Українські огірки почали дешевшати

Як повідомляють експерти проекту EastFruit, на українському ринку знову дешевшають огірки місцевого виробництва. При цьому зниження цін спостерігалося на тлі практично повного припинення постачання цієї продукції з Туреччини.

Так, на сьогоднішній день основні продажі огірка комбінати здійснюють за 52-56 грн/кг ($1,93-2,08/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше. За словами учасників ринку, така ситуація була обумовлена значним збільшенням вибірок огірка в місцевих тепличних комбінатах і стриманим попитом.

Також, понижуючу цінову динаміку оператори ринку пов'язують з тим фактом, що оптові компанії та роздрібні мережі все частіше відмовляються від закупок великих партій вітчизняного огірка, посилаючись на низькі темпи збуту в роздробі. В результаті на складах компаній вже скупчилися значні обсяги нереалізованої продукції, якість якої погіршується.

Однак варто додати, що, незважаючи на зниження цін, огірок на сьогоднішній день українські комбінати відвантажують в середньому в 2,3 рази дорожче, ніж в аналогічний період 2018 р. Для порівняння: в середині березня минулого року ціна на огірок з місцевих комбінатів формувалася в діапазоні 22-25 грн/кг. Потрібно відзначити, що експерти ринку прогнозують подальшого стрімкого падіння ціни на огірки і не виключають, що в найближчі кілька тижнів ціна може зрости.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на українському ринку м’яса стабілізувалися

Так Укрінформу прокоментувала ситуацію на ринку м’яса в країні науковий співробітник "Інституту аграрної економіки" Наталія Копитець.

"Протягом січня–лютого 2019 року цінова ситуація на ринку м’яса залишалася практично незмінною. Після періоду зростання цін у грудні 2018 року – січні 2019 року, яке було зумовлене підготовкою до Новорічних і Різдвяних свят, починаючи із лютого цінова ситуація стабілізувалася. Станом на початок березня 2019 року оптово-закупівельні ціни на яловичину в середньому по Україні становили 79,66 грн за 1 кг. Це на 0,3% вище порівняно із початком січня 2019 року. Оптово-відпускні ціни на свинину за цей час зменшилися на 1,4% і на початок березня 2019 року становили 74,65 грн за 1 кг", - поінформувала Копитець.

Вона зазначила, що роздрібні ціни на яловичину з кісткою з січня по березень зросли до 99,01 грн за 1 кг, або на 0,5%. А роздрібні ціни на свинину становили 98,34 грн за 1 кг, тобто на 1% нижче порівняно із початком року. Також зросли роздрібні ціни на тушку курячу на 1,4% – до 58,83 грн за 1 кг.

"Проти початку березня 2018 року у березні 2019 року зростання цін на м’ясо в середньому становило близько 5%. Так, оптово-відпускна ціна на яловичину зросла на 4,5%, роздрібна – на 6,1%. На ринку свинини оптово-відпускні ціни зросли на 0,5%, роздрібні – на 5,4%. На тушку курячу в середньому по Україні протягом зазначеного періоду зростання роздрібних цін становило 7%", - відмітила науковець.

За її словами, у березні-квітні може мати місце тенденція незначного зниження роздрібних цін на м’ясо, що характерно для періоду Великоднього посту у православних віруючих.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вінницькі яблука поїдуть до Індії

Вінниччина відправить близько десяти пробних партій яблук до Індії. Товар доставлять у населені пункти Піпавав, Хазірі, Джавахарлал Неру, Нава-Шеві та Ченнаї. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

«Експорт яблук свіжих до Республіки Індія можливий тільки зa умови дотримaнням нaступних фітосaнітaрних вимог:

Передвідвaнтaжувaльнa холодильнa обробкa у темперaтурному режимі 0 aбо до 0°C протягом 13 днів; 0,55 aбо до 0,55°C протягом 14 днів; 1,1 aбо до 1,1°C протягом 18 днів з обов’язковою рефрижирaцією при трaнспортувaнні;

Обробкa мaє підтверджувaтися відповідними фітосaнітaрними сертифікaтaми, видaними уповновaженим оргaном крaїни походження продукції aбо реекспорту.

Не допускaється експорт до Республіки Індія свіжих яблук, зaрaжених шкідливими оргaнізмaми, визнaчених у фітосaнітaрних вимогaх Республіки Індія, які розміщені нa офіційному сaйті Держпродспоживслужби зa посилaнням», - підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, після того, як Індія заборонила імпорт яблук з Китаю, США став ключовим постачальником свіжого десертного яблука на ринок Індії. В сезоні- 2017/18 Індія імпортувала 279 тис. тонн яблука, з яких 55% було завезено з США. Близько 18% яблука або 50 тис.тонн було імпортовано з Чилі, що зробило цю країну другим найбільшим постачальником яблука в Індію. На третьому місці розташувалася Нова Зеландія з 25 тис. тонн або 9% всіх поставок яблука.

Також Індія вже уклала контракт на імпорт близько 100 тис. тонн кукурудзи з України.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Суд скасував багатомільйонний штраф "Укрспирту"

Суд встановив, що штраф "Укрспирту" в сумі 24 млн грн, нарахований Державною фіскальною службою (ДФС) в 2015 році, помилково завищено в 200 разів, повідомляє прес-служба держпідприємства.

За період з 2010 по 2015 рік ДФС застосувала до "Укрспирту" фінансових санкцій на загальну суму понад 1,4 млрд грн.

Якщо стягнути навіть 5% від вищевказаної суми, буде зупинена операційна діяльність підприємства та виробництво спирту, заявляють у компанії.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій скасували вже чотири штрафу: на 20 млн грн, 65 млн грн, 173 млн, а також згадуваний вище штраф на 24 млн грн.

"Маючи ряд позитивних рішень, "Укрспирт" сподівається на подальше зменшення масиву штрафних санкцій, які були нараховані підприємству, і робить усе можливе для недопущення їх стягнення і, як наслідок, доведення підприємства до банкрутства", - йдеться в повідомленні.

За підсумками минулого року підприємство збільшило чистий прибуток у 2 рази, до 22 млн грн і сплатило близько 400 млн грн податків, відзначають в компанії.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світовий дефіцит цукру може сягнути 4 млн тонн

Французький цукровий трейдер Sucden заявив, що дефіцит у світовому балансі поставок цукру в сезоні 2019-20 (жовтень-вересень) може досягти близько 4 млн тонн. Причина зростання дефіциту - прогнозоване скорочення виробництва в Індії, Таїланді і Європейському Союзі. Про це повідомляє видання Reuters, пише delo.ua.

Фахівці заявляють, що виробництво цукру в Таїланді має скоротитися приблизно на 10% в 2019-2020 роках до 12 млн тонн, оскільки фермери, які вирощують цукрову тростину, переключаються на інші культури, які можуть забезпечити більш високий прибуток.

Також ціни на цукор в Таїланді впали приблизно на 20%, так як уряд вніс корективи в деякі субсидії для сектора, відповідно до угоди в рамках СОТ.

"Вони починають відчувати вплив більш відкритого ринку", — сказав трейдер, говорячи про виробниках цукру і очерету в Таїланді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна може зайняти нішу в світовому ринку органіки

Україна може зайняти нішу в світовому ринку органічної продукції. Таку думку висловив директор органу сертифікації «Органік Стандарт» Сергій Галашевський, на ІІІ Міжнародному конгресі «Органічна Україна 2019». Про це пише УкрАгроКонсалт.

«Світовий ринок органічної продукції розвивається і цей напрямок приречений на успіх. Продажі органічної продукції зростають швидше, ніж сертифіковані площі. Україна повинна зайняти цю нішу. За даними компанії «Органік Стандарт» в 2018 р в десятку експортованої органічної продукції з України входять пшениця, кукурудза, соя, вишня. На сьогодні з 600 українських виробників органіки, понад 100 - виробники ягід», - прокоментував він.

За словами Сергія Галашевського, найбільше органіки з України експортують Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Швейцарія та Бельгія.

«В експорті органічної продукції з України є певні бар'єри. Це додатковий контроль з боку ЄС. Додаткові заходи контролю ввели через те, що в 2015 р в партіях органічної продукції з України виявили залишки пестицидів. Але такі заходи поширюються не тільки на Україну. У цей список також входять Казахстан, Молдова, Росія та Китай », - додав Сергій Галашевський.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview