158635

Українська пшениця тестує нові вершини

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Світові підвищувальні тенденції на ринку пшениці сприяють росту вартості і української зернової культури. У короткостроковій перспективі тренд до зростання збережеться, оскільки за даними МСГ США, світове виробництво у 2018/2019 МР скоротиться на 21,7 млн тонн до 736,2 млн тонн. У порівнянні з попереднім роком найбільш суттєве скорочення виробництва очікується в країнах ЄС  (-6,6 млн тонн) та Росії  (-17,9 млн тонн).

Варто відзначити, що цьогорічне світове споживання складе 748,8 млн тонн, що на 12,6 млн тонн перевищує показник світового виробництва. Проте високі перехідні запаси минулих років повність задовольнять зростаючий попит зі сторони імпортерів. Як результат, зменшення прогнозованих світових обсягів виробництва та перехідних запасів пшениці у короткостроковій перспективі будуть тримати ринок у напрузі, а імпортери намагатимуться якнайшвидше законтрактувати необхідні обсяги для імпорту.  

Нагадаємо, що наразі валовий збір пшениці в Україні очікується на рівні 24 млн тонн (13 млн тонн продовольчої якості), що на 2 млн тонн менше показника минулого року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За експортера українських горіхів внесли рекордну суму застави

Разом з ним підозру отримав і керівник однієї з вінницьких фірм, яка була начебто замішана у контрабанді горіхів, пише gazeta.ua.

Його затримали і встановили суму застави у 50 мільйонів гривень. Це майже 2 мільйони доларів, зважаючи на нинішній курс. Ці гроші внесли.

"Вони організували схему ухилення від податків. У 2015–2016 роках члени цієї злочинної організації забезпечили призначення на найбільш важливі посади в органах ДФС України своїх представників. Організували таким чином систему управління, у якій учасники злочинної організації мали вплив на прийняття всіх важливих рішень", - сказав раніше Генпрокурор України Юрій Луценко.

Ніяких прізвищ не прозвучало. З власних джерел, мова, можливо, йде про Володимира Заскіна.

Його дружина Ілона очолювала вінницьку податкову. А самого Володимира завжди вважали "смотрящим" за прибутковим горіховим бізнесом. Він і сам був директором та засновником підприємств-експортерів грецьких горіхів: ТОВ "Євро Рал" та ТОВ "Вінекспорт". За Заскіна внесли заставу 50 мільйонів гривень.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні подешевшали курятина та яйця

Про це свідчать дані інфляційного барометра станом на 9 серпня, передає УНН.

Ціни знизилися на 7%. Курячі яйця тепер коштують 27,4 грн за десяток, а курятина - 91,09 грн за кілограм продукту.

Також за місяць подешевшала сметана — на 7,7% до 53,1 грн за кг, цукор — на 1,4% до 15,4 грн за кг, крупи гречані - на 6,2% до 20,2 грн за кг, ковбаси - на 3,1% до 170,3 грн за кг.

Поряд з цим, подорожчала яловичина — на 5,6% до 136,4 грн за кг. Відбулося зростання вартості макарон — на 11,5% та олії - на 5,7%, до 38,4 грн за літр.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У світі стрімко дешевшають продукти

Індекс світових цін на продовольство в липні склав 168,8 пунктів, що на 6,5 пунктів (на 3,7%) нижче показника за червень та на 10,3 пунктів (3,7%) нижче, ніж у липні 2017 року. Липневе падіння пов'язане зі зниженням експортних котирувань пшениці, кукурудзи і рису, - повідомляє Інтерфакс-Україна.

Індекс цін на рослинні олії у липні порівняно з червнем знизився на 4,2 пунктів (на 2,9%), до 141,9 пункту. Скорочення йде шостий місяць поспіль. Індекс досяг мінімального рівня за останні 2,5 року. Найбільше подешевшало пальмова та соєву олію, що пов'язано з млявим експортним попитом.

Індекс цін на м'ясо в липні склав 170,7 пунктів, знизившись на 3,3 пункта (на 1,9%) у порівнянні з переглянутим червневим значенням.

Індекс цін на молочну продукцію в липні порівняно з липнем знизився на 14,1 пунктів (на 6,6%), до 199,1 пункта. Він також опинився на 8% менше показника липня минулого року.

Індекс цін на цукор у липні склав 166,7 пунктів, що на 10,7 пунктів (на 6%) нижче, ніж у червні, і майже на 20% менше показника липня 2017 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Європа переживає найбільшу овочеву кризу за останні 40 років

Європа зіткнулася з затяжною екстремальною спекою, яка викликала наймасштабнішу за останні 40 років кризу овочевого сектору.

Внаслідок спекотних погодних умов сильно постраждали – Франція, Нідерланди, Німеччина, Великобританія, Угорщина і Польща. Найбільше постраждав сектор мороженої та консервованої продукції, в якому втрати врожаю привели до скорочення і нерегулярним постачання свіжих овочів на переробні підприємства, - повідомляє Укрінформ.

Це призвело до збільшення витрат виробництва і скорочення кількості оброблених продуктів. Втім, інформації про подорожчання овочів у зв'язку з цим кризою поки немає.

2018-й є третім роком поспіль, коли овочевий сектор Європи стикається з серйозними проблемами, пов'язаними з погодою. Європу чекає значне скорочення врожаю гороху і бобів в діапазоні від 20% до 50%. Втрати врожаю цибулі складають від 15% до 50%, урожай кабачків і шпинату також постраждав. У багатьох регіонах посів шпинату, квасолі і цвітної капусти - неможливий із-за посухи.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

У Львові викрито підпільний цех з виготовлення сурогатного MacCoffee

Про це повідомляє Національна поліція України, пише agroday.com.uа.

45-річний львів’янин розташував міні-завод на другому поверсі свого приватного будинку, на який можна було потрапити тільки ліфтом. Виробництво видавало 1 тис пачок фальсифікованої кави в день.

Суміш розфасовувалася в пакети, оформлені, як у бренда MacCoffee, розрахованого на 25 стіків. Вартість однієї пачки оригінального напою при продажу оптом — 40 грн. Тобто валовий дохід «підприємства» міг становити 40 тис грн на добу.

Зловмисник продавав сурогат через підставних осіб, посаджених в спеціальний «офіс». Далі «кава» розходився через ринки, невеликі магазинчики і інтернет.

При обшуку оперативники вилучили обладнання для виробництва кави, близько 20 тис. пачок готового товару, майже 100 кг сировини, картонну тару та 17 тис грн.

Власники торгового знака MacCoffee підтвердили, що компанії ненесений значний збиток через фальсифікацію їхнього продукту.

Залізничний суд Львова визнав підпільного виробника винним лише за однією статтею — «Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару».

За вироком він повинен заплатити штраф 25,5 тис грн. Продукцію та сировину поліція знищила, а обладнання передала на користь держави.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.