150670

Українці значно переплачують за молочні продукти

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Таким чином, якби ставка ПДВ в Україні стала хоча б на рівень Німеччини, то ціни були б наближеними до таких: молоко 3,2% жирності — 24,19 грн/кг замість поточної 28,27 грн/кг; масло — 176,78 грн/кг замість сьогоднішньої 206,53 грн/кг; сир «Російський» 50% жирності — 156,64 замість 183 грн/кг. Порівняння йдуть з цінами станом на 05.01.18.

Українці значно переплачують за життєво необхідні продукти, тому змушені зменшувати кількість молочних продуктів в раціоні. Державна служба статистики повідомляє, що 2017 рік став роком рекордно низького рівня споживання молочних продуктів на душу населення — 188,5 кг на людину при нормі 380 кг і показники продовжують падати.


«Ще 10 років такої політики і ми будемо змушені забути про питання розширення асортименту чи виходу на інші ринки, а доведеться вирішувати проблеми здоров’я нації», — говорить Олена Жупінас, керівник проекту «Гуртові закупівлі молока».

Важливо згадати і про скорочення поголів'я корів в Україні — мінус 7,5% за останні п’ять років. Умовний молочний індекс (УМІ), який використовується як індикатор рентабельності виробництва, лише протягом останніх 6 місяців упав на 40%. Востаннє такий тренд відзначався в 2012 році.

«Важливо пам’ятати, що молочна галузь Європи тримається на держпідтримці, з року в рік демонструючи свою збитковість. В ЄС діє ряд програм підтримки молочного фермерства, як стабільних (наприклад за працівника) так і ситуативних (складна ситуація на ринку, примусове збування поголів'я та зменшення виробництва молока). Якщо ми хочемо підняти рентабельність молочного бізнесу в Україні, треба створити схожі правила гри на внутрішньому ринку», — зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

Для покращення ситуації, яка склалась сьогодні на молочному ринку України, Асоціація виробників молока долучила своїх експертів до розробки законопроектів № 7420−1,2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції».

«Законопроект про зниження ставки ПДВ на молочні продукти дасть можливість зробити їх доступнішими для пересічного споживача та підвищити попит на внутрішньому ринку», — говорить Ганна Лавренюк.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Правом на безкоштовну приватизацію землі скористалися 9,5 млн українців

Про це йдеться йдеться в статистичному щорічнику Світового банку (СБ) "Моніторинг земельних відносин в Україні: 2016-2017", пише Інтерфакс-Україна.

За даними СБ, площа безкоштовно приватизованих земель становить 3,5 млн га (без урахування Вінницької та Київської областей, за якими відсутні дані, а також тимчасово окупованих територій і земель, наданих у приватну власність під час паювання колективних с/г підприємств).

Згідно з інформацією моніторингу, найбільшу кількість земель приватизовано у Волинській (327,5 тис. га), Івано-Франківській (260,7 тис. га) і Хмельницькій (257,5 тис. га) областях, найменше - у Миколаївській (1, 4 тис. га) і Сумській (0,2 тис. га) областях.

Найбільшу площу земельних ділянок приватизовано для ведення особистого сільського господарства - 63,3%, на другому місці - земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд - 33,7%.

За даними СБ, у 2017 році було 79 випадків вилучення земельних ділянок для суспільних потреб у Київській, Чернігівській, Рівненській, Харківській, Житомирській і Дніпропетровській областях. Середня площа вилученої ділянки становила 0,95 га, а середня сума компенсації - 56 тис. грн/га.

Згідно з моніторингом, у 2017 році з державної і комунальної власності викуплено 812 га землі, розташованої під нерухомістю (2,5 тис. випадків викупу). Середня вартість 1 га таких земель становить 715,2 тис. грн.

У документі також наголошується, що кількість судових розглядів у справах щодо емфітевзису в 2017 році зросла у чотири рази.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Росія продасть Криму зерно із спецфонду

Розпорядження опубліковано 8 жовтня на офіційному інтернет-порталі правової інформації, пише Крим реалії.

«Дозволити в 2018-2019 роках реалізацію без проведення біржових торгів пшениці 3-го, 4-го і 5-го класів із запасів федерального інтервенційного фонду сільськогосподарської продукції, закупленої при проведенні державних закупівельних інтервенцій в 2014-2016 роках, в цілях поставки для потреб республіки Крим в обсязі до 82,3 тис тонн», – йдеться в документі.

У розпорядженні йдеться, що відбір покупців зерна здійснюють російські влади Криму. Вони ж проводять контроль за використанням зерна, придбаного покупцями.

У 2018 році кримські аграрії зібрали 880 тисяч тонн зерна – на 500 тисяч тонн менше, ніж у минулому році. За даними прес-служби Мінсільгоспу Криму, прямий збиток через посуху на півострові оцінюється в 237 млн рублів, а недоотримані доходи аграріїв від недобору врожаю складуть більше 4 млрд рублів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview