Українці їстимуть імпортну цибулю

Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації.

Зокрема, за інформацією гравців ринку, сьогодні казахську цибулю пропонують в Україні по 7-7,5 грн/кг ($ 0,25-0,27 за кг), тобто фактично за тією ж ціною, що й місцеву якісну продукцію. При цьому варто зазначити, що поки пропозиція казахської цибулі на українському ринку доволі обмежена, адже поки мова йде про невеликі пробні партії. Проте, покупці оцінюють якість цибулі з Казахстану, як доволі високу і вже заявляють про наміри закупати таку продукцію, враховуючи, що українські фермери наразі відмовляються від реалізації цибулі високої якості і планують поновити продажі у другій половині сезону.

Варто зазначити, що за словами виробників з Казахстану, в поточному сезоні в країні спостерігається збільшення врожаю цибулі. При цьому, погодні умови в них були більш сприятливі, тож проблем із якістю продукції в них немає, принаймні поки. Тож, казахські фермери планують непогано заробити в цьому сезоні на експорті цибулі до України,а також Росії та Білорусі, враховуючи зниження виробництва у цих країнах.У самій же Україні поки ціни на цибулю залишаються відносно стабільними, адже експортний попит на продукцію помітно знизився. Однак, варто зазначити, що вже сьогодні цибуля на українському ринку коштує у 2,3-2,6 рази дорожче, ніж у першій половині жовтня 2017 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Виконання зернового Меморандуму відповідає запланованій динаміці

У співвідношенні класів, експорт фуражної пшениці склав 2,5 млн тонн (31,2% виконання Меморандуму), продовольчої пшениці – 3,3 млн тонн (41,0% виконання). В тому числі протягом 2018/19 МР було експортовано 0,42 млн тонн пшениці 2 класу (38% розрахункового експортного потенціалу) та 2,07 млн тонн пшениці 3 класу (40% потенціалу).

Всього за вересень місяць 2018 року експорт пшениці становив 2,3 млн тонн, що на 0,3 млн тонн менше, ніж за аналогічний період минулого МР. У серпні 2018 р. було вивезено 2,2 млн тонн пшениці (2,5 млн тонн у МР 2017/2018).

Попри заплановану динаміку та благополучні баланси на продовольчому ринку, Мінагрополітики й надалі буде тримати високий рівень контролю за темпами і об’ємами експорту.

Нагадаємо, 10 серпня між Мінагрополітики, представниками професійних об’єднань учасників зернового ринку та експортерами зерна було підписано Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР з метою зберігання балансу споживання та експорту українського зерна.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

ЄБРР ухвалив нову стратегію діяльності в агробізнесі до 2023 року

Таким чином банк відповідає на виклики, з якими стикається агробізнес у регіонах діяльності ЄББР.

Про це йдеться у повідомленні банку, пише AgroTimes.

У новій стратегії діяльності ЄБРР в секторі агробізнесу визнається різноманіття економік, у які інвестує банк. 

ЄБРР готовий підтримувати свій підхід фінансами, технічним співробітництвом, взаємодією в питаннях галузевої політики.

Передбачається, що зростання чисельності населення та зміна дієтичних вимог призведуть до збільшення попиту на продовольство на 50% до 2050 року, що матиме явний вплив на обмежені природні ресурси та навколишнє середовище.

У документі визнається необхідність знайти баланс між попитом на сільськогосподарську продукцію та впливом виробничих процесів на навколишнє середовище. 

Стратегія реалізовуватиметься з урахуванням індивідуального підходу до всього цінового ланцюжка для ефективного збільшення виробництва продуктів харчування та збереження природних ресурсів, одночасно зменшуючи наслідки впливу агробізнесу на екологічну та соціальну сферу.

При реалізації стратегії в кожній країні, де інвестує ЄБРР, застосовуватиметься адаптований підхід, що враховуватиме її специфіку, уточнили в банку.

Протягом 2010-2017 років ЄБРР реалізував 447 проектів в агросекторі на загальну суму 6,7 млрд євро, що становить 8% його сукупних інвестицій за цей період.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні очікують рекордний урожай цукрових буряків

Про це повідомила прес-служба Гнідавського цукрового заводу.

Середня вага кореня на сьогодні становить 510 г проти 433 г у минулому році. Найбільша вага солодких коренів зафіксована на Вінниччині – 607 г(512 г у 2017 р), на Київщині – 520 г( 410 г), Харківщині – 490г(377 г), Волині – 498 г(430г).

Згідно даних асоціації «Укрцукор», найшвидше ростуть у цю пору буряки на Житомирщині, де приріст за декаду становив 98 г, на Київщині – 59 г, Хмельниччині – 54 г. Цілком імовірно, що середня врожайність сягне 500 ц/га.

