Українці стали більше їсти риби

Про це повідомила прес-служба Державного рибного агентства України, передає УНН.

“За даними Держстату у 2017 році рівень споживання риби та рибних продуктів сягнув 10,8 кг на одну особу. Це на 12,5% більше, ніж у 2016 році (9,6 кг/о.о.)”, — йдеться у повідомленні.

До регіонів-лідерів зі споживання риби і рибних продуктів входять такі області:

    Київська — 15,1 кг,
    Одеська — 14,7 кг,
    Житомирська — 14,3 кг,
    Вінницька — 13,3 кг,
    Черкаська — 13,1 кг.

Найменше білків водного походження вживають у таких регіонах:

    Закарпатська область — 7,1 кг,
    Івано-Франківська область — 7,3 кг,
    Луганська область — 7,3 кг,
    Чернівецька область — 7,8 кг.

За даними Держрибагентства у 2017 році загальний вилов риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України склав 94,2 тис. тонн. Це на 6,6% більше, ніж у 2016 році (88,4 тис. тонн).

При цьому за статистичними даними загальний обсяг виробництва товарно-харчової рибної продукції в Україні у 2017 році склав 63,3 тис. тонн, що більше на 1,1%, порівняно з 2016 роком.

Більша частка у структурі випуску товарно-харчової рибної продукції припадає на випуск рибних консервів — 54% (34,1 тис. тонн) та морожену рибу — 17% (10,9 тис. тонн).

Протягом 2017 року збільшено виробництво солоної риби на 18%, виробництво ікри риби та її замінників на 17%, а також на 8% — виробництво рибних консервів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Селяни скорочують виробництво молока

Зниження традиційно відбувається за рахунок скорочення виробництва у господарствах населення, де обсяги зменшилися майже на 3% в порівнянні з минулим роком, повідомляє Інфагро.

Сільгосппідприємства за 8 місяців втратили приріст в два-три відсотки, що спостерігався на початку року, і тепер показники тримаються на рівні 2017 року. Така ситуація, схоже, збережеться до кінця року.

Поголів’я корів в країні продовжує скорочуватися. Станом на 1 жовтня в Україні офіційно налічувалося 2,02 млн. корів, що на 3,7% менше, ніж в цей же час в минулому році. Цікава динаміка всередині категорій: якщо рік тому скорочення було приблизно однаково для всіх груп виробників (причому, скорочення на фермах було навіть більш істотним), то в цьому році поголів’я корів в сільгосппідприємствах зменшилося на 1,0%, в той час як в господарствах населення воно становить -4,5% до минулого року.

З початку жовтня молоко сільгосппідприємств подорожчало приблизно на 3%, діапазон вартості якісної сировини в середині жовтня складає 9,00-9,95 грн/кг з ПДВ (за базові показники жиру і білка).

Найвища ціна фермерського молока зараз знаходиться на позначці 10 грн/кг, у той час як минулого року у цей же період вона становила 10,40 грн/кг.

Молоко, вироблене в господарствах населення, вже другий місяць поспіль оцінюється нижче, ніж в аналогічний період минулого року. У першій половині жовтня його середня вартість по Україні знаходиться на рівні 4,80-5,00 грн/кг без ПДВ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Цукру вистачить на всіх: запаси вдвічі більші, ніж торік

Розрахункові залишки цукру в Україні станом на 1 жовтня оцінюють в 704 тисячі тонн, це в 1,8 рази перевищує показник минулого року. Такі дані оприлюднили експерти Економічного дискусійного клубу, пише agro-business.com.ua.

Загалом, ураховуючи поточні тенденції оцінку виробництва цукру у сезоні 2018/19 років, залишено на рівні попереднього місяця − 1,9 мільйони тонн.

Аналітики також зазначають, що у першому місяці нового маркетингового періоду вироблено 390 тисяч тонн цукру з буряків нового врожаю, що на 35% більше, ніж у відповідному місяці 2017 року.

На експорт у вересні відправили 11 тисяч тонн цукру. Це на 6 тисяч тонн менше, ніж у цьому ж місяці торік. Найбільші обсяги українського цукру надійшли на ринок Узбекистану. Імпорту цукру до України не було.

Розрахункове внутрішнє споживання цукру у вересні економісти оцінили у 114 тисяч тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Депутати ігнорують звернення аграріїв щодо використання бюджетних коштів для АПК

Фермери обурені механізмом розподілу державної підтримки аграрної галузі, оскільки через дискримінацію з боку системи держдопомоги більшість з них просто не можуть отримати кошти від держави.

Про це заявив заступник голови Громадської Спілки (ГС) "Всеукраїнська Аграрна Рада" Михайло Соколов, передає  інтернет-видання UA1.

Голова ГС "Аграрний союз України" Геннадій Новіков зазначив, що фермери вимагають змінити механізм і дати можливість їм самим розподіляти свої кошти.

"Аграрні гроші повинні ділити аграрії. Бо саме їм виділяються ці гроші. І вони мають визначати, яку техніку закупляти, як ці гроші використовувати. Малі і середні аграрії повинні мати доступ до такої програми. Ми готові гарантувати, що ці гроші будуть використані, і після них залишаться наслідки: будуть робочі місця, нові підприємства", – заявив Новіков.

Фермери підготували пропозиції щодо зміни системи, що включають перенесення не використаних у цьому році коштів на наступний рік. Однак, у профільному комітеті ВР проігнорували звернення і заявили, що в наступному році програма держпідтримки аграріїв працюватиме так, як і цьогоріч.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український березовий сік має значний попит серед заокеанських споживачів

Тож зацікавлені американські партнери нещодавно відвідали Волинь із метою налагодження нових домовленостей та розширення двосторонньої співпраці, пише Діловий Регіон.

Американська компанія вже не перший рік є партнером консервного цеху ДП «Цуманське ЛГ». Органічний сік, який виготовляється на Волині за особливою рецептурою, здобув популярність серед населення Америки, де нині побутує культ здорового харчування.

Варто зазначити, що березовий сік з Волині розповсюджується у фітнес-центрах та закладах оздоровлення як особливо поживний та корисний напій.

Директор консервного цеху Зінаїда Рябчун розповіла, що спеціально до приїзду гостей було виготовлено нові зразки соку. Що приємно, американські партнери залишилися задоволеними і смаковими, і якісними показниками цуманського продукту.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експорт цукру у вересні знизився вдвічі

«Як і передбачалось раніше, основним імпортером українського цукру залишається Узбекистан – у вересні 62% від усіх поставок. Окрім того, 17% відвантажень припадає на Молдавію та по 8% на Азербайджан та Таджикистан», - прокоментувала керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

Нагадаємо, за оцінками НАЦУ «Укрцукор» експорт в поточному маркетинговому році складе близько 500-600 тис. т цукру, а основними країнами-імпортерами залишаться Узбекистан, Туреччина та Азербайджан.

Станом на 16 жовтня виготовлено 569,4 тис. т цукру та працює 37 цукрових заводів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview