182818
178171

Україні потрібно рухатися в бік зниження портових зборів

Україні необхідно продовжити зниження портових зборів, заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" виконувач обов’язків голови Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс.

"Зниження портових зборів можливо і, гадаю, Україні потрібно рухатися в цьому напрямі... Важливо, щоб портові збори стали для держави не лише джерелом наповнення бюджету, а й ефективним маркетинговим інструментом", - сказав він, при цьому наголосивши, що Україна - частина великих міжнародних транспортних коридорів, тому має використовувати такі інструменти у конкурентній боротьбі.

"Наприклад, Суецький канал змінює розмір зборів раз у квартал залежно від котирувань основних груп товарів. Це дає змогу зробити логістику максимально привабливою для вантажовласників і збільшити кількість суднопроходів. Такі самі можливості мають бути і в українських портів", - вважає виконувач обов’язків голови АМПУ.

Крім того, на думку Вецкаганса, уряд має вирішити, за рахунок чого фінансувати підтримку портової інфраструктури, і надати можливість диверсифікувати ці витрати за рахунок передання причалів в оренду або концесію приватному бізнесу з обов'язковою умовою інвестування в їхній ремонт і модернізацію.

Він також вважає за необхідне затвердити межі портів і акваторій та визначитися з джерелами фінансування підтримки і розвитку внутрішніх водних шляхів.

Водночас, за словами Вецкаганса, поточна дивідендна політика не дасть можливості знизити портові збори.

"Час припинити метання - 75%, 50%, 90% - і на законодавчому рівні встановити розмір дивідендів. Але при цьому потрібно розуміти: якщо не знизити розмір дивідендів, рівень портових зборів доведеться не знижувати, а підвищувати. Інакше інфраструктура просто розвалиться", - наголосив він.

Водночас, за словами Вецкаганса, канальний збір та вартість лоцманських послуг можна знизити вже зараз - АМПУ готує такі пропозиції.Якого алкогольного напою в Україні виробляють найбільше

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Йдеться, зокрема, про виробництво бренді (коньяків), горілки, лікерів та пива солодового.

Так, найбільше протягом звітного періоду було вироблено горілки — 9,8 млн дал. Тільки у листопаді в Україні було вироблено 1,1 млн дал. продукту.

На другому місці — виробництво лікерів. За 11 місяців 2019 року в Україні було вироблено 7,6 млн дал. продукту. Тільки у листопаді українські підприємства виробили 778 тис. дал. лікерів, а у порівнянні із 2018 роком, виробництво продукту зросло на 28,5%.

На третьому місці — виробництво бренді (коньяків). Так, у січні-листопаді 2019 року в Україні було вироблено 2 млн дал. продукту, що на 2,5% більше, аніж у січні-листопада 2018 року. Виробництво брендів (коньяків) у листопаді 2019 року склало 278 тис. дал.

Найменше в Україні виробляють пива солодового. За 11 місяців 2019 року в Україні було вироблено 167 тис. дал. продукту. Зокрема, у листопаді українські підприємства виробили 11,3 тис. дал. пива солодового, а у порівнянні із 2018 роком, виробництво продукту впало на 8,3%.

Ваш вибір 'Подобається'.


Птахівництво активно нарощує частку в тваринництві України

За даними Державної служби статистики України, останні п`ять років спостерігаються стійки тренди до скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) та свиней, з одночасним зростанням поголів’я птиці. Птахівництво активно нарощує частку в тваринництві України та стабільно заміщає інші його сегменти, повідомляє прес-служба УКАБ.

Станом на 1 січня 2020 року, поголів`я ВРХ в усіх категоріях господарств України налічувало 3,1 млн гол., що на 16% менше, ніж за аналогічний період 2016 року. Поголів’я корів скорочувалося тими ж темпами, як і загальна кількість ВРХ – на 16% (на 346 тис. гол.) і на початок 2020 року нараховувало близько 1,9 млн гол. Питома вага корів у загальній структурі ВРХ в усіх категоріях господарств за зазначений період стала і складає 58%. 

За 2015-2019 роки в структурі загального поголів’я ВРХ частка підприємств, котрі утримують ВРХ, зросла до 33%, проте, лише чверть поголів’я корів (24%) сконцентрована у промисловому секторі. Зважаючи на те, що основна частина молочного стада (76% корів) перебуває у господарствах населення, а від початку цього року змінилися вимоги до якості молока, поголів’я корів буде активніше скорочуватися. Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року переробні підприємства приймають молоко лише екстра, вищого та першого ґатунків, а молоко 2-го ґатунку буде прийматися виключно для технічних цілей (корми для тварин, казеїн тощо).

За зазначений період поголів’я свиней в усіх категоріях господарств України скоротилось на 1,3 млн. гол або на 19% до 5,7 млн гол. Натомість вирощування курей збільшилось на 15,4 млн гол (на 8%) до 219 млн гол.

Позитивним моментом для свинарства та птахівництва є їх індустріалізація. Так, у сільськогосподарських підприємствах утримується понад половини (58 %) поголів’я свиней та курей. Це забезпечуватиме стійке епізоотичне благополуччя та здоров’я тварин, сприятиме виробництву безпечної продукції високої якості. В той же час, кількість спалахів АЧС в Україні зменшується, а промислове виробництво м’яса птиці активно нарощується. 

photo_2020-01-20_13-07-55

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Мінекономіки озвучили базові напрями держпідтримки АПК на 2020 рік

20 січня відбулася чергова зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було анонсовано напрацьовані напрями державної підтримки аграрної галузі на 2020 рік.

«Загалом до Мінекономіки надійшло понад 40 звернень щодо держпідтримки. Відповідно до пропозицій ми визначили кілька базових напрямів – садівництво, тваринництво, здешевлення с/г техніки та обладнання, фермерство і дорадництво, здешевлення кредитів. Також будуть створені робочі групи, які  координуватимуть кожен з напрямів та працюватимуть над порядками використання коштів», - зазначив Тарас Висоцький.

Заступник Міністра розповів про розподілення фінансів між основними напрямами підтримки. Зокрема, до визначених сум уже включено компенсацію невиплачених коштів за попередній період. Так, за напрямом часткової компенсації вартості с/г техніки і обладнання передбачається виділили 1 млрд грн, тваринництво – 1 млрд грн, здешевлення кредитів – 1,2 млрд грн, садівництво і фермерство – по 400 млн грн. В рамках робочих груп буде напрацьовано піднапрями за основними програмами.

Також Тарас Висоцький озвучив деякі з пропозицій від асоціацій, серед яких – компенсація вартості тваринницьких комплексів, відшкодування за придбання племінних тварин, дотації на купівлю бджолосімей, підтримка пасічників, підтримка сімейних фермерських господарств, кооперативів, кредитування малих виробників, залучення коштів під купівлю с/г земель та інші.

Крім того, заступник Міністра зауважив, що до 1 лютого необхідно напрацювати кінцеве бачення щодо держпідтримки та представити його на слуханнях аграрного комітету, яке відбудеться 11 лютого.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Міжнародна подія “АгроВесна 2020” – уособлення нового аграрного сезону

Маштабний захід щорічно збирає довкола себе провідних фахівців та експертів у галузях зернового господарства, тваринництва, птахівництва та плодоовочевої галузі.
Міжнародна виставкова подія “АгроВесна 2020” буде грандіозною! Разом з початком нового аграрного сезону ми відзначаємо ювілей масштабних виставок, яким виповнюється 10 років. 

“Зернові технології  2020”  – в рамках 10 міжнародної виставки інноваційних рішень в зерновому господарстві будуть представлені новинки обладнання для зберігання та переробки зернових та олійних культур, виробництва комбікормів, обладнання для елеваторів та хлібоприймальних пунктів, мукомельної, круп’яної промисловостей. А також насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, лабораторне та ваговимірювальне обладнання, техніка та технології для виробництва зернової продукції. 

Традиційно відбудеться масштабний “Зерновий Індустріальний Форум 2020” – спеціалізований захід консолідує на одному майданчику головних учасників зернового ринку України для вирішення важливих питань галузі. У форумі приймуть участь виробники зерна, представники елеваторного, складського господарств, транспортної логістики, портових терміналів та зернотрейдери.

Серед учасників виставки: AGI, Buhler, Akyurek Technology, Bonfanti, GSU, KMZ, Riela-Ukraine, SYMAGA S. A, Warrior MFG, Агромонтажбуд, Деметра, Елеваторні системи, Завод елеваторного обладнання (ГК “Зернова столиця”), Зернові комплекси та системи, Інтек Групп, Максейф, Обіал, Оліс, Пента Груп, Сокол, ХЗЗО, Югелеватор та інші.

Agro Animal Show 2020 – на 10 міжнародній виставці ефективного тваринництва та птахівництва будуть представлені останні моделі техніки та обладнання, корми, ветеринарні препарати, засоби діагностики, генетичний матеріал, обладнання для утримання тварин та птиці, технології гноєвидалення та утилізації відходів.

