Tempo950x100

Tempo300x100

Українське молоко демонструє свій потенціал

Українське молоко демонструє свій потенціал

За повідомленням Андрія Ярмака,  в квітні 2017 року виробництво було прибутковішим ніж в тому самому місяці попереднього року на 23%, а вже в липні різниця вперше перевищила 50% і склала 55,3%.

Іншими словами, в липні 2017 року, середньостатистичний професійний виробник молока отримував в середньому на одному літрі на 55,3% більше прибутку, звичайно, якщо цей прибуток був. 

Враховуючи рівень цін на корми та молоко, на сьогодні прибутковими можуть бути навіть ті господарства, що доять 5,5 тис. кг на корову на рік. Рік тому межа прибутковості перевищувала 7 тис. літрів. Отже, прибуткові точно не всі, але кількість прибуткових господарств зростає.

В цілому з початку року прибутковість виробництва молока була на 34% вищою, ніж за такий же період 2016 року. При цьому, вона була найвищою за останні три сезони. Крім того, прибутковість виробництва молока була вищою на 7,3% ніж середній показник за останні п’ять років, але і далі трошки нижчою, ніж середні показники в роки, що передували російському ембарго.

Чому це чудова новина? Бо це означає, що українська молочна галузь майже впоралася з шоком від російського ембарго, оздоровилася, і знайшла в собі ресурси для подальшого розвитку. Звичайно, це лише початок оздоровлення, але зараз перед нами величезні перспективи світового ринку замість непередбачуваного та невибагливого сусідського стихійного базару. 

До речі, офіційного індексу ФАО поки що немає – він буде за пару днів, але вже зараз можна прогнозувати, що суттєвих змін в ньому по молоку не буде. Одні продукти дорожчали, другі дешевшали, тому середній показник буде без суттєвої динаміки. 

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinske-moloko-demonstruye-svij-potencial
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    29 Березня

    Неадекватна поведінка та нервова реакція заступника міністра сільського господарства Польщі Колодзейчика завела перемовини в глухий кут

    28 Березня

    Експорт українського зерна у 2023/24 МР перевищив 34 млн тонн

    Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше

    Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору

    Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс

    Інформаційна довідка щодо отримання компенсацій за розмінування с/г земель – документ

    ФАО надасть українським аквафермерам 50 тонн кормів для риб

    Вінницька кондитерська фабрика “Рошен”  2023 рік закінчила зі збитком 14,7 млн грн

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні активно зростають

    На Буковині планують абрикоси та черешні вирощувати у теплицях

    БІЛЬШЕ НОВИН