зразки відомості щодо визнання недійсним повністю цього патенту.

Також зазначається, що ПАТ "Київхліб" доведеться заплатити 3200 гривень судового збору за подання позовної заяви, 800 гривень судового збору за подання заяви про забезпечення позову та 26 тисяч гривень  на проведення судової експертизи.

Раніше АМКУ оштрафував "Київхліб" на 219 тисяч гривень за те, що той ніби використав упаковку для торту "Казковий ключик", яка дуже схожа на упаковку торту "Золотий ключик" компанії Roshen. "Київхліб" оскаржив цей штраф.

Нагадаємо, Roshen вважає "Київський торт" лише своїм.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview