Українці витрачають на харчі більше всіх і менше всіх в Європі одночасно

Близько 3000 гривень або 92 євро - стільки щомісяця в середньому витрачає кожна українська родина на їжу та на товари повсякденного попиту за даними компанії Нільсон. І це - найменше серед усіх країн Європи. Але люди витрачають на харчі в тій самій Польщі та Латвії не більше 30 % від сімейного доходу, у той час як українці витрачають на це понад половину щомісячного бюджету,  пише ТСН.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український фермер виростив найбільший у світі ананас

Про це пише Агро-Центр.

Зазначається, що на своїй «диво-фермі» чоловік виростив найбільший у світі ананас, кожен плід якого важить більше 15 кілограмів.

Крім найбільшого у світі ананаса, фермер вивів маленький банан.

«Усе тільки природним шляхом, без хімікатів», - говорить фермер.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Великий піст обійдеться у копієчку: ціни на овочі поспішають угору

За Масляною у православних і греко-католиків йде Великий піст. Він триватиме 48 днів. Крім духовних обмежень передбачається різка зміна раціону харчування, що позначиться на сімейному меню. Зокрема, передбачається збільшення кількості овочів, йдеться у сюжеті ТСН.

Піст аж ніяк не береже гаманець. Капусту зросла на третину з початку року. Фермери затаїлися в очікуванні великих грошей і створили дефіцит. Але минулого тижня оголосили тотальний розпродаж, тому що минуло-річний врожай атакувала гниль. Ціна на капусту поповзла вниз і стабілізувалася.

Ще один ціновий рекордсмен за всю історію незалежності - буряк. Його буквально тримають під арештом на складах в очікуванні зростання цін.

Та на одних овочах смачно зробити важко. У піст курятину завжди замінювали на гриби. Грибники звикли корелювати свої ціни саме з м’ясом птиці, а оскільки курочка дорожчає, то виростуть ціни і на популярні печериці. Експерти кажуть: аж на 20%.

Ще один замінник тваринного протеїну - зелень. Нині вітамінний пучок коштує вже як кілограм відбірної свинини.

Щоб зекономити, досвідчені господарки пропонують бодай зелену цибулю - вирощувати на підвіконні. Наразі ціна на гречку є найнижчою. Ціни зростати найближчим часом ніби не збираються.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Топові напрямки інновацій та розробок у сфері агробізнесу

Очільник SmartFarming та один із менторів MHP accelerator Артем Бєлєнков в ексклюзивному інтерв‘ю AgroReview розказав про топові напрямки інновацій та розробок у сфері агробізнесу, як війна на сході країни стала технологічним пушем, а також про те, як зупинити «інтелектуальний відтік» з України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Індекс млинця: скільки коштує святкова страва

Теґи: 

Рум'яні, зелені, рожеві, помаранчеві - перед 40-денним постом українці тиждень ласують млинцями. Кореспонденти «Сьогодні» дізналися, скільки коштує святкова страва у різних містах України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фінал молочного експерименту: чи вдалося запровадити у школах "склянку молока на день"

У межах унікального проекту ТСН.Тиждень два місяці перевіряв вплив молока на дитячий організм. Аналізи засвідчили: кальцію в кістках дітей критично не вистачає. На Вінниччині та у Львові вдалося знайти громади, які зголосилися самостійно впровадити молоко в школах. Готові лабораторні аналізи після двох місяців експерименту вразили навіть депутатів міськради, які вирішили – виділяти гроші на молочну програму в міському бюджеті чи ні. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview