178171
182818

Українське виробництво Nestle відмовиться від яєць курей, що утримувались у клітках

Про це повідомляється у прес-реліз ГО «Відкриті клітки Україна», пише agropolit.com.

Згідно з заявою компанії, що була опублікована на офіційному сайті 2 листопада, виведення таких яєць з ланцюжків постачання буде проходити поступово: в США та Європі до 2020 року та в інших країнах, включаючи Україну - до 2025 року.

Таке рішення було прийняте в ході переговорів з організацією Open Wing Alliance, що працює над поліпшенням умов утримання сільськогосподарських тварин у всьому світі. В Україні коаліцію представляє організація «Відкриті клітки Україна».

Метою Nestlé у рамках стійкої політики є підвищення якості життя та сприяння здоровому майбутньому. Це включає в себе забезпечення гідних умов добробуту тварин.

Нова політика стосуватиметься всіх брендів компанії, в тому числі тих, що представлені тільки в Україні: Світоч та Торчин.

"Ми приємно вражені ініціативою компанії Nestle і впевнені, що таке рішення стане чудовим прикладом для інших виробників у всьому світі. Крім того, вже зараз ми можемо сказати, що рішення Nestle стане поворотним моментом у глобальній реформі промислового тваринництва і розпочне тенденцію змін добробуту фермерських тварин в Україні на краще", - відмічає менеджер зв’язків з громадськістю «Відкриті клітки Україна» Маханьова Дарина.

В останні часи все більше компаній в Європі та США відмовляються від використання та продажів яєць курей, що утримуються у клітках. Так, глобальну політику анонсували компанії InterContinental та McDonald`s, крім того деякі з міжнародних рітейлерів, що представлені в Україні, наприклад мережа Auchan, вже розпочали політику заміни яєць від кліткового утримання в певних країнах Європи.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Київським продавцем меду на "Тесла" виявився відомий академік і почесний пасічник України

Теґи: 

Це відомий академік і заслужений пасічник України. Один з користувачів "Фейсбуку" Дмитро Ступак поспілкувався з власником червоного электроспорткара і з'ясував його ім'я, пише antikor.com.ua.

Продавцем меду виявився академік Української Академії Наук, заслужений пасічник України, почесний апітерапевт, письменник та журналіст у виданні "Бджільництво" Микола Улянич.

Сам Улянич повідомив, що купив "Теслу" спеціально, щоб не турбувати бджіл на пасіці звуком мотора. До цього у нього був інший електрокар - "Ніссан Ліф".

До речі, відомий тепер в інтернеті бджоляр веде активний спосіб життя і щосили пітніє у спортзалі.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вчені вживили рису ген кукурудзи

Результати дослідження опубліковані Оксфордським університетом, пише landlord.ua.

Зокрема, вчені вживили рослині ген кукурудзи, відомий як GOLDEN2-LIKE. Це дозволило збільшити об’єм функціональних «органів» у клітинах, що оточують листові жилки.

«Це перший крок на шляху еволюції рослини. Подальше завдання – знаходити потрібні гени, щоб змінити процес фотосинтезу з типу С3 до типу С4. Якщо це вдасться, врожайність рису зросте на 50%», — каже Джейн Ленгдейл, професор з розвитку рослин на кафедрі рослинних наук Оксфордського університету та головний дослідник проекту.

Нині виживання понад 3 млрд людей на планеті залежить від рису, і їх чисельність щороку зростатиме.

«В цьому контексті врожайність рису має значно зрости протягом найближчих 35 років. Водночас традиційні програми селекції можуть забезпечити приріст продуктивності в межах 1% на рік», — каже Ленгдейл.

За прогнозами Продовольчої та сільськогосподарської організаціїї ООН (FAO), в 2018 році глобальні запаси рису досягнуть чергового історичного максимуму. Щороку у світі збирають близько 500 млн тонн рису.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Херсонщині підприємство збирає з гектару понад 100 тонн томатів

Урожайність деяких із гібридів томатів досягає 120 тонн/га, пише AgroTimes.

За словами агронома підприємства Андрія Юркевича, вирощують різні сорти томатів, серед яких є гібриди виробництва компаній Nunhems і Clause.

Він зазначив, що раніше «Юг» спеціалізувалося на вирощуванні зернових культур, однак згодом почала вирощувати томати для подальшої реалізації їх компанії «Чумак».  

Наразі підприємство реалізує «Чумаку» понад 20 тис. тонн томатів, закриваючи 50% його потреби в сировині, додав Андрій Юркевич.

Довідка:

Фермерське господарство «Юг» було засноване в 1997 році в селі Любимівка Каховського району. Крім томатів, вирощує моркву, сою, ріпак і зернові культури. Також господарство вирощує столовий виноград на 5 га.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Бельгійська компанія почала поглиблювати дно в порту "Південний"

Два днопоглиблювальних судна - Breughel і Odin - прибули в порт "Південний", де будуть вести експлуатаційне днопоглиблення внутрішньої акваторії та підхідного каналу порту.

 

Про це повідомила фахівець відділу зовнішніх комунікацій АМПУ Олександра Аксьонова, пише Укрінформ.

"2 листопада в акваторії морського порту «Південний» для здійснення експлуатаційного днопоглиблення прибуло судно - самоотвозной землесос Breughel - компанії Novadeal LTD (дочірнього підприємства групи компаній DEME Group, Бельгія). Увечері до того ж причалу пришвартувалося судно-плуг Odin", - зазначила Аксьонова.

Глава адміністрації порту "Південний" Максим Широков констатував, що "контракт з бельгійською компанією Novadeal LTD став третім проектом, спрямованим на збільшення потужності порту та підвищення його інвестиційної привабливості. Роботи по проекту необхідні для підтримання паспортних глибин акваторії порту "Південний" і забезпечення безпеки мореплавання в операційних акваторіях причалів №№ 2-4, 7-9, 16,17, 3Н і 38".

Планується, що роботи з днопоглиблення триватимуть до кінця листопада поточного року.

Як повідомлялося, 20 червня Адміністрація морпортів України уклала з дочірньою компанією бельгійської DEME Group - Novadeal ltd - контракт на експлуатаційне днопоглиблення внутрішньої акваторії та підхідного каналу МТП "Південний".

Бюджет проекту становить 96 мільйонів 28 тисяч гривень. Запланований обсяг днопоглиблення - 411 238 тисяч кубометрів.В Україні дорожчають банани

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За інформацією проекту за тиждень ці фрукти на українському ринку подорожчали в середньому на 11%. Вже сьогодні імпортери пропонують банани крупним оптом по 20-22 грн/кг (0,64-0,70 євро/кг), тоді як ще тиждень тому ціни на цю продукцію на ринку України стартували від 18 грн/кг (0,57 євро/кг).

Підвищувати ціни продавцям вдається за рахунок помітного зростання попиту на банани, причому, зацікавленість у закупівлі цих фруктів виявляють як оптові компанії, так і роздрібні мережі.

Відзначимо, що на даний момент банани в Україні стоять фактично стільки ж, як і на початку листопада 2016 року. У той же час, гравці ринку не виключають, що ціновий тренд підвищувальний в даному сегменті носить тимчасовий характер, оскільки пропозиція банана на українському ринку продовжує збільшується.

Нагадаємо, що споживання банана в Україні стрімко зростає. Згідно з офіційними даними, за перший місяць сезону-2017/18 імпорт цих фруктів на український ринок збільшився на 25% порівняно з вереснем попереднього року, і став максимальні для цього періоду за останні 4 роки.

Ваш вибір 'Подобається'.