Українська “екзотика”: консервований борщ та сало смакують у Європі

Українські консервований борщ та сало стали хітом у ЄС. Виробляє такі делікатеси Ян Островський з Первомайська. Борщ продає європейцям у вигляді концентрату: додаєш води і смакуєш, пише shotam.info.

А сало консервують одразу перетерте з часником. Українська діаспора замовляє таку консерву літрами.

Яну 32 роки і він має престижну освіту перекладача. Працював в Києві, але повернувся на рідну Миколаївщину. Консервацією вирішив зайнятися, коли відправляв харчі бійцям у АТО.

Тепер у хлопця власна торгова марка “Стодола”. Щодня його крафтова фабрика виробляє більше 1000 консервів. У найближчих планах – продавати квашенину до Європи та довезти борщ до Америки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український фермер розповів про екологічно чисту технологію птахівництва

Шість років тому на руїнах радянської ферми киянин і колишній будівельник Віталій Дзюба почав розводити курей. Дзюба проміняв чистий красивий офіс на ферму. Він вирішив кардинальним чином змінити своє життя, пише uatv.ua.

“Мені хотілося зробити щось хороше, передусім для своєї сім’ї, друзів. У перспективі це переросло в ідею створити що-небудь масштабне”, – згадує фермер.

За словами Віталія, спочатку йому було навіть страшно займатися цією справою, не раз він зазнавав збитків, але все одно повертався до своєї ідеї.

Фермер каже, що споруди його господарства були покинутими. Все довелося робити фактично з нуля. Але поступово проект розвивався і приносив прибуток. Особливо чоловік вдячний своєму персоналу, який, за його словами, “дружній і класний”.

Спочатку в цей проект Віталій і його компаньйони інвестували один мільйон доларів. Але це був не просто бізнес, мета якого – заробити якомога більше. Всі учасники цього “задуму” були єдині в тім, що птиця повинна розвиватися максимально натурально.

“У мене є особиста заборона, я нашим співробітникам забороняю вносити будь-які ліки”, – зазначає фермер. Віталій наголошує, що його птахи живуть у таких же домашніх умовах, “як у бабусі в селі”. Він упевнений, що в такому середовищі курці не потрібні антибіотики чи будь-які інші добавки.

На підприємстві вирощують курей і качок. Тут розташовано два пташники, в яких міститься від 15 до 20 тисяч голів.
Зараз курки вигулюються тільки влітку, але в планах у фермера – повністю перейти на вільний вигул і вирощувати справжню еко-птицю, як це роблять у Франції. Туди Віталій їздив за досвідом.

“До Франції поїхали просто подивитися, набратися розуму, щось для себе винести корисне. Щойно ми приїхали до Франції, нам запропонували скуштувати курку промислового вирощування, курку фермерського вирощування та курку вирощування вигульного. Вигульний птах найсмачніший”, – розповідає фермер.

За рік господарство вирощує близько тисячі тонн курятини. Знайти це м’ясо можна на звичайній полиці разом зі звичними нам продуктами, але коштуватиме воно в півтора рази дорожче.

“Мені хочеться, щоб наші люди купували правильну продукцію, щоб українці вживали в їжу натуральні продукти. Якби ми потрапили за кордон, думаю змогли би теж скласти там гідну конкуренцію іноземним компаніям”, – розмірковує Дзюба.

Чоловік зізнається, що міг би кинути це заняття, але, насамперед, він турбується за долю своїх працівників. У фермера працює 80 співробітників.

“У мене є зона внутрішньої відповідальності за цих людей. Але й те, що я роблю на сьогоднішній день, мені реально подобається. Я отримую задоволення від цієї справи. Все, що я роблю, я роблю з душею. Я тут, і звідси нікуди виїжджати не збираюся. Це моя земля і моя країна”, – резюмує Віталій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Швеції корова навчилася грати в м'яч

На фермі в місті Гетеборг живе корова по імені Лотта, яка любить грати з людьми в м'яч.

Про це пише golos.ua.

Кожного разу, коли господиня кидає м'яч, тварина біжить за ним і повертає його власниці, вимагаючи продовження.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Органічне фермерство: потенціал нішевого ринку в Україні

Міністерство аграрної політики і продовольства України спільно з американським фондом WNISEF та проектом «Органічний ринок в Україні», який реалізується швейцарським науково-дослідним інститутом органічного сільського господарства, випустило відео для просування органічного фермерства.

Мета ролика прорекламувати органічне фермерство для глобальних інвесторів і збільшити поінформованість про потенціал нішевого ринку в Україні та у світі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український фермер розповів про свою унікальну технологію свинарства

Є думка, що свиня – брудна тварина, яка завжди знайде свою калюжу. Однак так не вважає український фермер Олександр Дмитрук, пише uatv.ua.

