182818
178171

Українською пшеницею засіють турецькі поля

Теґи: 

З 2011 року в Туреччині досліджують сорти пшениці інституту. Найкращі результати врожайності показав сорт озимої м'якої пшениці Марія, пише landlord.ua

«Це дуже якісна пшениця, адаптована до нашого грунту і умов, — відзначає представник компанії Байрам Гекчи. — Її вже внесли до реєстру сортів Туреччини».

Інститут надав виключні права турецькій компанії для ведення первинного насінництва та просування сорту в Туреччині.

«Наші кліматичні зони на сході дуже схожі з зонами в Туреччині, тому і наші сорти пшениці дуже підходять, — переконана Раїса Вожегова, директор інституту. — Ми уклали договір на поставку 20 тонн високоякісного насіння».

Вміст клейковини в зерні селекції Марія становить 32%, білка — 12%, при цьому середній показник врожайності сягає 10,5 т/га. Компанія «Semila Seed» рекомендує висівати сорт в регіонах Центральної, Західної і Східної Туреччини, Егейського та Мармурового морів, а також у Фракії.

Турецьку сторону зацікавили сорти пшениці озимої м'якої Бургунка і Херсонська-99. Їх в тестовому режимі висіяли в провінції Конья. Вони вже демонструють високі результатів урожайності.

Це перший міжнародний контракт для Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні стрімко дорожчають кавуни

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Ще тиждень тому, кавуни у господарствах Херсону коштували 0,7-0,9 грн/кг (0,02-0,03 EUR/кг ). А вже сьогодні, херсонські фермери пропонують кавун з поля не дешевше, ніж 1,2-1,3 грн/кг (0,03-0,04 EUR/кг ).по  готівковому розрахунку. По безготівковому розрахунку ціна доходить до 1,4-1,7 грн/кг ( 0,05-0,06EUR/кг ).

Слід зазначити, що це перше суттєве подорожчання з початку кавунового сезону, протягом останніх шести тижнів, ціни на кавун в Україні тільки знижувались.

Таку ситуацію фахівці «Інфо-Шувар» пояснюють тим, що в господарствах Херсонської області закінчуються ранні кавуни,  а пізні ще не дозріли в достатній кількості, тому попит на ринку переважає пропозицію. Це, в свою чергу, і провокує підвищення цін. Крім того спека посприяла активізації роздрібних продажів, оскільки, саме в спекотні дні, кавуни продаються найкраще.

Проте, на гуртових ринках зростання ціни ще є не дуже помітним. За даними моніторингу  «Інфо-Шувар», станом на сьогодні, залишки кавунів на найбільших гуртових ринках країни продавці пропонують за середньою ціною 1,2-3 грн/кг (0,03-0,09 EUR/кг) . На ринку «Нежданий», в Херсонській області, кавун можна придбати за ціною 1,2-1,5 грн/кг (0,03-0,05 EUR/кг).  На РСП «Шувар», найбільшому гуртовому ринку Західного регіону, кавун, станом на сьогодні, вже пропонується за ціною 2,5-3 грн/кг (0,08-0,09 EUR/кг На торгових майданчиках ринку «Столичний» у місті Києві, ціни на кавун тримаються на рівні 2,5-3,5 грн/кг (0,08-0,11 EUR/кг ).

 Доступ юридичних осіб до ринку землі сприятиме новим тіньовим схемам

Таку точку зору висловив генеральний директор УАК Павло Коваль, повідомляє прес-служба.

Вже восени до Верховної Ради може бути внесено законопроект «Про обіг сільськогосподарських земель», який буде регламентувати правила продажу землі. Тому не дивно, що питання про визначення кола осіб, які зможуть придбати землю є актуальним. Особливо гостро обговорюється право юридичних осіб купувати землю.

«Ми проти того, щоб до ринку землі були допущені юридичні особи, адже це призведе до негативних наслідків, особливо на перших етапах реалізації вільного ринку. Ми можемо допустити до української землі низку країн, з якими потім будуть складнощі при узгодженні позицій, у тому числі в юридичних аспектах, у тому числі і в судах. Мова про такі багаті країни, як Саудівська Аравія, Китай, США, Велика Британія, і ще цілу низку країн, які мають вільні кошти, щоб ставати власниками землі в Україні», — сказав Павло Коваль.

Також він навів приклад схем, при яких іноземці зможуть обходити заборону на купівлю землі: «китаєць — засновник юридичної особи в Китаї, одружується на чарівній українці і купує землю», а цей шлюб може бути фіктивним. Крім цього, є ще ціла низка інструментів — успадкування, подарунок, заставне майно. І все це може статися, якщо дозволять купувати землю юридичним особам.

Інший важливий аспект впровадження ринку землі, згідно офіційної позиції ВГО УАК, —концентрацію земель в користуванні варто обмежувати як в межах області, так і всієї країни. При цьому максимальна площа на одну фізичну особу має становити 200 га.

«У випадку з фізичними особами-українцями варіанти зловживання в операціях із землею та її втрата менш імовірні, бо кожен резидент, який звернувся з приводу купівлі, може бути перевірений Державними органами в тому числі й податковою. Також може бути перевірено походження фінансових ресурсів цієї особи», — зазначив Павло Коваль.
Повертаючись до офіційної позиції ВГО УАК, процедура купівлі земельної ділянки має здійснюватися на електронних «on-line торгах» уповноваженим органом. Завчасно варто розробити процедури по вирішенню та усуненню технічних протиріч щодо меж земельних ділянок та прийняти «Закон України «Про консолідацію земель с.г. призначення»

«Згодом, з лібералізацією ринку ми можемо знімати обмеження щодо суб’єктів, але повинен бути перехідний етап 2-3 роки, протягом яких буде знято всі законодавчі протиріччя та інші державні обмеження», — підсумував генеральний директор УАК.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українське молоко демонструє свій потенціал

За повідомленням Андрія Ярмака,  в квітні 2017 року виробництво було прибутковішим ніж в тому самому місяці попереднього року на 23%, а вже в липні різниця вперше перевищила 50% і склала 55,3%.

Іншими словами, в липні 2017 року, середньостатистичний професійний виробник молока отримував в середньому на одному літрі на 55,3% більше прибутку, звичайно, якщо цей прибуток був. 

Враховуючи рівень цін на корми та молоко, на сьогодні прибутковими можуть бути навіть ті господарства, що доять 5,5 тис. кг на корову на рік. Рік тому межа прибутковості перевищувала 7 тис. літрів. Отже, прибуткові точно не всі, але кількість прибуткових господарств зростає.

В цілому з початку року прибутковість виробництва молока була на 34% вищою, ніж за такий же період 2016 року. При цьому, вона була найвищою за останні три сезони. Крім того, прибутковість виробництва молока була вищою на 7,3% ніж середній показник за останні п'ять років, але і далі трошки нижчою, ніж середні показники в роки, що передували російському ембарго.

Чому це чудова новина? Бо це означає, що українська молочна галузь майже впоралася з шоком від російського ембарго, оздоровилася, і знайшла в собі ресурси для подальшого розвитку. Звичайно, це лише початок оздоровлення, але зараз перед нами величезні перспективи світового ринку замість непередбачуваного та невибагливого сусідського стихійного базару. 

До речі, офіційного індексу ФАО поки що немає - він буде за пару днів, але вже зараз можна прогнозувати, що суттєвих змін в ньому по молоку не буде. Одні продукти дорожчали, другі дешевшали, тому середній показник буде без суттєвої динаміки. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Унікальна форма співпраці для аграріїв від компанії «Агро Газ Трейдінг»

Виснаження ґрунту, величезні фінансові ризики, мінімальна державна підтримка сільгоспвиробництва, пряма залежність від погодних умов – це лише незначний перелік факторів, які ускладнюють роботу українського аграрного сектору.

Ринку життєво необхідні рішення, які дозволять отримувати великі обсяги врожаю, знизити ризики недобору врожаю, підтримувати родючість і ресурси ґрунту, більш активно розвивати і модернізувати свої робочі потужності.

Розуміючи ці реалії, компанія «Агро Газ Трейдінг» прийняла рішення підтримати український аграрний сектор і вийти на ринок з новою пропозицією про введення післяплати за карбамід та особливими умовами оплати за добриво.

«Ми чудово розуміємо, що працівники аграрного сектору несуть величезні ризики до моменту збору врожаю. Робота аграріїв залежить від цін на паливо та добрива, погоди, хвороб рослин і ще багатьох факторів. Розуміючи складність ситуації, ми готові працювати з фермерами на основі післяплати. Контракт можна буде закрити після збору врожаю», - заявив директор компанії Володимир Колот.

Компанія «Агро Газ Трейдінг» готова надавати аграріям карбамід для обробки ґрунту і обговорювати відстрочку платежу за ним до моменту збору та реалізації врожаю.

Контакти AgroGasTrading: тел. +380443645699, +380986056565
 
Ваш вибір 'Цікаво'.


Скільки Росія зараз постачає молочної продукції в Україну

А чи знали ви скільки Росія зараз постачає молочної продукції в Україну? Згідно з нашими санкціями, з 2016 року – нуль. Згідно з українською статистикою, звичайно, теж – нуль. А ось згідно з російською статистикою, в 2016 році було експортовано в Україну молочних продуктів у еквіваленті близько 130 тис. тон молока, за 5 місяців 2017 р. – ще 44 тис. тон.

Ось це і є поставки в ОРДЛО. Україна не контролює ці поставки, тому їх немає в нашій статистиці, а Росія записує їх на рахунок України, оскільки держав таких як ДНР, ЛНР Новоросія чи Малоросія не існує.

Багато це чи мало? Якщо порівнювати з офіційним імпортом в Україну з її 42-мілйонним населенням, то це цифри одного порядку, навіть трошки більші. Відрізняється дещо структура – так, якщо Україна закуповує зараз переважно сир, то в ОРДЛО з Росії йде питне молоко, частка якого в поставках сягає 25% в еквіваленті молока, масло і сир (приблизно по 30%) та кисломолочна продукція (10%).

Якщо дивитись на загальний експорт молокопродуктів з Росії, то поставки в ОРДЛО займають в ньому близько 20% в еквіваленті молока. По окремих продуктах, на захоплені українські території Донбасу йде 70% російського експорту питного молока, 30-40% - масла, біля 20% сухого молока. Не забуваємо, що Росія при цьому залишається нетто-імпортером молочних продуктів, закуповуючи ту ж саму продукцію за кордоном в набагато більших обсягах.

Зрештою, якщо дивитись на обсяги споживання в ОРДЛО, то ці напівофіційні поставки з Росії забезпечують близько 43 кг молока на душу в рік, відштовхуючись від оцінки населення на неконтрольованих Україною територіях Донбасу в 3 млн. осіб. Скільки зараз всього споживається молока в ОРДЛО сказати неможливо, але в Україні в середньому цей показник складає 210-220 кг. Тобто якщо припустити, що там споживають стільки ж молока, то виходить що щонайменше п’ята частина молока в окупованому Донбасі з того самого російського невизнаного експорту.
 
Андрій Панкратов, аналітик сільськогосподарських ринків, національний експерт ФАО в Уркаїні
 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.