178171
182818

Українські виробники закривають попит на зелень та салати лише на 15%

Такої думки Вадим Цируль, власник компанії Green Garden Group, єдиної в Україні, яка вирощує салат аеропонним методом в промислових масштабах, пише propozitsiya.

«На сьогодні в країні не більше 5 підприємств вирощують зелень круглий рік. У процентному співвідношенні це не більше 15% ринку, — розповідає Цируль. — Решту Україна поки що імпортує».

За його словами, вирощувати салати методом аеропоніки в Green Garden почали більше двох років тому, в лютому 2016-го. Зараз у них дві теплиці, які вже повністю окупили себе.

«Будівництво однієї теплиці обходиться приблизно в $150 тис., — уточнює Цируль. — Зараз ми готуємо третю теплицю і плануємо побудувати ще дві».

Салат на аеропоніці росте дуже швидко, прямо на очах. На вирощування потрібно 30-35 днів, а влітку і того менше — 20-25.

Нагадаємо, за прогнозами Pro-Consulting, в найближчі роки ринок салатів і зелені в Україні може зрости в п’ять разів. Серед іншого, цьому буде сприяти розвиток тепличних технологій.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Які партії пропонували хабар на виборах до ОТГ

Шість політичних партій вдалися до підкупу громадян на виборах до ОТГ 29 квітня. Про це Громадському радіо повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Лідери (за кількістю підкупів, ред.) — «Батьківщина» та «Аграрна партія», трохи менше — в «Радикальної партії». По одному випадку підкупу є в «Блоці Петра Порошенка» та «Самопомічі», — уточнив Кошель.

Станом на 18:00 29 квітня поліція відкрила три кримінальні провадження за фактом підкупу виборців. Двох організаторів затримали на Харківщині, також викрита схема на Одещині, повідомив Кошель. «Було кілька схем. Перша — традиційна роздача грошей. Суми різні: від 300 до 600 гривень. Інша схема — коли з виборцями підписувалися угоди, за якою першу частину коштів вони отримували до голосування, другу — після. Також виборцям роздавали безкоштовні квитки на концерти, це теж підкуп. Хтось ішов до виборців із комбікормом, хтось із продовольчими наборами», — розповів голова Комітету виборців. Він зазначив, що така кількість порушень украй велика для 40 ОТГ, де відбуваються вибори.

Читайте також: Курчата замість гречки: в Україні вибори до ОТГ

Кошель вказав і на інші порушення. Зокрема, вісім дільниць розпочали роботу на 30-50 хвилин пізніше, через що багато людей не змогли проголосувати. Також спостерігачі помітили незаконну агітацію в день виборів, на двох дільницях виборцям надсилали смс-повідомлення із закликом проголосувати за певного кандидата. Нагадаємо, сьогодні у 17 областях України відбулися перші вибори до об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Голосування відбулося в 40 ОТГ. На виборах обирають депутатів 113 сільських, 16 селищних та 4 міських рад об’єднаних територіальних громад, а також відповідних сільських, селищних та міських голів.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Бельгійський фермер знищив скіфські кургани на Черкащині

Про це пише kurkul.com.

Ще у 2013 р. ТОВ «Гранекс Черкаси» уклало договір з державним органом охорони культурної спадщини на використання земель загальною площею 18 га, розташованих в адміністративних межах Деньгівської сільської ради. У межах зазначеної земельної ділянки знаходилися 12 курганів, територію яких заборонено використовувати для сільськогосподарських потреб. Компанія-орендар зобов’язалася виключити їх з орних земель та залужити.

Проте, перевірка державного органу охорони культурної спадщини встановила, що вимоги памʼяткоохоронного договору орендар не виконує. Кургани піддаються сільськогосподарському обробітку. Внаслідок зазначених дій розорані насипи 10 курганів. Державі завдано збитків більше ніж на 30 млн грн.

Як повідомила депутат Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, головне управління нацполіції вже здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини службовими особами ТОВ «Гранекс-Черкаси».

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Херсонщині великий виробник молока перейшов на сонячну енергію

Компанія нещодавно встановила сонячні батареї, за допомогою яких буде економити значні суми на електроенергії, при цьому не завдаючи шкоди екології, йдеться в повідомленні «Асоціації виробників молока», пише agroportal.ua

Як зазначається, на Херсонщині, де знаходиться ТОВ «ТД «Долинське», переважно сонячно і спекотно. Це в свою чергу спонукало керівництво компанії ввести в господарстві альтернативні джерела електроенергії, які залежать від сонця.

«На сьогоднішній день можна виділити велике наше досягнення — запустили власну електростанцію. Сонячні батареї встановили на дахах корівників. Це дуже зручно, оскільки не довелося створювати додаткових об'єктів для установки батарей. Зараз є дві сонячні підстанції потужністю 2 мвт», — розповів директор ТОВ «ТД «Долинське» Володимир Хвостов.

 

Довідка: ТОВ «ТД «Долинське» — це сучасне господарство, яке є одним з лідерів молочної галузі в Україні. Налічує 1365 голів дійного.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Голландці вирощуватимуть високоякісну насіннєву картоплю в Україні

Теґи: 

Про те, як на вітчизняних ґрунтах розводять елітну, впізнавану у 80 країнах світу картоплю, виданню Latifundist.com розповів Микола Гордійчук, засновник компанії «Агріко Україна», пише superagronom.com.

«Агріко Україна» є єдиним офіційним представником кооперативу AGRICO в Україні. Компанія спеціалізується на розмноженні насіннєвої картоплі, імпортованої з Голландії.

У реєстрі компанії наразі налічується близько 22 сортів, проте флагманами є 5-7 з них. У їх числі — найбільш ранній сорт, який є в Україні, — Рів'єра. Урожай достигає через 45 днів після сходів отримуємо. Через 10 днів після неї дозріває сорт Імпала, потім — Арізона. Останнім часом «Агріко Україна» рухається у напрямку виробництва ранніх сорт столової картоплі. Окремі сорти вирощують для виробництва чіпсів та крохмалю.  

У користуванні «Агріко Україна» перебуває 600 га земель, окрім картоплі, вирощують сою, пшеницю та інші зернові, проте основний акцент роблять все ж на картоплі. За словами Миколи Гордійчука, ніша виробництва насіннєвої картоплі в Україні не заповнена повністю, у свою чергу «Агріко Україна» у цьому сегменті займає лідируючі позиції.

«Ми імпортуємо голландське насіння. Чому саме? Справа в тому, що Голландія — країна, яка омивається морями. Там дуже хороший клімат для виробництва якісної насіннєвої картоплі, низьке вірусне навантаження на культуру», — ділиться засновник «Агріко Україна».

Не обходить і без труднощів. За словами Миколи Гордійчука, проблемою на сьогодні є брак висококваліфікованих агрономів. Окрім цього, через застаріле обладнання та техніку, багато виробників переорієнтовуються на вирощування інакших культур. Попри це, світові потреби у картоплі з кожним роком зростають, потреби у якісному посадковому матеріалі наразі ще вищи.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Київщині відкриють борошномельний комплекс

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів комерційний директор Grain Alliance Таір Мусаєв,  пише AgroTimes.

За його словами, комплекс будували не з нуля, а на місці будівель колишнього комбікормового заводу.

Номінальна добова потужність заводу з перероблення становитиме 200 тонн.

«І хоча ми створили певний запас для введення в експлуатацію виробництва вже навесні – у квітні-травні, на повну воно запрацює лише з початком наступного сезону й надходженням зерна нового врожаю», – зауважив Таір Мусаєв.

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.