178171
182818

Українські фермери різко скоротили площі під морквою

До таких висновків прийшли аналітики «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За інформацією проекту, все більше українських виробників вважають вирощування моркви нерентабельним. Як результат, вони досить активно скорочують посадкові площі під даною культурою, а деякі господарства взагалі відмовляються від її виробництва, що, безперечно, вкрай негативно позначиться на обсягах валового збору.

Крім того, несприятливі погодні умови у другій половині літа призвели до збільшення частки некондиційної продукції, яка непридатна для закладки на зберігання.

Ваш вибір 'Подобається'.


У два маслозаводи інвестують 300 млн доларів

Про це Українським Новинам повідомив радник голови Одеської обласної державної адміністрації, який курирує питання інвестицій, Костянтин Чижик.

"Інвестори із Сінгапуру та США побудують у Лиманському районі Одеської області два нових олійно-екстракційних заводи, зерновий термінал і перевалочні потужності. Загальний обсяг інвестицій у проекти становитиме близько 300 млн доларів, що забезпечить понад 500 нових робочих місць", - сказав він.

Зі слів Чижика, у вівторок було підписано відповідний тристоронній меморандум між компаніями та Одеською обладміністрацією.

Відповідно до досягнутих домовленостей, уже цього року стартують 2 проекти вартістю 150 млн доларів кожний.

Зокрема, "Дельта Вілмар" побудує новий завод, а також перевалочні потужності для масла і шроту на 3 млн тонн на рік.

Крім того, компанія з американськими інвестиціями "Грейн Арго Інвест" побудує комплекс зі зберігання й перевалки зерна, а також олійно-екстракційний завод.

ТОВ "Грейн Агро Інвест" було засновано в 2016 році, її статутний капітал становить 100 тис. гривень.

Засновниками компанії є Дмитро Стоянов (володіє 20% ТОВ) і компанія "Норт Амерікен Лойерс"(володіє 80% "Грейн Агро Інвест"), кінцевим бенефіціаром якої є громадянин Австралії Крісталлан Ківкілларі.

Як повідомляли Українські Новини, група Wilmar International займається вирощуванням і переробкою агрокультур, виробництвом харчових і спеціальних жирів, біодизелю, іншої масложирової продукції.

До групи входять більше 160 виробничих активів на чотирьох континентах.

В українську структуру компанії входить два заводи в Одеській області - один із переробки тропічних масел, інший - із переробки олійних культур, а також комплекс із перевалки рослинних олій у морпорту "Южний".

Ваш вибір 'Подобається'.


Бельгійський фермер побудує на Черкащині завод з виробництва чіпсів

Про це пише propozitsiya.com.

Наразі, фермер для свого господарства орендує понад 2,5 тис. га землі і займається вирощуванням зернових та овочевих культур.

За словами Том Ван Гоі, він не збирається зупинятися на досягнутому – з весни поточного року вже розпочалося будівництво двох овочесховищ на 25 тис. т.

Крім того, найближчим часом агробізнесмен планує створити молочно-товарну ферму та завод з виробництва чіпсів.

 На європейську сільгосптехніку встановлять українські комплектуючі

На даний момент перша партія підшипників ХАРП вже готується до відвантаження болгарським партнерам, йдеться в повідомленні ХАРП, пише agroportal.ua.

«У минулому MetalAgro AD комплектував сільгоспагрегати підшипниками HARP AGRO з ущільненням підвищеної герметичності X-SHIELD, реалізовані їм через дилерів ХАРП. За кілька років експлуатації сільгосптехніки з комплектацією обслуговуваними підшипниками HARP AGRO з унікальною системою ущільнень болгарські фермери оцінили їх якість, надійність і сьогодні MetalAgro AD прийняв рішення всю лінійку сільськогосподарської техніки комплектувати виключно продукцією ХАРП і працювати з нами безпосередньо, без посередників», — розповідає директор департаменту продажу підшипників «УПЕК-Трейдинг» Віталій Горбів.

Як зазначається, ХАРП поставить болгарським партнерам комплектуючі в обсязі, відповідному потребам в підшипниках усього річного обсягу реалізованих MetalAgro AD сільпхозагрегатів.

«Мова йде про постачання підшипників HARP AGRO з ущільненням підвищеної герметичності X-SHIELD, а також нової лінійки ХАРП — корпусних підшипників серії UC (аналогів YAR), ES (YET), EX (YEL). Ми раді, що в особі MetalAgro AD знайшли надійного партнера, з яким будемо і далі розвивати взаємовигідне співробітництво», — сказав Горбів.

Довідка: Харківський підшипниковий завод (ХАРП) — провідне підприємство в Україні з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для сільськогосподарської техніки, залізничної галузі, автомобільної промисловості, транспортного машинобудування. Продукція компанії постачається більш ніж у 20 країн світу через офіційного дистриб'ютора ХАРП — «УПЕК ТРЕЙДИНГ» та мережу дилерів СНД, Близького Сходу та Східної Європи. Заснований у 1947 році в  Харкові, став першим в Україні і сьогодні залишається єдиним вітчизняним підприємством з виробництва підшипникової продукції.У МінАПК шукають реформаторів

Зокрема, відкриті вакансії:

- державного експерта експертної групи у сфері ветеринарної медицини, здоров’я та благополуччя тварин Директорату безпечності та якості харчової продукції;
- державного експерта експертної групи у сфері карантину, захисту рослин Директорату безпечності та якості харчової продукції;
- державного експерта експертної групи у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів Директорату безпечності та якості харчової продукції;
- державного експерта експертної групи стратегічного планування Директорату стратегічного планування та євроінтеграції.
Інформація щодо проведення конкурсу на зайняття вакантних посад фахівців з питань реформ Мінагрополітики розміщена 9.10.2017 року на порталі вакансій «Career.gov.ua» та на сайті Національного агентства України з питань державної служби.
Основними завданнями Генеральних директоратів є:
- забезпечення формування державної політики на основі постійного аналізу стану справ у сфері його компетенції, вироблення альтернативних варіантів розв’язання існуючих проблем;
- здійснення моніторингу та оцінювання результатів реалізації державної політики;
- забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері його компетенції.
 

Довідка:
Мінагрополітики є одним з десяти пілотних міністерств, де запроваджуються нові структури – Генеральні директорати. Окрім директоратів, буде запроваджено департаменти стратегічного планування. Програма змін проходить за підтримки Європейського Союзу і є пріоритетом для Уряду.
Додатково на 2017 рік міністерству надано 22 вакансії. До кінця 2017 року буде створено департаменти по 10 штатних одиниць. Штатну кількість їх співробітників у подальшому планується розширити.

 Чай і кава стануть доступнішими для українців

В результаті вартість низки товарів у сьогоднішніх цінах знизиться. Але очікувати здешевлення в 2018 році продуктів не варто із-за девальвації гривні.

Про це повідомляє генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише KV.

"Найбільш відчутне буде зниження мита на чай, мелену каву, лосось і тверді сири. На чай і каву мито відразу знижується з 10 до 2,5%, лосось - з 10 до 5%, а на сир Брі і Гауда - з 10 до 5%. Тому середня пачка чаю вагою 100 гр повинна в сьогоднішніх цінах знизитися в наступному році на 2,7 грн, меленої кави - на 5,4 грн, а кілограм Брі - на 17 грн. Найбільшу вигоду із-за зниження мита отримають люди середнього достатку, так як вони купують більший асортимент продукції. Менш забезпечені відчують зниження митного навантаження переважно на чай та каву", - зазначив Олексій Дорошенко.

Однак, за його словами, очікувати здешевлення в 2018 році цих продуктів не варто із-за девальвації гривні.

«Уряд заклав можливість зниження гривні на 11%. Таким чином, зниження мит буде перекрито зниженням курсу гривні. Але ці товари будуть дорожчати в наступному році менше ніж інші», - заспокоїв Олексій Дорошенко.
Також він зазначив, що після закінчення перехідного періоду Україна буде мати нульові ставки мита практично на всі товари, які наші виробники будуть поставляти в Європу. У той же час компанії з ЄС також будуть практично на рівних конкурувати з вітчизняними виробниками. А українському бізнесу доведеться вчитися конкурувати не тільки на зовнішніх, але і на внутрішньому ринку.

Ваш вибір 'Цікаво'.