182818
178171

Українці все більше їдять імпортних сирів

Про це свідчать дані митної статистики Державної фіскальної служби (ДФС), пише НВ.

При цьому, в грошовому вираженні імпорт зріс в 1,5 рази - до $23,4 млн (за аналогічний період 2017 року - $15,7 млн).

Експорт сирів з України за цей період зменшився на 0,7% порівняно із січнем-травнем 2017 року - до 3,25 тис. тонн. При цьому у грошовому вираженні експорт зріс на 7,8% - до $12,2 млн.

Україна в 2017 році експортувала 9 тис. тонн сирів, що на 12% більше, ніж в 2016 році. Імпорт сирів до країни зріс на 42% - до 10 тис. тонн.

Ваш вибір 'Цікаво'.


«Укроліяпром» просить Раду не забороняти пальмову олію

Про це йдеться в листі «Укроліяпром», пише agroinsider.com.ua.

«Асоціація« Укроліяпром» переконливо просить Вас виключити з проекту Закону України № 3871 від 02.02.2016 III розділ про заборону використання пальмової олії в харчових продуктах, як економічно недоцільний і науково необгрунтований», — йдеться в листі.

За даними «Укроліяпром», за останні 15 років світовий імпорт пальмової олії зріс в два рази. Пальмову олію ввозять 69 країн світу (за даними USDA).

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про заборону використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування.

Як повідомлялося, імпорт пальмової олії в січні-квітні склав 67 314 тонн на 50 794 тис. доларів. У 2017 році імпорт пальмової олії склав 212 798 тонн на 167 660 тис. доларів.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Рені збираються побудувати новий термінал з переробки олійного насіння

Це стало можливим завдяки скасуванню рішень виконкому Ренійської міськради, прийнятих у березні та серпні 2008 року, згідно з якими підприємство «ДУНАЙ ПРОМ АГРО» втратило статус суб'єкта спеціальної економічної зони (СЕЗ) «Рені», пише bessarabiainform.com.

Дані рішення були прийняті виконкомом у зв'язку з тим, що «Дунай Пром Агро» протягом 6 років так і не змогла приступити до реалізації інвестиційного проекту з переробки олійного насіння, в результаті чого фірма заборгувала порту 240 тисяч гривень орендної плати за землю.

Як зазначив провідний інженер ДП РМТП (державне підприємство «Ренійський морський торговельний порт») Віталій Маржин, розірвання договору оренди земельної ділянки за законом має проходити в судовому порядку, однак Ренійський порт цю справу програв. Тепер же ТОВ «ДУНАЙ ПРОМ АГРО» вирішило повернутися до здійснення проекту, і для цього знову необхідно отримати землю і статус суб'єкта СЕЗ.

Начальник Ренійського філії Адміністрації морських портів України (АМПУ) Сергій Ладу в ході свого виступу на сесії запевнив депутатів, що на цей раз у інвестора – серйозні наміри.

«Більш того, підприємство вже почало будувати на землях АМПУ знімно-розбірний критий склад для перевалки зерна. ТОВ «ДУНАЙ ПРОМ АГРО» не хоче обмежуватися лише цим – фірма має намір побудувати термінал з переробки насіння олійних культур, і насамперед ріпаку», — заявив Сергій Ладу.

Ренійський морський торговельний порт – єдиний в Україні великий порт, який в даний час займається перевалкою олійних культур у вигляді насіння, тоді як в інших портах налагоджена переробка насіння на олію.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні активно розвивається ризиковане землеробство

Про це заявив президент НААН Ярослав Гадзало під час Міжнародного дня поля на Херсонщині, повідомляє НААН, пише agropolit.com.

У повідомленні йдеться, що одним із лідерів напряму є Інститут зрошуваного землеробства. Стратегічне завдання установи — збереження ґрунтів і підвищення родючості.

"Інститут надає пропозиції для ведення землеробства в степу, де основним фактором є дефіцит вологи. Виведені й адаптовані сорти, які ми побачили, в прекрасному стані, вони витримують умови спеки півдня України і дають непоганий врожай. Наукова установа доволі потужно працює, з кожним роком кількість пропозицій збільшується", — повідомив Ярослав Гадзало.

Повідомляється, що в Міжнародний день поля ознайомитися з результатами роботи Інститут приїхали аграрії з усієї України, а також делегація Китайської Народної Республіки. Наразі Інститут проходить сертифікацію на отримання ліцензії для виробництва органічної продукції. На черзі — виробництво органічного насіння.  

"Органічне землеробство актуальне не лише в Україні, воно актуальне по всьому світу. Херсонщина однією з перших у країні почала розвивати цей напрям. В області приблизно 20 господарств уже проходять атестацію. Торік ми заклали ділянку, де вирощуємо п’ять основних культур, випробовуємо різні препарати, мікродобрива, органічні добрива, щоб потім дати рекомендації нашим виробникам", — повідомила директор Інституту Раїса Вожегова.

 Зерновики та Укрзалізниця дійшли до компромісу щодо закриття малодіяльних станцій

В результаті активного обговорення переліку залізничних станцій, що планували до закриття чи обмеження роботи, вдалось дійти компромісу між інтересами зернового ринку та найбільшого перевізника зерна, котрий полягає в ефективному використанні як залізничної так і зернової інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба «Української зернової асоціації», пише LANDLORD.

Нагадаємо,  «Укрзалізниця» пропонувала повністю закрити 60 станцій для вантажної роботи. Ще 110 пропонували закрити у період з 1 червня по 1 грудня 2018 року з подальшим відновленням, за умови необхідного мінімуму заявок на навантаження.

За даними УЗА, національний перевізник погодився переглянути перелік малоефективних станцій, враховуючи аргументацію зернового ринку щодо ефективності окремих станцій, аби не обмежувати бізнесу доступ до залізничних станцій. Крім того, сторони домовились врахувати показники виробництва зерна в розрізі районів аби планувати вантажні роботи малоефективних залізничних станцій.

«Протягом останніх кількох тижнів, УЗА на прохання УЗ консолідувала аргументацію окремих елеваторів, громадськості, представників Міністерства аграрної політики та продовольства України та окремих областей щодо малоефективних станцій та надали їх до «Укрзалізниці». Ми аргументовано продемонстрували найбільшому перевізнику зерна, що деякі станції  не заслуговують бути закритими, адже мають чи то суттєві зберігальні потужності чи інвестиційні плани розвитку на найближчі роки. В свою чергу, УЗ вкотре довела свою лояльність до партнерів з аграрної галузі та погодилась врахувати позицію громадськості та бізнесу. Ми вітаємо таку співпраці та завжди раді мати такий діалог», – підкреслив президент УЗА Микола Горбачьов.

Та додав, що наразі, не йдеться про закриття чи обмеження роботи залізничних станцій, а лише про оптимізацію діяльності тих станцій, де взагалі відсутні елеватори або станцій, що знаходяться досить близько одна від іншої. Задля такої оптимізації діяльності станцій, що знаходяться поблизу, УЗ розглядає можливість інвестувати в будування вантажних потужностей, таким чином створюючи конкурентні умови для всіх найближчих до станції елеваторів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Тергромади вже отримали понад 360 тисяч га землі

Відповідні акти прийому-передачі земель із державної у комунальну власність підписано на виставці "Агро-2018" у Києві у присутності Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє Укрінформ.

"Я пообіцяв, що передамо об'єднаним територіальним громадам землю у власність - і ми це робимо. Сьогодні землю отримають 199 громад - це майже 360 тисяч гектарів. Передамо землю усім громадам. Господарюйте, будьте підзвітними людям, а ми будемо допомагати", - сказав Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що майже п'ята частина усього, що виробляється в Україні, пов'язано з АПК. Цього року уряд розпочав безпрецедентну програму підтримки агросектору, передусім фермерів і невеликих господарств. Йдеться про підтримку поголів’я – від 1,5 до 2,5 тис. грн «на голову» - залежно від розміру господарства, здешевлення будівництва тваринницьких комплексів, розвиток садівництва та насінництва. 

За словами Гройсмана, для підтримки молочного фермерства держава передбачила механізм компенсації майже 30% витрат. "Цього місяця 270-280 млн грн буде спрямовано на цю підтримку", - уточнив він.

Прем'єр-міністр нагадав, що виділено 1 млрд грн держпідтримки сільгоспвиробникам, а також діють програми 30% компенсації фермерам вартості обладнання, 25% компенсації агросектору.

"Я прибічник агросектору і фермерського руху в Україні", - заявив глава уряду.

 

Ваш вибір 'Подобається'.