Tempo950x100

Tempo300x100

Українські фермери виготовляють сир з віскі, чілі та навіть трюфелями

Українські фермери виготовляють сир з віскі, чілі та навіть трюфелями

 Попит на сир високий, а позиціонує свою продукцію ферма як дорогу, йдеться в сюжеті «Ля Село».

В складі продукту — лише молоко, закваска та натуральні добавки, говорять фермери Назар та Аліса Кміль. Наприклад, аби отримати сир з чілі, перець блендерують та додають в сироварку.

[[{“fid”:”319411″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:false,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:false},”type”:”media”,”field_deltas”:{“2”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:false,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:false}},”attributes”:{“class”:”media-element file-default”,”data-delta”:”2″}}]]

Подібно виготовляється сир з віскі. Алкоголь заливають, коли сирне зерно опустилося. Потім дають настоятися 20 хвилин, аби вбрався аромат. Далі збирають зерно і формують головки. На 500 літрів молока добавляють 10 літрів віскі. Спирт при дозріванні вивітрюється, але лишається ароматний букет та особливий смак.

«Робили тестову варку з італійськи трюфелів, — розповідає Назар Кміль. — Сировину замовляли у виробника, що виготовляє її для сирних компаній. Після визрівання проведемо дегустацію та приймемо рішення, чи виводити продукцію на ринок».
«Мукко» невдовзі очікує приплід до 1000 козенят. В зимовий несезонний період  догляд та вирощування козенят є основною роботою для фермерів. Два дні приплід тримають з козою, потім переводять в окремий відсік – «дитсадок», а коли вони навчаться самі їсти – у відсік з автоматичною випійкою.

[[{“fid”:”319410″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:false,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:false},”type”:”media”,”field_deltas”:{“1”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:false,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:false}},”attributes”:{“class”:”media-element file-default”,”data-delta”:”1″}}]]

На фермі мають дві доглядальниці, які годують козенят сухим молоком з Франції. Для обігріву тварин використовують інфрачервоні лампи, підтримуючи температуру 18-20 градусів.

«Ми знаходимся на Прикарпатті, в екологічній зоні. Коли зрозуміли, що тут зможемо робити екологічний сир, відразу і взялись», — каже Кміль. Він також додає, що у господарстві тримають дві породи – альпійську та закарпатську. А варити сир вчилися в Нідерландах.

Джерело: agroday.com.ua

Перегляди: 31
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-fermery-vyhotovlyayut-syr-z-viski-chili-ta-navit-tryufelyamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати