Українську фіолетову спаржу готові купувати по €7-8

Про це повідомив Володимир Білко, агроном-консультант. За його словами, вирощувати фіолетову спаржу не складніше, ніж зелену. Оптова ціна на останню нині коливається у межах 120-150 грн (до €5).

«В Україні – більш ніж задовільні умови для вирощування спаржі. Наші ґрунти значно родючіші, ніж у Нідерландах, Данії, Німеччині», – зазначив Білко.

Також додав, що нині статусу «зимових» монополістів набули такі країни як Мексика Чилі, Перу, адже експортують її на місяць раніше. Ми маємо більше сонячних днів, тож спаржеві плантації можуть «жити» довше, ніж європейські: не 8-10 років, а 15-20.

«До того ж теплиць для вирощування рослини у нас більш ніж достатньо. Є можливість продавати культуру практично органічною», – розповів фахівець.

Відмова від використання хімічних засобів захисту рослин зробить її рентабельною та перспективною.

На думку експерта, кроком вперед буде і переробка. Це може бути спаржевий порошок, консервація, морожена спаржа, сушка. За умов оптимізації технології це буде вигідно.

Входження у цей бізнес є дороговартісним, тому на блискавичний результат розраховувати не варто. Тут необхідні кооперація та дружні ринкові відносини. Усе заладиться, якщо виробники спаржі будуть не конкурентами, а друзями. Тоді не буде й демпінгування цін. 

«Нині співвітчизники забезпечують себе спаржею на 25%. Експорт стане можливим лише, якщо площа плантацій, які вийшли на пік урожайності, сягне 1 тис. га», – повідомив Білко.

Це буде рентабельно, навіть якщо ціна впаде до 80 грн.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині інвестори побудують заводи з переробки горіхів та кукурудзи

Один – з переробки волоського горіху в Могилів-Подільському районі. Другий завод по переробці кукурудзи, вартість інвестпроекту – 600 млн доларів.

Про це 13 серпня повідомив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій під час засідання Вінницького Бізнес Клубу, пише vinnitsa.info.

«В Могилів-Подільському районі в нас реалізовується унікальний проект – 700 гектарів під волоським горіхом. З наступного року буде будуватись перший в Україні завод з переробки горіхів. Сучасне, безвідходне, екологічно чисте виробництво.

Зараз ведемо активні перемовини щодо реалізації ще одного проекту. Мова йде про проект на 600 млн. доларів – завод по поглибленій переробці кукурудзи. Високотехнологічне, сучасне виробництво, яке дасть можливість створити тисячу нових робочих місць. Разом з тим, цей завод дасть можливість вдихнути нове життя у величезну територію», - зазначив В. Коровій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні фермери масово скорочують площі під картоплю

Україна збільшила експорт картоплі втричі в сезоні 2017/18 років, але в новому сезоні експорт може різко знизитися. Згідно з інформацією аналітиків Український плодоовочевий асоціації (УПОА), експорт картоплі в сезоні 2017/18 років (червень-травень) досяг майже 22 тис. тонн, що в 3,2 рази більше, ніж у попередньому сезоні, коли було експортовано 6,8 тис. тонн картоплі. У той же час експерти відзначають, що експорт картоплі і далі, переважно, обмежений країнами СНД.

«Перші тестові поставки картоплі в Катар і країни ЄС дають певну надію, проте свіжий картопля - це відносно дешевий продукт, тому транспортна складова в ціні дуже значна. Саме тому, для розвитку експорту картоплі, потрібно розробляти можливості переробки продукції. Адже саме в картоплярстві, переважна більшість продукції експортується саме у вигляді перероблених продуктів, таких як заморожена картопля фрі, картопляні чіпси, крохмаль, картопляне борошно», - пояснили в асоціації.

Говорячи про перспективи нового сезону, в асоціації відзначають, що вони не дуже хороші. Адже професійні виробники картоплі в Україні масово скорочують площі, або взагалі відмовляються від цього бізнесу.

«Основна причина така ж - експортувати свіжу картоплю не дуже вигідно, а внутрішній ринок перебуває в стадії стагнації - споживання продукції падає, а ціни вже котрий рік поспіль, залишаються низькими. У той же час, витрати на виробництво продукції постійно зростають», - коментують аналітики.

Враховуючи всі ці чинники, фахівці говорять про перспективу суттєвого зниження виробництва картоплі професійними фермерами, що може призвести до істотного зростання внутрішніх цін, і зробить експорт не дуже привабливим для виробників.

Крім того, в поточному році очікується збільшення обсягів переробки картоплі в результаті відкриття декількох нових переробних підприємств, що також буде сприяти підтримці внутрішнього попиту на картоплю, пише UBR

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Миколаївщині фермер-новатор вирощує дивовижну продукцію

Поряд з традиційними томатами чи патисонами тут збирають бамію та трюфельну картоплю Віталот. Також експериментують з мелотрією або мексиканським огірком

За словами Яна Островського, засновника ферми, овочівництвом він займається кілька років. Аби розпочати справу, знадобився невеликий капітал. Фермер знайшов землю для вирощування овочів та орендував приміщення для переробки, повідомляє agroday.com.ua.

Зараз ферма займає площу 2 га. Щороку культивована земля розширюється, також згодом планують побудувати теплицю для вирощування розсади.

«У нас немає штатного агронома, але з професіоналами консультуємось. Через те, що вирощуємо незвичні овочі і в органічних умовах, доводиться шукати інформацію в іноземних джерелах, бо для вітчизняних спеціалістів це щось зовсім нове», — говорить фермер.

Всі рослини знаходяться на краплинному зрошенні. Разом з водою вносяться також добрива та біопрепарати. Врожай збирають вручну.

Ян Островський додає, що цьогоріч на фермі запускають новий консервний цех, який працюватиме за стандартами НАССР.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Основні покупці українського меду

Про це написав на своїй сторінці у Facebook перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Кубів повідомив, що найбільше меду було експортовано до країн Європейського Союзу, а саме - на 30,3 млн дол., США – на 1,61 млн дол., Туреччини – на 937,5 тис. дол., Ізраїлю – на 668,6 тис. дол., Лівії – на 126,3 тис. дол., Швейцарії – на 67,7 тис. дол., Японії – на 51,2 тис. дол., Марокко – на 46,5 тис. дол., Іраку – на 44,4 тис. дол., Саудівської Аравії – на 19,5 тис. дол.

За даними першого віце-прем’єра, протягом 2017 року Україна експортувала меду за кордон на 133,7 млн дол.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ХАРП продовжує демонстраційний тур участю в найбільших світових виставках галузі

Теґи: 

Одночасно з презентацією харківських інноваційних підшипників і вузлів 19-22 вересня у Східній Азії на найпрестижнішій галузевій виставці Китаю «China International Bearing Industry Exhibition 2018», 18-21 вересня ХАРП представить унікальні розробки в Німеччині на найбільшій у світі залізничній виставці транспортних технологій InnoTrans-2018.

«ХАРП вже 4-й раз поспіль бере участь у світовому транспортному форумі і демонструє світовій спільноті досягнення України в підшипниковій промисловості, – інформує директор з маркетингу залізничного дивізіону Олександр Твердохліб. – Інноваційні розробки ХАРП у 2012 і 2014 роках удостоєні статусу «Світової прем'єри». Слідуючи тенденціям світових ринків, ХАРП продовжує динамічно розвиватися, впроваджувати інновації й розробляти нові продукти».

В цьому році прем'єрою від харківського виробника комплектуючих для залізничній індустрії на InnoTrans-2018 стане презентація підшипників європейського типу, розрахованих на вантажні та пасажирські вагони «простору 1435».

«Інноваційна продукція підприємства відповідає всім сучасним вимогам надійності, зносостійкості і енергоефективності, прийнятої у світовій залізничній індустрії», – зазначає директор з маркетингу.

Крім того, експозицію ХАРП на виставці доповнить лінійка касетних вузлів закритого типу для колії 1520» із збільшеним міжремонтними пробігом 800 000 км або 8 років.
«ХАРП пропонує комплексні рішення найбільш актуальних проблем в області залізничної інфраструктури, зробивши акцент на зниженні вартості життєвого циклу комплектуючих для залізничного сполучення, їх доступності та ефективності. Особлива увага при розробці продукції була приділена технологіям зниження шуму і вібрацій», – розповідає технічний директор залізничного дивізіону Максим Красніков.

Інноваційні розробки підприємства будуть представлені і на найбільшій міжнародній спеціалізованій виставці Rail EXPO, яка відбудеться 16-18 жовтня у м. Київ (Україна).

«Продукція ХАРП орієнтована на всі ринки. Ми готові запропонувати готові перевірені часом рішення як для простору колії 1520, так і для європейського і світового залізничного сполучення», – резюмує Олександр Твердохліб.

Довідка:

Харківський підшипниковий завод " (ХАРП) – одне з провідних підприємств з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для залізничної галузі, сільськогосподарського машинобудування, автомобільної промисловості, гірничо-металургійного комплексу і загального машинобудування. Завод володіє найбільшим парком сучасного обладнання з ЧПУ і потужним R&D-центром. Продукція заводу поставляється більш ніж в 30 країн світу через офіційного дистриб'ютора ХАРП – «УПЕК ТРЕЙДИНГ» та мереж дилерів СНД, Близького Сходу та Східної Європи.

InnoTrans – найбільша в світі міжнародна виставка транспортної техніки та транспортних технологій. Проходить раз на два роки і збирає фахівців галузі з усього світу. У 2016 році в транспортному форумі взяли участь 2950 експонентів з 60 країн світу, відвідувачі виставку понад 145 тис. чоловік.

Rail EXPO – найбільша міжнародна та єдина в Україні спеціалізована виставка, орієнтована на залізничну промисловість, яка об'єднує державний і приватний сектор з різних країн світу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview