178171
182818

Українські пасічники виходять на протест проти масового труєння бджіл

У зв’язку з цим 11 квітня пасічники виходять під стіни КМУ на акцію протесту проти знищення бджіл.

Про це повідомляє Рада громадської спілки «Пасічники України проти пестицидів».

Акція розпочнеться 11 квітня 2019 року о 10:00 в Києві біля Кабінету Міністрів України.

У жовтні минулого року бджолярі вже проводили аналогічну акцію протесту. Чиновники обіцяли зупинити знищення бджіл, проте жодних заходів так і не було вжито. Тому пасічники змушені знову протестувати, щоб привернути увагу до цієї проблеми та зберегти бджіл і довкілля від шкідливого впливу небезпечних пестицидів і агрохімікатів.

Джерело: landlord.uaУкраїнці віддають перевагу дорогим закордонним крупам

Зменшення ємності ринку круп відбувається на тлі збільшення їх імпорту, що свідчить про підвищення купівельної спроможності населення, все більша частина якого віддає перевагу більш дорогим закордонним крупам. Від цього страждають українські виробники, які змушені скорочувати випуск своєї продукції, так як втрату частини внутрішнього ринку вони не можуть компенсувати експортом, пише

pro-consulting.ua.

Традиційно найбільш популярна в Україні гречана крупа. Її частка в минулому році склала 26,6% в загальному обсязі виробництва, збільшившись на 6 відсоткових пунктів з 2016-го. Друга за популярністю - рисова крупа, навпаки, зменшилася на 4,9 в.п. - до 8,2%. Ну а рекордсменом по динаміці зростання стала вівсяна крупа, частка якої за два роки зросла більш ніж в 4 рази і склала 6,2%.

Серед круп'яних торгових марок, в минулому році найбільшими симпатіями споживачів користувалася «Жменька», яка набрала п'ять балів в рейтингу «Фаворити успіху». Це дозволило даної ТМ потіснити «Хуторок», який був лідером в 2016 році. Замикає трійку улюбленців українців «Чумак», який спустився на сходинку нижче з приблизно тією ж кількістю балів, що і два роки тому. Далі ми можемо бачити такі ТМ, як «Новоукраїнка», «Сквірянка», «Терра», яких в 2016 році в рейтингу не було, що свідчить про досить високий рівень конкуренції на ринку.

У міру відновлення економіки України, фокус уваги споживачів круп зміщується від дешевої вагової продукції до більш дорогої і якісної, фасованої під відомими торговими марками. Крупа поступово стає не елементом стратегічних запасів домоволодіння на час катаклізму, а одним з продуктів системи здорового харчування. Це необхідно враховувати виробникам при складанні стратегії подальшого розвитку. При цьому не обійтися без поліпшення якості та розширення асортименту на види круп'яної продукції, які користуються популярністю на внутрішньому і міжнародному ринках. Одним з таких видів є вівсяна крупа і пластівці, а також поширені в Європі висівки, що входять до складу багатьох збалансованих дієт. Перспективною нішею для розвитку став сегмент органічних круп, які, хоч і вимагають підвищеної уваги при вирощуванні і переробці, але компенсують це більш високим рівнем прибутковості, ніж традиційні.

Ваш вибір 'Подобається'.


Вітчизняні огірки подешевшали майже в 1,5 рази

За даними аналітичного центру “Інфо-Шувар”, тільки за перший тиждень квітня ціни на українські огірки обвалились на 45%.
 
Сьогодні, на найбільшому гуртовому ринку Західної України ОРСП “Шувар”, огірки від вітчизняного виробника пропонуються по 37-42 грн/кг (1,22-1,39 EUR/кг). У порівнянні із початком квітня 2018 року, український огірок, також, подешевшав вже майже на третину.
 
Варто зазначити, що зростання пропозиції вітчизняного огірка негативно позначилося і на цінах імпортної продукції. Так, впродовж останнього тижня, імпортний огірок на ОРСП “Шувар” знизився в ціні на третину до позначки 30-35 грн/кг (0,99-1,16 EUR/кг), тобто, сьогодні продукція вже на 7% дешевша, ніж в аналогічну дату минулого року.
 
"Падіння ціни в цьому сезоні виглядає більш виразніше, через відносно пізній Великдень. Рік тому, в перший тиждень квітня на ринку ранніх овочів вже був справжній передсвятковий ажіотаж, в цьому сезоні хвиля торгової активності розпочнеться в другій половині квітня", - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».
 
У сусідній із Україною Польщі на ринку тепличного огірка ціни від початку квітня також почали поступово просідати. Станом на сьогодні, на найбільшому гуртовому ринку Варшави “Броніше” тепличний огірок пропонується в межах 0,7-0,93 EUR/кг, тобто, на 35% дешевше, ніж тиждень тому.
 
Як вже повідомлялося раніше, на минулому тижні на ринку України з’явилися перші партії вітчизняних тепличних томатів. Впродовж тижня українські томати стали дешевшими майже на 7% та пропонуються станом на сьогодні за середньою ціною 60 грн/кг (1,98 EUR/кг).


Як фермер з Черкащини отримує $35 тисяч з 1 га черешні

Такими цифрами поділився власник розплідника і експериментального саду Олександр Мащенко, пише Kurkul.com.

У саду площею 11 га окрім черешні ростуть сливи, яблука, персики, нектарини.

Черешневий сад віком 5 років має врожайність 27,5 кг ягід з дерева. Ягоди діаметром 35 мм продають за оптовою ціною 35 грн/кг.

За словами Олександра Мащенка, фантастичної прибутковості вдалось досягти за допомогою правильно підібраних сортів, підщеп ВСЛ 2. А також за допомогою методів формувань крон UFO та KGB.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на вітчизняному ринку свинини почали зростати

На початку квітня ціни на вітчизняному ринку свинини почали зростати. Так, живих свиней забійних кондицій цього тижня у середньому реалізовували по 41 грн/кг. Про тривідсотковий приріст середньоринкової позначки за підсумками щотижневого моніторингу цін на ринку живця зазначають аналітики Асоціації «Свинарі України».

За відгуками промислових свиногосподарств, цього тижня попит на товарне поголів’я був вищим. Як наслідок, оператори змогли реалізувати свиней на забій на 0,5-2,5 грн/кг дорожче ніж наприкінці березня. Найвідчутніший підйом цін відзначили в Західних областях, де цього тижня ціна на живець додала 1,5-3 грн/кг. Така зміна цін закупівлі у цьому регіоні пояснюється більшою орієнтацією гравців ринку на тренди ринку свинини ЄС, де темпи висхідного руху цін в останні кілька тижнів пришвидшився.

Позитивний вплив зростаючого тренду на глобальному ринку свинини на цінову ситуацію на вітчизняному відзначають і представники м’ясопереробної галузі. З огляду на активніший приріст закупівельних цін на європейську свинину Асоціація «М’ясної галузі» переглянула рівень бар’єрної ціни, яка слугує індикатором економічної обґрунтованості імпорту. Так, наступного тижня ця позначка підніметься на 2 грн/кг — до 48,5 грн/кг у перерахунку на живу вагу. З іншого боку, наступного тижня розрив між бар’єрною ціною та фактичною може дещо скоротитися, адже за очікуванням переробників закупівельні ціни коливатимуться в межах 41-43,5 грн/кг.  Такі прогнози видаються досить реалістичними, оскільки вже цього тижня ціновий діапазон підвищився до 39,5-42,5 грн/кг.

Зазначимо, що здороження свинини в закупівлі відзначається не тільки у країнах ЄС, а й в інших країнах світу. Так, внутрішні котирування на свинину в США за березень зросли на 0,65 дол. США/кг забійною вагою чи більш ніж на 60%, у Канаді свинина подорожчала на 30% — до 1,66 дол. США/кг забійною вагою. Живець у Бразилії додав 7% у національній валюті чи 3,2% у доларовому еквіваленті, а цього тижня закріпився на позначці 1,05 дол. США/кг.  Динаміка цін на свинину в Китаї, країні, що «запустила» такий тренд, також позитивна: середня по країні ціна на тварин забіних кондицій минулого тижня сягнула 2,24 дол. США/кг, що на 17% дорожче ніж тижнем раніше.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Ваш вибір 'Подобається'.


Хлібна декомунізація: у Миколаєві переіменували Стахановський хліб

Так, Миколаївський хлібозавод №1 змінив назву хліба Стахановський на Галицький, пише agro-yug.com.ua.

На підприємство надійшов лист від заступника голови ОДА В’ячеслава Боня, в якому йшлося про необхідність перейменування.

Свою позицію він аргументував законом України Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки.

«Зокрема вони розписали, що Стаханов Олексій Григорович начальник сектору соціалістичного змагання. Вони нам цілого лист надіслали з цього приводу», – розповіли на хлібозаводі.

Нову назву для хліба придумали співробітники заводу.

До слова, Олексій Григорович Стаханов – радянський шахтар, новатор вугільної промисловості і герой соціалістичної праці.

Його досягнення у вугільній промисловості було використано ВКП(б) для кампанії, відомої як Стахановський рух. До нього свідносилися робітники, колгоспники, інженерно-технічні працівники, які багаторазово перевищували встановлені норми виробництва.