Однак цукристість коренів відстає від торішнього рівня, на сьогодні вона становить 15,4% проти 16,3%. Найвищі показники на Полтавщині – 17%, Сумщині – 16%, Вінниччині – 16,2%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«ІнтерАГРО 2018» задає тренд на Smart-технології та біоенергетику в агробізнесі

«ІнтерАГРО 2018» пройде  під девізом «Майбутнє за агроінноваціями»!

Цього року в рамках «ІнтерАГРО 2018» стартують абсолютно нові та актуальні бізнес-івенти:
- Спец. проект AgroEnergyDAY 2018 - експофорум біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі.
- Перший в Україні Міжнародний форум AgroEnergyDAY 2018. ТОП-тема: «Агроенергетика – інвестиції майбутнього» (30-31 жовтня).
- Спеціалізована експозиція. Серед експонентів: TEFF, Zero Emission Energy, Брекетуючі технології, Енвітек та ін.

Організатори екпофоруму AgroEnergyDAY 2018:
«Київський міжнародний контрактовий ярмарок»
Біоенергетична асоціація України
 
- Міжнародний форум аграрних інновацій Agro Innovations Forum. 

- ТОП-тема: «Як зробити агробізнес більш ефективним за рахунок використання інноваційних технологій» (31 жовтня). 
Це тематичний В2В захід, зручний market place для агробізнесу, а також майданчик, де зберуться кращі експерти, топ-менеджери, директори та фахівці агрокомпаній, холдингів та фермерських господарств для знайомства з високоінтелектуальними новинками для АПК.

На заході будуть присутні представники інноваційних підприємств Ізраїлю, Китаю, Франції та України, які поділяться власним досвідом впровадження нових технологій в сфері, точного землеробства і Digital агробізнесу.

Участь у форумі безкоштовна, за попередньої реєстрації.

Реєстрація за посиланням

Спеціалізована експозиція IT-corner 2018 – мультимедійна зона агроінновацій, в якій об`єднаються не лише провідні українські розробники та інноватори, а й міжнародні компанії.

Учасники експозиції продемонструють технології точного землеробства, додатки GPS-GIS-RS для АПК, дрони, інтелектуальні датчики і сенсори, можливості використання супутникових  технології та багато іншого. 

Серед експонентів: Agrilab, Agri 2.0., DroneUa, Metos.ua, Monada, Raven Industries Inc, System Solutions, Trimble, Альтера Нова та інші.

Організатори: Agro Innovations Forum та IT-corner 2018:
«Київський міжнародний контрактовий ярмарок»
DroneUA

30, 31 жовтня та 1 листопада 2018 р.

Міжнародний Виставковий Центр, м. Київ,  Броварський проспект,15 (ст. м. Лівобережна)

ДЕТАЛЬНА БІЗНЕС-ПРОГРАМА 

ЗАМОВИТИ ЗАПРОШЕННЯ

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експортери не можуть виконати контракти через нестачу тяги

Головною проблемою ПАТ «Укрзалізниця», що перешкоджає ефективному перевезенню зернових, визнали  дефіцит локомотивів. При наявному парку 2500 тяги, працює лише 500 локомотивів. Натомість кількість вагонів-зерновозів на території України динамічно зростає. ПАТ «Укрзалізниця» володіє близько 11 500 вагонів, а приватний парк б’є всі рекорди, та вже нараховує біля 10 тис вагонів-зерновозів, що покриває значну частину потреб аграріїв, повідомляє прес-служба УКАБ. 

Через критичну нестачу локомотивів відбуваються простої вагонів на станціях і елеваторах, а оборотність вагонів ЦТЛ за останні два роки зросла з 5 до 11 днів (приватних – до 13), що призводить до порушення експортних контрактів. Також, варто зазначити, що останній капітальний ремонт багатьох локомотивів відбувався у 90-х роках.

Укрзалізниця придбала додатково 30 локомотивів за контрактом з General Electric, однак для суттєвого покращення ситуації із залізничним перевезенням такої кількості недостатньо.

«Валове виробництво аграрної продукції продовжує зростати, в той час як показники УЗ по її перевезенню знижуються. На жаль, швидкого покращення ситуації ми не очікуємо, оскільки Укрзалізниця не в змозі протягом коротко часу інвестувати десятки мільярдів гривень в «тягу». Тому, єдиним способом досягнути суттєвого нарощення локомотивного парку є допуск на залізничні шляхи приватної тяги, яка б здійснювали маневрові роботи та підвіз вагонів до опорних станцій, а згодом і виїзд на маршрути.

Залізниця, зокрема «Центр транспортної логістики», готові співпрацювати з аграріями. Щопонеділка  представники УКАБ та інших профільних асоціацій проводять зустріч з керівництвом ЦТЛ щодо актуальної інформації на залізниці та оперативне вирішення проблемних питань», - прокоментував Роман Граб, координатор комітету логістики УКАБ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview