186395

Українські аграрії почали вирощувати екзотичну бамію

Про це повідомляє АгроЮг.

Але поки в умовах України бамія – «нішевий» продукт. За смаком стручки бамії – середнє між спаржевою квасолею і кабачками. Листя бамії йдуть добавкою до салатів, желеподібний сік з плодів йде на медичні та промислові цілі, а насіння можна використовувати в якості замінника кави.

Але бамія, перш за все, «здоровий» продукт. Бамія пригнічує поглинання холестерину і знижує рівень ліпідів і жиру в крові, її екстракт знижує рівень глюкози. Як повідомляє журнал Medical News Today (США) бамія також є джерелом антиоксидантів, а завдяки значній кількості слизових речовин в плоді бамія дуже корисна хворим на виразку шлунку і гастрит. Тобто, бамія, як мінімум, буде цікава споживачам органічних продуктів, а її вирощування виявиться рентабельним.

Нині консервовану бамія вагою 280 гр. пропонується за ціною близько 120 грн, а свіжу — по 370 грн за кілограм.

Ціни пропозиції насіння в Україні (в залежності від сорту і кількості насіння) коливається від 3 до 9 грн. Насіння дають сходи через 2-3 тижні.

Фахівці радять сіяти відразу в торф, так пересадку бамія переносіть погано. Оптимальна температура для вирощування розсади – 18-21 ° С. Бамія дуже стійка до спеки і посухи, і сонце для неї краще за тінь. Їй найбільше подобаються поля, де раніше висаджувалися огірки, редиска і картопля. У цвітіння вона йде через два місяці після появи сходів, а вже через п’ять днів уже можна починати збір плодів.

Плоди збирають регулярно, кожні 3-5 днів, коли коробочки набирають розміру в 4-6 см. Плодоносити бамія буде до настання заморозків.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.


Міністерство юстиції замінило собою суд в сфері оренди сільгоспземель

Про це заявив керівник ТОВ «Агроволодар» Василь Кузнєцов, пише most-dnepr.info.

«Міністерство юстиції – це орган виконавчої влади. Але сьогодні в особі спецкомісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юст взяв на себе виконання законодавчих і судових функцій. Члени цієї комісії одноосібно ухвалюють рішення, правильно чи ні оформлена реєстрація оренди на землю, чим практично підміняє рішення судів. Без суду і слідства, без присутності сторін відбувається скасування реєстрації в Єдиному держреєстрі, по-різному трактуються закони про землю, про оренду землі. Йде тиск на реєстраторів, які, на думку комісії, порушують процедуру оформлення договорів на землю. Їх позбавляють доступу до реєстру на місяць, два, півроку, рік. Кому як «пощастить». Виходить, що Мін'юст включило в себе всю вертикаль влади. Сам видає закони, сам їх виконує і карає за їх невиконання.

Ми судимося з Мін'юстом вже не один рік, тільки зараз у суді перебуває близько 15-20 позовів проти Міністерства юстиції. Кілька позовів виграли. Причому в судах Київської області, тому що на Дніпропетровщини судді бояться виносити рішення проти Мін'юсту», - сказав він.

Адвокат Віталій Прибільський зазначив, що спецкомісія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юсту часто приймає абсурдні з точки законодавства рішення. «Наприклад, скасовують право власності, переносячи його з живої людини на його покійного родича», - сказав він.Якими будуть ціни на м'ясо

Про це ГолосUA повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

"М'ясо в будь-якому випадку буде зростати, тому що з усіх продуктів харчування м'ясо в Україні, у порівнянні з європейськими цінами на нього, є самим дешевим", - зазначив О. Дорошенко.

Експерт додав, що, в порівнянні з цінами у країнах ЄС, всі види м'яса, за винятком сала, в Україні є самими недорогими, вершкове масло також є винятком, і у нас найдешевший хліб.

За словами О. Дорошенко, до кінця року м'ясо буде рости в ціні, але це буде відбуватися не рівномірно, наприклад, кожен місяць воно буде додавати по гривні – дві.

Експерт додав, що таке зростання з початку року демонструє яловичина, кожен місяць по 1-2 грн додається до її ціни. Свинина навпаки – спочатку вона підвищувалася через те, що зростав курс долара в кінці року, потім свинина почала потихеньку знижуватися. Що стосується курятини, то спочатку вона підвищувалася в ціні, потім почала потихеньку знижуватися – через те, що в світі ціна на курятину досить стабільна. На ціну курятини впливав курс, який був у грудні. Спочатку року курятина подорожчала, потім подешевшала, потім знову місяць курятина демонструвала зростання, а потім сталося невелике коригування до зниження.

«Тому в будь-якому випадку ціни на м'ясо в нашій країні будуть рости, хоча в певні місяці можуть і трохи падати», - підкреслив аналітик.

В останні два роки вартість м'яса зростала більшими темпами, ніж середня зарплата українців, зазначив експерт.

«Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж з'ясовували, чому падає споживання м'яса в Україні. М'ясо дорожчає більшими темпами, ніж зростання середньої заробітної плати. Так за останні два роки, з квітня 2016 по квітень 2018 вартість м'ясного кошика та яєць зросло на 60%, за даними Держкомстату. У той же час середня зарплата, яка є предметом гордості уряду, зросла на 59%. За останні два роки вартість м'яса виросла більше, ніж середня зарплата», - підсумував О. Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Вінниччині грецький горіх вирощуватимуть на зрошенні

Про це повідомляє superagronom.com з посиланням на Вінницьку обласну держадміністрацію, проект започаткований у 2015 році, а його проектна потужність 970 гектарів.

На сьогодні в рамках проекту саджанці волоського горіха іноземної селекції вже висаджені на площі 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій склав 227 мільйонів гривень. З початку року освоєно 2,5 мільйони.

В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Вартість її реконструкції становитиме понад 4 млн грн. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Як зазначається у повідомленні, наразі площа горіхових садів області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту.

«Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік у країні збирається понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Ваш вибір 'Подобається'.


Природній Wi-Fi: рослини здатні спілкуватися через коріння

Рослинам не подобається, коли їх постійно чіпають. Для цих нерухомих організмів дотик означає занадто тісну близькість з іншою рослиною – майбутню конкуренцію з ним за сонячне світло. Тому вони здатні обмінюватися сигналами через кореневу систему, змінюючи характер росту сусідів. Про це Велемир Нінкович (Velemir Ninkovic) і його колеги з Шведського університету сільськогосподарських наук пишуть в статті, опублікованій в журналі PLoS One, пише naked-science, повідомляє zik.ua.

Біологи експериментували з молодими паростками звичайної кукурудзи, які без ґрунту – на водному розчині, що містить всі необхідні мінеральні речовини. Ці паростки чутливі до дотиків: механічна стимуляція змушувала їх виділяти в воду сигнальні речовини. Рослина немов «відчула» присутність сусідів і направляла безліч ресурсів на те, щоб перемогти їх в конкуренції за світло. Якщо ж паросток мав доступ до двох водних розчинів одночасно (перший, який вже займала інша рослина, і другий, де ніхто не «мешкав»), то, очевидно, що рослина розрізняла їх, бо корінь активніше тягнувся до другого розчину.

За словами авторів, хімічна комунікація паростків через ґрунт має дуже важливе значення для насіння материнської рослини, дозволяючи їм краще «ділити» придатну землю і менше конкурувати один з одним за світло.

 На Херсонщині зрошувальні землі обслуговуватимуться зі смартфона

7 травня відкрито нову насосну станцію, що побудована приватним підприємством «Восток-Агро» на землях Роздольненської сільської ради Каховського району. Про це повідомляє прес-служба Херсонської обласної державної адміністрації, пише landlord.ua.

За слоавми розробників, інвестиційний проект з будівництва меліоративної мережі включає у себе насосну станцію, кілометри магістральних труб та відгалуження до 3 американських поливних машин «Zimmatic», керування якими здійснюється за допомогою комп’ютера, планшета або смартфона. Безперебійна подача води може здійснюватися цілодобово.

«Для обслуговування зрошувальної системи підприємством споруджена насосна станція потужністю 400 кВт. Додатково створено 5 робочих місць. Обсяг інвестицій складає близько 8 млн грн. Пуск зрошувальної системи дав можливість зрошувати близько 120 га», — повідомляють у прес-службі Херсонської ОДА.

Та додали, що наразі в області діє програма по відновленню зрошення, за якою Херсонській області з державного бюджету було виділено близько 50 млн грн на реконструкцію зрошувальних систем. Крім того, 20 млн грн виділено  з обласного бюджету на розбудову внутрішньогосподарських меліоративних мереж, тобто фермерам залишається придбати лише зрошувальні машини.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.