178171
182818

Українські агрокомпанії втрачають вартість

У період жовтня 2018 до жовтня 2019 відбулися зміни, які стосувалися, як політичного, так і економічного життя не лише України, а і міжнародної спільноти, що вплинули на капіталізацію цих компаній, повідомляє прес-служба УКАБ.

Було проаналізовано 14 агрокомпаній, які котируються на світових біржах, впродовж останнього року. Сумарна капіталізація цих компаній у жовтні поточного року до жовтня 2018 року зменшилась на 22% або 674 млн дол. США. Станом на 20 жовтня 2019 року, загальна капіталізація українських агрокомпаній склала 2,3 млрд дол США (проти 3 млрд дол. США у жовтні 2018 року).

Серед 14 агрокомпаній, які зараз котируються на біржах, було виділено 5 найбільших. До них належать  «Миронівський хлібопродукт» (МХП), «Кернел», «Астарта», «Овостар» та «Індустріальна молочна компанія» (ІМК). У чотирьох компаній з п’яти проаналізованих у період з жовтня 2018 по жовтень 2019 спостерігалося зменшення капіталізації: МХП - на 24% до 940,4 млн дол., «Кернел» – на 17% до 906,5 млн дол. США, «Астарта» – на 31% до 105,2 млн дол. США та «Овостар» – на 31% і до 121,5 млн дол. США. Позитивні зміни відбулися лише у компанії ІМК, капіталізація котрої зросла на 10% із 105 млн дол. США у жовтні 2018 до 115,4  млн дол. США у жовтні поточного року.

Зменшення вартості компаній може бути пов’язана з нестабільною політичною ситуацією в країні, яка зумовила погіршення інвестиційного клімату нашої держави, що в свою чергу зменшує позитивні настрої потенційних інвесторів.

5c-d0-9a-5c-d0_41834287

Ваш вибір 'Подобається'.


Власник UKRAVIT закликав владу припинити свавілля чиновників, які "вибивають" хабарі з бізнесу

Власник групи компаній UKRAVIT, засновник Науково-дослідного центру Інституту здоров’я рослин Віталій Ільченко звернувся до президента Володимира Зеленського, голови Служби Безпеки України Івана Баканова та генерального прокурора України Руслана Рябошапки з проханням припинити свавілля чиновників по відношенню до бізнесу. 

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про те, що у 2017 році, коли група компаній запускала нові цехи у Черкасах, їй довелося пройти через всі бюрократичні процедури, щоб отримати дозволи на проєктування, на початок будівництва і введення їх в експлуатацію. Врешті-решт UKRAVIT отримала свідоцтва на право власності.

"І що відбувається далі ...Дяченко Валентин Васильович, який на той час був начальником управління архітектурно-будівельного контролю міськвиконкому Черкас, захотів поспілкуватись зі мною. І при зустрічі повідомив, що я повинен заплатити певну суму грошей. І це не плата за допомогу (бо фактично всі дозвільні документи ми отримували через Київ, що ще більше відбиває бажання будувати і відкривати підприємства ), а це плата за можливість не втратити отримані документи. Він погрожував, що у разі неприйняття його умов спільно з МНС (пожежна інспекція) ініціювати перевірку і скасувати всі наші дозвільні документи по цих об’єктах. Такий собі рекетир! І, до речі, всі підприємці в Черкасах платили ці хабарі, але жоден не наважувався боротися з цим беззаконням і свавіллям бандитів при владі", — написав Віталій Ільченко.

Він повідомив, що тоді звернувся до Генпрокуратури із заявою про вимагання Дяченком неправомірної вигоди. Згодом представники СБУ затримали  підозрюваного. "І що ви думаєте — це яскравий фінал цієї історії?! Далі справа переходить до суду (місто Черкаси). І я як свідок мусив останні три роки їздити на засідання, які постійно переносились чи скасовувались. І як ви гадаєте закінчилась ця історія?! Це просто феєричне рішення нашої судової системи!!! І це все свавілля фінансується зі сплачених нами податків", — висловив обурення бізнесмен.

Він зауважив, що подібні випадки в Україні відбуваються щодня і тому вирішив звернутися до керівництва держави через ці кричущі факти. "Нажаль бізнес здебільшого платить хабарі, не бажаючи боротись з беззаконням! Як представник українського бізнесу, як громадянин України вимагаю негайно втрутитись в цю ганебну ситуацію! Такі хабарники, як Дяченко Валентин Васильович, не мають жодного права займати керівні посади!!! А стосовно нашої судової системи і верховенства права — про які іноземні інвестиції ми можемо говорити?!", — підсумував Ільченко.

Нагадаємо, у 2017 році правоохоронці затримали тодішнього начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради Валентина Дяченка на хабарі в розмірі 40 тис. грн. За отримані кошти посадовець обіцяв недопущення додаткових перевірок об’єктів будівництва, зданих в експлуатацію.

Тоді чиновник був відсторонений від посади, а суд відправив його під домашній арешт. Вже у березні 2018 року Дяченко повернувся на свою посаду. Термін його відсторонення від посади збіг 4 березня і не був продовжений судом.

У серпні 2018 року міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звільнив Дяченка. Проте 22 жовтня 2019 року ЗМІ повідомили, що суд знову поновив чиновника на посаді.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

Джерело: business.uaТермін придатності: як розпізнати продукти, які несуть загрозу для життя людини

Згідно з основним нововведенням до Закону України №2639 від 06.12.2018 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який був введений у дію 06.08.2019, термін придатності виражений словами «вжити до» несе небезпеку для здоров’я після закінчення терміну придатності, пише milkua.info.

Про це розповіла Жанна Пастовенська, експерт з харчового законодавства, під час вебінару «Новий Закон "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів"», який був організований Проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Новий підхід до позначення терміну призначення харчового продукту виражається словами:

«Краще спожити до…» (у випадку, коли вказується конкретний день);
«Краще спожити до кінця…» (коли йдеться про місяць або рік).

«Слід звернути увагу на те, що споживання продукту навіть після закінчення мінімального терміну придатності безпечне протягом певного періоду», — зауважує Жанна Пастовенська.

Положення має виключення (ст. 18 Закону № 2639). Зокрема, дата «Вжити до» вказує на те, що продукт є швидкопсувним через свої мікробіологічні властивості, і у такому випадку вказується конкретна дата, після спливу якої харчовий продукт може вважатися небезпечним для здоров’я людини. До таких продуктів належить сире м'ясо, сира риба, м’які сири, тощо.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні подорожчає цукор

Такими очікуваннями з AgroPortal.ua поділилась генеральний директор «Західної цукрової групи» (офіційний представник «Гнідавського цукрового заводу») Інна Власюк.

За її словами, для цього є відповідні підстави. Зокрема, площі під цукровим буряком цього року скоротилися на 30%, тож сировини для переробки буде менше.

«Скорочення роботи по кількості днів проглядається практично по всіх заводах, в тому числі й нашому. Відповідно, обсяг виготовленого цукру знизиться порівняно з минулим роком», — говорить фахівець.

Власюк додає, що про дефіцит цукру поки не йдеться. Загалом очікуваний обсяг виробництва з урахуванням перехідних залишків дозволить перекрити внутрішню потребу.

Звісно, на наступний рік перехідні запаси будуть мінімальними. Проте вони обов’язково сформуються. На це впливають не стільки економічні фактори, як політика компанії. Якщо заводи не мають можливості зберігати цукор до наступного року, то є аграрії — виробники цукру, які можуть собі це дозволити.

«На сьогоднішній день сезон цукроваріння перетнув екватор. Зараз маємо падіння внутрішньої ціни цукру, проте ця тенденція є ситуативною», — говорить генеральний директор «Західної цукрової групи».

Ваш вибір 'Подобається'.


До кінця року фермери можуть використати ще майже 4 млрд грн дотацій

Про це свідчать дані Мінагрополітики станом на 18 жовтня, передає УНН.

Так, на 2019 рік із загального фонду бюджету на держпідтримку АПК виділили 5,909 млрд грн. Поки що українські фермери витратили лише 2 млрд грн.

"Вільними" залишаються кошти по всім урядовим програмам, а саме:

2,4 млрд грн за програмою підтримки тваринництва;
389 млн грн за програмою підтримки сільгоспвиробників;
127 млн грн за програмою надання кредитів фермерським господарствам;
280 млн грн за програмою підтримки розвитку хмелярства;
647 млн грн за програмою підтримки фермерства;
31 млн грн за програмою фінпідтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Які овочі значно подорожчають взимку і що варто купувати зараз

Через погані погодні умови фермери не можуть похвалитися гарним врожаєм. На ринках більшість картоплі зараз імпортна, майже 70% з Білорусі, пише fakty.com.ua.

Ті ж хто продає українську, кажуть, що цього року палиці в колеса добряче вставляла погода. Тож бульбою запасатися радять саме зараз, бо ціна найнижча. Після похолодання вона гарантовано піде вгору.

З іншими овочами теж були проблеми. Наприклад, капусту понищили шкідливі комахи, а моркву рятували від шаленої спеки. Фермери самі дивуються як виростили такий врожай.

Якщо порівняти ціни з минулорічними, то зараз вони поповзли вверх. Хоча б мало бути навпаки, адже гривня сильно зміцнилася.

Вітчизняними огірками та помідорами можна буде поласувати ще декілька тижнів, а з жовтня вже почнеться їх імпорт, бо з українських теплиць на всіх не вистачатиме.

Форс-мажор цього року стався вже двічі. Навесні українцям не вистачало цибулі, її довелося привозити з Узбекистану та Єгипту. А тепер форс-мажор вже і з картоплею, її ціна вже вища за минулорічну вдвічі.

Та експерти радять поки не панікувати. Прагнення заробити більше на коливаннях цін часто підводять самих аграріїв.

В Україні багато продуктів просто гниє через відсутність нормальних умов зберігання, овочесховищ катастрофічно не вистачає. Цього року аграрії перестрахувалися і посадили більше цибулі, але чи збережеться вона до весни – невідомо.

Аби зрозуміти, що буде наступної весни, варто подивитися на минулу. Тому, хто не зробив запаси цибулі заздалегідь, довелося купувати імпортну з Узбекистану. Ціна підстрибнула з 10 до 40 грн.

У будь-якому випадку овочі дорожчають навесні, тож це ще один аргумент запасатися на зиму саме зараз. До того ж дієтологи кажуть, що українські овочі зберігають більше вітамінів, ніж імпортні, бо технології вирощування різні.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.