186395

Український фермер планує підкорити Європу корисними продуктами

Підкорити Європу корисними і чистими продуктами з України планує фермер з Вінницької області. Відкрив власну екопекарню: там за домашніми рецептами готують хліб та смаколики, повідомляє Сьогодні.

У цій невеликій пекарні робота кипить з ранку: троє куховарок вже замісили тісто для хліба. Готують форми. Спочатку змащують їх маслом. Коли тісто підійшло, його ділять на рівні частини. Потім знову місять і тільки тоді кладуть у форми. Хліб і булочки – тут випікають за домашніми рецептами.

"Сироватка, яйця, масло, сіль, трохи цукру, дріжджі і борошно. Борошно обов'язково вищого сорту", – перераховує компоненти менеджер пекарні Лариса Куцак.

Печуть і солодкі пиріжки: з маком і лимонною начинкою. Кажуть, рецептами мінімум півстоліття. І склад тіста трохи змінили. Що саме – не зізнаються. Секрет.

"Тоненький, хрусткий. Рецепт ми нікому не розповідаємо. От тільки вам покажемо і все. Але рецепт не дамо записати", – каже пекар Тетяна Берегова.
Пекарня – лише частина ековиробництва фермера Володимира Токарчука. З коров'ячого молока господар виробляє сир, сироватку, масло та сметану – для власних хліба і тортів.

А ще фермер планує підкорити Європу: збирається експортувати туди макарони, м'ясо та морозиво власного виробництва. На своїх полях вирощує зернові. Розводить  і напівдиких угорських свиней. У їх м'ясі і салі, розповідає, немає холестерину.

"Будемо намагатися виходити і на Європу. Нехай не тільки вони до нас возять і ми теж хочемо туди", – каже фермер Володимир Токарчук.

Виробляти екологічно чисті продукти фермер вирішив після візитів на зарубіжні підприємства. А експортувати українське м'ясо, молоко та крупи, вважає, непоганий заробіток для вітчизняних підприємців. Тим більше – це ідеальний шанс відродити забуті автентичні рецепти.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як вплинула окупація на сільське господарство непідконтрольних територій?

Аграрії ОРДЛО перестають обробляти поля, це велика проблема. Про це Громадському радіо заявив учений, директор Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України Олександр Вінюков.

"Коли почалася війна, нам довелося переїхати. Правда, не відразу. Війна застала нас на початку збиральних робіт. Селекційні посіви – це дуже довго і важко, в основному, ручна праця. Було жахливо, коли праця багатьох десятиліть зникала на очах. Поля горять, а ти нічого не можеш зробити. А поля дослідної станції межують з Донецьким аеропортом, тому все, що там відбувалося, було у нас на очах.Максимально все врятували. Перевезли ми все це в наше дослідне господарство «Забойщик». Це Донецька область, приблизно 50 км від кордону, що утворився. Зараз ми там, в принципі, і розташовані.

Все, що ми робили, продовжуємо і зараз. Ми врятували всю селекцію, всі насінництво, відновили. На новому місці ми вже передали на держсортовипробування нові сорти сільськогосподарських культур: два ячменя, чотири пшениці і один еспарцет – пшениця і еспарцет увійшли в реєстр, ячмінь ще на сортовипробуванні", - заявив Олександр Вінюков.

"На окуповану територію в першу чергу окупація вплинула тим, що люди залишилися відрізаними від усього того, що має бути для сільського господарства. В першу чергу – сортооновлення, насіння високих репродукцій, гібриди. Туди зараз практично неможливо завезти насіння. Фермерські господарства, які залишилися по той бік, змусили купувати насіння в Росії. Але аграрії, які там залишилися, кажуть: таким сміттям, який привезли, ми навіть тварин не годуємо. Ті сорти, які вони просили, про які вони знають, що їм не дали — дали те, що було самим не потрібно. А вони беруть тільки те, що їм дають.

Популярні сорти, які користуються попитом в Ростовській області, Краснодарському краї, розпродаються на місці — те, що не потрібно, пішло на Донбас. Відразу впала врожайність, якість пшениці. Але це навіть не найстрашніше. Незалежно від урожаю, який ти виростив там, тобі його нікуди продати", - підкреслив Олександр Вінюков.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Помилився видом: фермер прихистив маленького ведмедя, переплутавши його зі щеням

Китайський фермер прихистив маленького ведмедя, вважаючи його щеням. Про це йдеться у сюжеті ТСН. Справжній сюрприз очікував на китайського фермера, який прихистив покинуту тваринку. Чорнявого малюка чоловік приніс із лісу й був упевнений: це собака, який заблукав у хащах.

Вся родина вигодовувала малюка молоком з пляшечки, допоки він не виріс у велетенську тварину. Те, що їхній вихованець виявився лісовим ведмедем - сім'ї пояснили сусіди. Тепер вже дорослу тварину вирішили віддати зоозахисникам, щоб ті повернули її в дику природу.

 

 

 

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Утримувати корів в Україні стало зовсім невигідно

Багатодітна сім'я Терлецьких живе на хуторі біля села Болязуби. Удома – семеро дітей. Головне і єдине джерело доходу сім'ї – три корови. Але здавати молоко – невигідно, пише Сегодня.

Уже в цьому році селяни отримають підтримку держави, обіцяє народний депутат Ігор Мосійчук.

Практично готову програму розвитку села та відродження скотарства в регіоні – на розгляд Тернопільської обласної ради надала Радикальна партія.

"Радикали" вимагають, щоб Кабмін зафіксував мінімальну закупівельну ціну на молоко у виробників.

Облрада ініціативу "радикалів" підтримала.Американський фермер з допомогою корів передав привіт ракеті Маска

Фермер з Канзасу Дерек Кліндженберг (Derek Klingenberg) називає себе "коров'ячим художником". Він веде свій канал на YouTube, де прославився роликами, на яких за допомогою вантажівки вибудовує корів в різноманітні фігури.

В останньому відео Кліндженберг змусив встати своїх підопічних у формі слова Hi ( "Привіт"). Таким чином він вирішив привітатися з ракетою Ілона Маска.

"Я і мої корови були в захваті від запуску Tesla у відкритий космос. І ми вирішили теж зробити що-небудь космічно круте, але в фермерському стилі", - зізнався він.

Чоловік підійшов до задумом серйозно: щоб переконатися, що з космосу буде видно його послання, він вивчив фотографії ферми з супутника, які йому надсилали кожен день. Він вирахував, в який час супутник робить знімок, і збудував корів під ним саме в цей момент.

За його словами, тварини почали розбредатися, щоб поїсти траву, але напис все одно можна розібрати.

Джерело: depo.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Що відбувається з цінами на м'ясо, та як ним правильно запасатися

Київ встановив антирекорд. Саме у столиці ціни на всі види м’яса найвищі по всій Україні. Після столиці йде Закарпатська та Одеська області. Аби дізнатися, що твориться з цінами на м’ясо, "Сніданок" вирушив на ринок. Коли чекати подорожчання та як правильно запасатися м'ясом, щоб не зіпсувати продукт і зберегти гроші - дивіться у сюжеті "Сніданок з 1+1".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.