Маючи вищу економічну освіту, він займається свинарством вже протягом 14 років. І цей досвід дозволяє йому стверджувати: раз природою закладено, щоб свиня не дуже любила чистоту, значить саме в таких умовах тварина добре себе почуває, такі її особливості, закладені природою. Сьогодні фермерське господарство Олександра Дмитрука – це близько 1 тисячі голів свиней, з якими працює команда з 14 професіоналів. Девіз його ферми: просто, надійно, ефективно.

“Не маючи досвіду в свинарстві, але маючи досвід в економіці, я швиденько все порахував і зрозумів, що це вигідно. Тому вирішив займатися вирощуванням свиней, – розповів Олександр Дмитрук. – Починав із нуля. Влаштувався в порожніх корівниках і працюю в них досі. Хоча, звісно ж, не обійшлося без труднощів. На перших етапах все виявилося зовсім не так, як я припускав. Мої прораховані раніше цифри потрібно було ділити на три. Але шляхом проб і помилок я відпрацював свою технологію”.
Однією з найголовніших умов успішної роботи свиноферми є створення такого середовища, яке б мінімізувало ризики захворювань свиней. Термін окупності такого бізнесу – близько 5-6 років, він залежить від багатьох факторів: починаючи від генетичних особливостей тварин і закінчуючи умовами їхнього годування.

Олександр Дмитрук про тварин, яких розводить, знає усе. Однак зазначає, що рецепта успішного господарства немає. На кожній фермі – свій досвід, який визначає практика. За словами фермера, він прагне створити для тварин максимально комфортні умови. “Особливість свиней у тому, що вони не пітніють. У них немає потових залоз. Що вологіше середовище – то легше свині віддавати своє тепло, – розповідає аграрій. – Свині дуже нагрівають приміщення, тому взимку ми його взагалі не опалюємо. Але влітку свиня обов’язково повинна знайти калюжу, в якій буде валятися. Мокрими вони краще почуваються”.

Олександр Дмитрук впевнений, що Україна має колосальний людський потенціал, і в аграрному секторі може конкурувати з будь-якою країною світу. “Все, що я роблю і створюю, – все для того, щоб був імпульс розвитку – хай не всієї України, але хоча б тієї території, де я живу, – акцентує фермер. – Усіма технологіями я охоче ділюся, оскільки вся моя діяльність – тільки на благо моєї землі “.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як українському фермеру вдалося організувати замкнутий цикл виробництва перепелиного м’яса

Микола Кузьменко – український фермер, якому не тільки вдається успішно займатися сільським господарством, а й створювати щось своє, пише uatv.ua.

“Коли землю виділили – це було щастя, тому що я дуже довго цього чекав. І коли посіяв перше зерно, зібрав перший урожай – це були хвилини такого щастя, такої ейфорії!”, – каже наш герой.

В Україні налічується понад 500 підприємств, котрі спеціалізуються на вирощуванні перепелів. Із них 10 підприємств вирощують по 100-150 тисяч птахів на рік. За цей же час в Україні виробляється близько 600 млн перепелиних яєць.

Фермер Микола Кузьменко почав розводити перепелів близько 20 років тому.

“Коли починав, я побачив, що є великий попит, але немає пропозиції на ринку даного продукту. Крім того, це дуже корисно”, – ділиться спогадами пан Микола.

Перепілка – дуже цікава птиця за своїми характеристиками. Її м’ясо містить концентрацію вітамінів і мікроелементів у п’ять разів більше, ніж куряче яйце.

“На сьогодні це м’ясо найлегше та найкорисніше для дітей”, – розповідає дієтолог Юлія Сурай.

Птахи Миколи Кузьменка отримують чисте органічне просо, яке наш герой сам вирощує.

Кінцева мета фермера – перейти на стовідсоткове вирощування зернових на своїх полях, і отримувати урожай не за рахунок мінеральних добрив, а за рахунок органіки, яку дають перепели. Таке добриво покращує родючість землі.

Також Миколі Кузьменкові вдалося розробити біогазову установку, яка вже чотири роки поспіль забезпечує добривом і біогазом фермерське господарство.

Щойно наш фермер запустив свою біогазову установку, до нього почали приїжджати вчені з Європи й Америки, щоб побачити, як переробляється пташиний послід на енергію.

Так українському фермерові вдалося створити замкнений цикл виробництва: поле, птиця й переробка відходів для удобрення землі.

“У мене є мрія – створити дитяче харчування на основі перепелиного м’яса”, – ділиться планами на майбутнє фермер.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview