Українці стали більше витрачати на їжу та алкоголь

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, в І півріччі 2018 року одне домогосподарство витрачало на їжу, алкоголь, сигарети, транспорт, освіту та відпочинок в середньому 8 тис. 150 грн на місяць.

Зокрема, на продукти харчування українці витрачали майже 48,3% свого місячного доходу (у 2017 році - 47,7%), на непродовольчі товари та оплату послуг - 40,9%, на алкогольні напої та тютюнові вироби - 1,2% та 2,1% відповідно (у 2017 році - 1,1% та 1,9%).

На одяг та взуття українці витрачали 4,9% свого місячного доходу.

Нагадаємо, в Україні відчутно здорожчали соціальні продукти харчування. З метою економії, українці, навіть, почали споживати більше чорного хліба.

Крім того, як засвідчили дані Держстату, 14 млн українців проживають за межею бідності. На продукти ж наші співвітчизники витрачають близько половини від своїх доходів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Депутати продовжили мораторій на продаж сільгоспземель на рік

Верховна Рада ухвалила законопроект № 9355-5 про продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 1 січня 2020 року. За проголосував 231 нардеп.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Зокрема, законопроектом передбачено, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель с/г призначення.

Нагадаємо: у Верховній раді було зареєстровано законопроект  16 альтернативних законів, якими пропонується внести зміни до Перехідних положень Земельного кодексу України в частині продовження мораторію, якими пропонується внести зміни до Перехідних положень Земельного кодексу України в частині продовження мораторію.

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №9355-5 про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 18 січня 2001 року Верховна Рада України ухвалила закон № 2242-III, яким встановила, що тимчасово, до ухвалення Земельного кодексу, власники паїв не можуть продавати, дарувати або іншим чином відчужувати земельні ділянки - проте зможуть передавати їх у спадщину та продавати для державних і громадських потреб.

Земельний кодекс № 2768-III було ухвалено парламентом 25 жовтня того ж року. Документом встановили, що до 1 січня 2005 року не можна продавати або відчужувати землі для ведення с/г господарства та паї (дозволяється обмін, передача у спадщину та вилучення для суспільних потреб). Відтоді це називають мораторієм на продаж с/г земель. Дію цієї тимчасової заборони продовжували 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 і 2017 роках).

Так, минулого разу народні депутати продовжили мораторій на продаж сільгоспземель до 1 січня 2019 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Росія завищила показники урожаю в 2,5 разу: перевірка виявила неправдиві дані у звітах

З’ясувалося, що картоплі зібрали на 36 % менше, овочів і баштанних – на 17 %, а молока вироблено на 3,4 % менше, ніж за офіційними даними. Загальний показник зростання сільського господарства було завищено у 2,5 разу.

Про це повідомляє dw.com.

Провівши Всеросійський сільськогосподарський перепис, експерти Російської академії народного господарства і державної служби при президенті РФ зафіксували помилки і приписки у звітах про валове виробництво с.-г. продукції. Найбільш значні – для картоплі, овочів і баштанних, фруктів і ягід, молока.

Якщо спочатку зростання сільського господарства в Росії оцінювали у 20,7 %, то після коригування Росстат зменшив цей показник більш ніж удвічі – до 8,7 %. У грошовому вираженні обсяг реально виробленої с.-г. продукції в РФ виявився меншим на 542 млрд рублів.

Хоча 17 років поспіль Росстат звітував про зростання у виробництві картоплі, виявилося, що у 2017 р. цієї культури зібрано в 1,6 разу менше, ніж у 2000 р. Понад  10 млн тонн сільгосппродукції, які згадувалися в офіційних звітах за 2017 р., ніколи не існували.

У таких приписках зацікавлені чиновники вищого рангу, оскільки від показників про виконання аграріями держпрограми залежить розмір державної підтримки областей.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Підсумки роботи аграрної галузі в 2018 році (інфографіка)

Участь у заході взяли в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, заступник Міністра Олена Ковальова, заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, заступник Міністра Віктор Шеремета, заступник Міністра Володимир Топчій.

Головні результати роботи у інфографіці: