182818
178171

Українець винайшов альтернативу пестицидам

Про це повідомляє “Голос України“.

За п’ять років досліджень він розробив біогель – суперефективну заміну всіляким гербіцидам та пестицидам, що ними десятиріччями труять поля. Це екологічно чиста суміш торфу, сапропелю (донного мулу), біогумусу, часточок моху та лишайників. Вона не тільки відновлює мікрофлору грунтів, оздоровлюючи їх, а ще й допомагає утримувати продуктивну вологу, підвищуючи врожайність. Це в умовах глобальних змін клімату та наступу посухи дуже актуально не тільки для степового півдня України, а для багатьох країн Африки та Латинської Америки.

На технологію виробництва біогелю після успішних випробувань на базі двох десятків дослідних господарств та агрофірм Сергій Осипенко вже отримав близько півсотні патентів – від України до США та Канади.

Він і сам розгортає його випуск у Херсоні, сподіваючись уже цьогоріч отримати від 150 до 200 тонн цього стратегічно важливого для аграріїв продукту. Це дуже немало, враховуючи те, що на обробку одного гектара поля зернових потрібно лише півтора літри біогелю.

До речі, він у світі викликає таку цікавість, що заявки на його придбання надійшли з Аргентини, ПАР, Колумбії, Китаю, Угорщини та Польщі, каже науковець та винахідник Сергій Осипенко.

Джерело: nk-online.tv

Ваш вибір 'Цікаво'.


Українські аграрії майже завершили посів ранніх ярих зернових культур

Роботи проведено на площі 2,2 млн га, що складає 93% до прогнозу, повідомляє прес-служба МінАПК.

Так, у розрізі культур посіяно:
- пшениці – 163 тис. га, (93% до прогнозу);
- ячменю – 1,5 млн га, (92%);
- вівса – 185 тис. га, (91%);
- гороху – 412 тис. га, або (97%).

Загалом, ярі зернові та зернобобові культури (з кукурудзою) при прогнозі 7,4 млн га посіяні на площі 6,2 млн га або (84%).

У тому числі:
- кукурудзи на зерно - 3,8 млн га (83% до прогнозу);
- гречки – 38 тис. га або (25%);
- проса – 20 тис. га (36%).

Також завершується посів цукрових буряків – вже засіяно 275 тис га (92%). Соняшник посіяний на площі 4,9 млн га (88%), соя – на площі 1,2 млн га (61%).

Довідка:

Озимі культури на зерно під урожай 2018 року посіяні на площі 7,3 млн га, в тому числі:
- пшениці – 6,3 млн га;
- ячменю –0,8 млн га;
- жита – 149,4 тис. га.

Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 1,0 млн га.

 В Україні виробляють равликову ікру, яка коштує 50 тис. гривень за кілограм

Про це пише agroday.com.ua.

«Перший кілограм на нашій фермі — ікра вищого сорту, виготовлена на замовлення, і коштує 50 тисяч гривень, — каже Тетяна Завийборода, директор підприємства. — У Європі середній чек за 100 грам такої ікри становить 200-300 євро».

За її словами, висока ціна делікатесу виправдана, адже процес видобутку досить трудомісткий і займає багато часу. Крім того, матковий равлик коштує дуже дорого. А один виробляє всього 100 ікринок на рік — це 4 г продукту. Причому зазвичай 90% маточного поголів’я гине.

«Виробництво равликої ікри — цікавий і складний процес. Ікра равликів відрізняється від рибної і технологія відбору набагато складніша. До того ж ікру необхідно промити від землі, так як равлик відкладає яйце-ікру в спеціальну торф’яну суміш».

Ікра равликів — продукт, який досить швидко псується. Зберігається вона до 5 місяців консервована, і до 2-х — бочковим засолом, при низькій, але не мінусовій температурі.

До слова, виробництво ікри для підприємства — далеко не основний бізнес. «Здравлик» займається вирощуванням харчових равликів і маточного стада. Тут кажуть: мільйон з гектара — це про равликів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Зниження закупівельної ціни на молоко не вплине на його остаточну вартість

Теґи: 

Про це ГолосUA повідомив економічний експерт Олексій Дорошенко.

«Рентабельність виробництва молока в Україні сьогодні знижується. Подивіться на закупівельні ціни молока з початку року – взимку ціни не були завищеними. Це було пов'язано з тим, що роздрібні ціни трималися на одному рівні, але рентабельність виробники молока завищили, знизивши закупівельні ціни. Процес почався ще в лютому, але сьогодні прибутковість виробництва молока дійсно знизилася», – повідомляє експерт.

За словами О. Дорошенко, закупівельні ціни піднялися в основному саме серед фермерів, які віддають молоко на подальшу переробку.

«В Україні впали закупівельні ціни на молоко у тих населених пунктах, звідки просто невигідно вивозити сировину. При тому, що ціна на «промислове» молоко не впала – вона була стабільною з початку зими. А на молоко, куплене у населення, знизилася закупівельна ціна», – коментує експерт.

Нагадаємо, що в квітні Український молочний індекс (УМІ), що відображає прибутковість виробництва молока, знизився на 13,3%. Це найбільш різке падіння з лютого 2015 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вчені виводять вид стійких до шкідників томатів

Один з головних плюсів у тому, що цей дикий томат генетично тісно пов'язаний з домашніми різновидами помідорів, що дозволяє легко проводити схрещування і отримувати нові варіанти вдосконалених рослин, пише agro-smart.com.ua.

Як відомо, домашні томати, на відміну від своїх диких родичів, досить вразливі до хвороб і шкідників, оскільки вони втратили свою природну стійкість в процесі селекції.

Зараз дослідники працюють над тим, щоб звернути процес окультурення назад шляхом введення стійкості від диких сортів. Дикий томат з Галапагоських островів ідеально підходить для цього за рахунок генетичної подібності. Його опір кодується в межах однієї хромосоми, що значно полегшує передачу рис між рослинами.

«Ми з 2010 року працюємо із зразками диких видів томатів Solanum galapagense з банку генів. Відкриття полягало в тому, що цей вид томату дійсно стійкий  до шкідливих комах, в тому числі до попелиці і гусениці. Це був дуже приємний сюрприз!», — розповів науковець з Університету Вагенінген Бен Восман.

 Укрзалізниця чекає пропозицій щодо оптимізації роботи зернових станцій

Про це під час засідання робочої групи УЗА щодо вдосконалення процесу логістики зернових повідомив директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, пише agroinsider.com.ua.

Зустріч була присвячена обговоренню ініціативи Укрзалізниці щодо обмеження виконання вантажної роботи станціями, які перебувають на малоінтенсивних ділянках, повідомляє прес-служба УЗ. Під час зустрічі представники УЗА повідомили, що поки ініціативи Укрзалізниці передані на розгляд регіональних представництв асоціації. Ті, в свою чергу, повинні сформувати пропозиції, яким чином малоефективні станції можуть бути виведені на рівень високого завантаження. Зокрема, кожному власнику елеватора запропоновано визначити, яким чином можливо посилити роботу по відвантаженню зерна.

«Представники Української зернової асоціації повністю розуміють позицію й аргументацію Укрзалізниці, але свою позицію вони озвучать після консультацій з власниками елеваторів і обіцяють це зробити протягом наступних кількох тижнів. Ми розраховуємо на те, що це буде конструктивна позиція, яка дозволить нам рухатися далі для досягнення нашої спільної мети — забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна в цьому році», — прокоментував Андрій Рязанцев.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.