170513

Українці вибрали нову назву для коньяку

Опублікували результати голосування: на першому місці – Український коньяк / Бренді України.

Нова назва для коньяку спровокована договором між Україною і ЄС. Відповідно до міжнародного торговельного права, "коньяком" може називатися тільки напій, створений з білих сортів винограду, вирощеного в Новій Аквітанії.

"Що далі?" – запитаєте ви. А далі наприкінці січня Міністерство аграрної політики і продовольства України планує нараду з виробниками коньяку України для обговорення нової назви цього продукту. На ній, зокрема, будуть представлені результати цього опитування. Чим вона закінчиться – побачимо", – йдеться в повідомленні Geographical Indications in Ukraine/Географічні зазначення в Україні.

Також на сторінці привели статистику голосування:

Український бренді / Бренді України (25,6%)
Бурштин / Бурштинок / Бурштиняк (9,4%)
Гайстер (8,5%)
Кьянок (7,9%)
Дубовик / Дубняр (7,2%)
Коричневе (5,3%)
Каннук (4,5%)
Укрньяк / Украньяк (4,3%)
Сонцедар / Сандарам / Виндар (3,3%)
Бревис (3%)

Інші варіанти набрали менше трьох відсотків голосів.

Джерело: krapka.club

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Нові високоефективні рішення для надійного захисту посівів

Тому науковці та фахівці «UKRAVIT» постійно створюють нові, високоефективні рішення, які дозволяють максимально надійно захищати посіви, дбати про високу врожайність і успіх українського аграрія, а також оптимізувати виробничі витрати.

У 2019 році компанія виводить на ринок ряд нових високоефективних розробок: чотири протруйники, два гербіциди, два фунгіциди та один інсектицид. Вони стануть комплексним рішенням проблем, що давно назрівали у товаровиробників.

Групу протруйників представлять препарати фунгіцидної – Баріон (металаксил-м, 350 г/л), Каріоліс (флудиоксоніл, 25 г/л + металаксил-м, 10 г/л) і Рестлер (флудиоксоніл, 25 г/л) та інсектицидної дії – Екзор (тіаметоксам, 600 г/л). Вони будуть більшою мірою орієнтовані на насіннєві заводи і дозволять суттєво зменшити вартість посівної одиниці ріпака, кукурудзи та соняшника, що в цілому позитивно позначиться на оптимізації виробничих витрат аграрія. Одночасно, ці протруйники можуть застосовуватись у господарствах. Препарати контролюють широкий спектр хвороб та ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників й мають високу окупність.

Читайте також: Від попиту до пропозиції: «UKRAVIT» нарощує об’єми виробництва

Гербіцидні новинки компанії орієнтовані на захист культур від найбільш шкодочинних бур’янів, які переважають на території України. Один з них, Кайліс (аклоніфен, 600 г/л), спрямований на післясходовий захист посівів соняшника класичного від дводольних бур’янів, в тому числі, й стійких до триазинової групи. Цього рішення вже давно потребували аграрії, які вирощують традиційні гібриди соняшника, особливо в регіонах із недостатнім рівнем зволоження. Одночасно, цей же гербіцид можна застосовувати й досходово. Друга новинка – гербіцид Галант (глюфосинат амонію, 150 г/л). Це – препарат суцільної дії/десикант для обробки посівів сільськогосподарських культур, який поєднує одразу дві функції – ефективне знищення бур’янів і підсушування насіння перед збиранням врожаю.     

Нові фунгіциди стануть незамінними помічниками для аграріїв не лише України, а й Грузії та Молдови. Адже один з них, Інферно (сірка, 800 г/кг), орієнтований винятково на садівників та виноградарів і стане важливим елементом захисту плодових і винограду, виходячи зі специфіки їх вирощування в цих країнах. Друга новинка, Захисник Екстра (тіофанат-метил, 310 г/л + флутриафол, 190 г/л), є двокомпонентним фунгіцидом на основі діючих речовин із різних хімічних класів. Зважаючи на те, що раніше аграріям доводилося робити бакові суміші з препаратів із цими діючими речовинами, фахівці «UKRAVIT» оптимально поєднали їх в одному фунгіциді та зареєстрували для використання у посівах соняшника й зернових колосових. Згідно результатів польових випробувань, новинка демонструє значно вищу ефективність, ніж поєднання бакових «партнерів», і забезпечує надійний захист посівів від хвороб. 

Читайте також: Агровиробники з усієї України зацікавлені у співпраці з «UKRAVIT»

Без перебільшення, «знахідкою» для eco-friendly виробників стане новітній двокомпонентний інсектицид Колібріс (тіаклоприд, 280 г/л + новалурон, 120 г/л) з унікальною формуляцією. Він володіє контактно-системною дією і включає діючі речовини з різними механізмами дії. Піклуючись про стан навколишнього природного середовища, вчені компанії обрали максимально безпечні для комах-запилювачів діючі речовини, що є дуже важливим для збереження корисних видів. При цьому препарат контролює надзвичайно широкий спектр шкідників із чотирьох рядів – Lepidoptera (Лускокрилі), Coleoptera (Твердокрилі), Hоmоptera (Рівнокрилі) та Diptera (Двокрилі) на усіх стадіях розвитку і попереджує появу у них резистентності.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна імпортувала рекордний обсяг огірків за останні 5 років

Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на офіційні дані.

Зокрема, у минулому році імпорт огірків до українського ринку як в грошовому, так і в натуральному вираженні впав майже на 40% у порівнянні з результатами 2017 року. Так, Україна закупила на зовнішніх ринках 12,6 тис.тонн огірків на загальну суму $8,9 млн. для порівняння, в 2017 році імпорт огірків до України зафіксовано на рівні 9,2 тис.тонн або $6,5 млн.