В рамках виставки відбудеться унікальний захід Agro Animal IT Forum. Digital-розробки в управлінні фермами та інновації в годівлі, де будуть презентовані найновіші рішення в галузі годівлі та діджітал-розробки в управлінні фермами від провідних українських та міжнародних експертів. 

Запланована конференція “Ефективне птахівництво”. Захід об’єднає провідних вітчизняних та зарубіжних виробників продукції птахівництва, виробників обладнання та кормів. А також в рамках Agro Animal Show журнал Agroexpert організовує семінар“Ефективне свинарство”. 

Серед учасників виставки: Big Dutchman, Biochem, Bioret Agri, DeLaval, Eko Mit, Feed Formula, GEA, Hog Slat, Monada, PIC, Vitalac, Poultec, Schauer, Shaumann, Kormil, Texha,  Wesstron, Woodhoff, Агро Форвард України, Агромакс Груп, АгроПлюсІнвест, Ензим, Мікрон Агро, Логістик Групп, Прогресивні аграрні технології, ЧК Альтернатива , Фрайт та інші.
 
Фрукти. Овочі. Логістика 2020  – на 10 міжнародній виставці промислового овочівництва, садівництва та виноградарства на відвідувачів чекає спілкування з виробниками садивного матеріалу плодових та ягідних культур, обладнання для переробки та зберігання плодоовочевої продукції, пакувальних матеріалів, спеціалізованої техніки та систем захисту промислових садів.

В рамках виставки відбудеться конференція “10 кроків до успіху. 10 перспективних плодоовочевих культур”, де будуть представлені перспективні нішеві культури та проблематика їх вирощування в умовах зміни клімату в Україні. Також пройде з’їзд та підведення підсумків року членами Асоціації “УКРСАДПРОМ”.

Серед учасників виставки: Grimme Landmaschinenfabrik, HZPC, Incools Engineering, Kronen GmbH, Адена – Агро, АПК-Груп, Барський Сад, Голланд Плант, Kліома Cервіс, Корпорація Промстан, Машзавод “Техніка”, Новоферт, Ром-Укр Трейд Сервіс, Системи модернізації cкладів, Тирас, Українська овочева компанія, Український Аграрний Ресурс, Українські Гумати, Укрсадпром, Фруктовий Сад АТ, Фрутек та інші.

Запрошуємо на головну виставкову подію нового аграрного сезону!

Міжнародна подія “АгроВесна 2020”  – уособлення весни та нового аграрного сезону! Це безперечно дуже важлива і неординарна подія, відвідати яку варто. Учасники й організатори готують неймовірну програму, яскраві стенди та неперевершену атмосферу!

Традиційно в рамках “АгроВесни 2020” відбудеться: День Франції в Україні, Голландсько-український агробізнес-форум Digital Agriculture, Британсько-український агробізнес-форум та багато інших унікальних бізнес-івентів. 

FB сторінка “АгроВесна”

Офіційні сайти виставок:
www.grainexpo.com.ua
www.animal-show.kiev.ua
www.freshexpo.kiev.ua 

Дирекція аграрних виставок:
+380 44 490 64 69

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В ЄС заявили про підтримку ринку землі в Україні, але просять захистити малих фермерів

Європейський союз (ЄС) підтримує введення ринку землі в Україні. Про це в інтерв'ю hromadske заявив новий посол Європейської комісії в Україні Матті Маасікас.

У той же час дипломат закликав захистити права малих фермерів.

"Ми не сліпі та глухі щодо побоювань, які існують в українському суспільстві. ЄС підтримує ціль цієї реформи, адже це вивільнить такий потенціал для вашої економіки. Згідно з підрахунками Світового банку, йдеться про 1 чи 1,5% ВВП країни. Але потрібні запобіжники для захисту малих фермерів. Це дуже важливо. І стурбованість щодо цього закономірна і виправдана", - сказав він.

Маасікас додав, що дуже важливою у цьому контексті залишається судова реформа, успішна реалізація якої дозволить уникнути зловживань після відкриття ринку землі.

"Чи будуть дотримуватися обмежень? Чи не спробують певні впливові особи під чужими чи фальшивими іменами, використовуючи підставні компанії, скупити багато землі? Це те, що залежить від працюючої системи правосуддя. Так що все це треба робити паралельно (земельну і судову реформи - ред.)", - сказав він.

Нагадаємо, в аграрному комітеті презентували остаточну версію законопроекту про ринок землі. Зокрема, в підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.