Головним постачальником цієї продукції на український ринок традиційно виступила Туреччина, на долю якої прийшлося майже 95% від загального імпорту.

Проте в той же час аналітики УПОА підкреслюють, що експорт огірків з України у 2018 році також збільшився. Україні вдалося реалізувати на зовнішніх риках 4,4 тис.тонн цієї продукції, а це на 5% перевищує показники 2017 року. В грошовому ж еквіваленті експорт українських огірків зріс ще більш істотно — на 17% і склав $5,2 млн. При чому, більш 60% поставок прийшлося на Польщу. Друге місце з долею у 17% за Білоруссю.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Держстат назвав продукти, які найбільше подорожчали за рік

Державна служба статистики оприлюднила дані щодо середніх споживчих цін на товари і послуги по Україні у 2018 році. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Держстат.

За даними статистичного відомства, серед продовольчих товарів у 2018 році найбільше подорожчали овочі. Ціни на цибулю зросли за рік на 208%, на капусту на 103%. Буряк подорожчав на 73%, морква - на 77%, картопля - на 33%.

Удвічі більше, ніж рівень загальної інфляції, зросли ціни на хліб - на 20-23%.

Ціни на м'ясо, рибу і молочні продукти зросли в межах інфляції (близько 10%).

У той же час яблука подешевшали на 45%, яйця на 9%, цукор на 10%.

Держстат назвав продукти, які найбільше подорожчали за рік

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україну "завалили" сиром з Польщі та Німеччини

За підсумками 2018 року Україна різко збільшила імпорт сирів в натуральному вираженні – до 13,72 тис. тонн, тобто на 37,1% порівняно з 2017 роком. У грошовому виразі імпорт сирів виріс ще помітніше – на 41,8%, до 66,81 млн доларів в еквіваленті, свідчать дані Державної фіскальної служби (ДФС), пише Сегодня.

Найактивніше Україна купує сири у Польщі – 31% від "сирного" імпорту-2018 припав саме на цю країну. Частка Німеччини склала 23,7%, Франції – 15,6%.

При цьому експорт сирів з України знову скоротився. За 2018 рік результат погіршився на 7,8% в натуральному вираженні (8,34 тис. тонн) та на 5,3% в грошовому вираженні (30,8 млн доларів). Найбільше сирів Україна експортувала в Казахстан — 42,8%, Молдову — 28% і Єгипет — 11,3%.

У той же час, експорт масла з України за минулий рік залишився на рівні 2017 року і склав 30,38 тис тонн, у грошовому вираженні — 128,6 млн доларів. Україна поставила 21,1% виробленого масла в Марокко, 11% — Нідерланди, 10,6% — Туреччину. Імпорт в Україну вершкового масла в 2018 році склав 1,1 тис тонн на 7,47 млн доларів, тоді як у 2017 році — 0,75 тис тонн на 4,47 млн доларів.

Експорт згущеного молока і вершків знизився на 24,1% — до 35,55 тис тонн (на 26,5%, до 59,19 млн доларів). Імпорт цих товарів в 2018 році зріс на 38,6% — до 2,36 тис тонн (5,71 млн доларів).

Нагадаємо, за підсумками 2017 року Україна перестала бути експортером сирів – імпорт цієї продукції перевищив обсяги поставок за кордон. Ввезення продукції склав 10 тис. тонн при експорті 9,05 тис. тонн. У порівнянні з 2016 роком імпорт сирів збільшився на 42% в натуральному вираженні, у грошовому вираженні — на 58%, до 47,1 млн доларів.

При цьому за результатами першого півріччя-2018 експорт сирів з України знижувався меншими темпами, ніж за підсумками всього року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ящур вразив племінну ферму у Росії

Про підозру на захворювання свиней ящуром повідомила адміністрація Михайлівського району Примор'я. За її даними, мова йде про об'єкт ТОВ «РосАгро-Примор'я» — племінна ферма, розташована біля села Григорівка, пише pigua.info.

«Комплекс був заселений не повністю. Буде знищено 481 тварина і проведені карантинні заходи», — наголошують в повідомленні компанії.

За інформацією холдингу, ця подія не вплине на терміни початку товарного виробництва і відвантаження продукції споживачам. «Втрати для компанії незначні», — запевняє «РосАгро».

Група «РосАгро» входить в топ-3 найбільших російських виробників свинини: за даними Національного союзу свинарів, в 2017-му компанія випустила 207,4 тис. тонн свиней на забій у живій вазі (5,4% промислового виробництва в країні). З 2016 року група реалізує свинарський проект в Приморському краї. Його потужність складе 82 тис. тонн свинини в рік.

На початку літа «РосАгро» оголосила про постачання на племінну ферму першої партії свиноматок з Данії. Тоді повідомляли, що до грудня 2018 року планують завезти з Данії 3,6 тис. свиноматок і 80 кнурів. У 2019 група планує виробити першу товарну продукцію, а вихід на повну потужність намічений на 2021-й. Вартість проекту з будівництва свинарського кластера на Далекому Сході становить 27,7 млрд руб. з ПДВ (близько 414 млн дол. США), з яких 12 млрд руб. (близько 179 млн дол.) інвестовано в 2016-2017 роках, раніше повідомляла група.

Ящур — вірусна, гостро протікаюча хвороба парнокопитних тварин, що характеризується лихоманкою і афтозними ураженнями слизової оболонки ротової порожнини, шкіри вимені і кінцівок. Найчастіше хворіє велика рогата худоба і свині, менш сприйнятливі вівці, кози і дикі парнокопитні. Останній раз в Росії ящур фіксували в лютому 2018 року в Забайкальському краї, карантин був знятий в кінці березня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview