Український фермер розповів про свою унікальну технологію свинарства

Є думка, що свиня – брудна тварина, яка завжди знайде свою калюжу. Однак так не вважає український фермер Олександр Дмитрук, пише uatv.ua.

Маючи вищу економічну освіту, він займається свинарством вже протягом 14 років. І цей досвід дозволяє йому стверджувати: раз природою закладено, щоб свиня не дуже любила чистоту, значить саме в таких умовах тварина добре себе почуває, такі її особливості, закладені природою. Сьогодні фермерське господарство Олександра Дмитрука – це близько 1 тисячі голів свиней, з якими працює команда з 14 професіоналів. Девіз його ферми: просто, надійно, ефективно.

“Не маючи досвіду в свинарстві, але маючи досвід в економіці, я швиденько все порахував і зрозумів, що це вигідно. Тому вирішив займатися вирощуванням свиней, – розповів Олександр Дмитрук. – Починав із нуля. Влаштувався в порожніх корівниках і працюю в них досі. Хоча, звісно ж, не обійшлося без труднощів. На перших етапах все виявилося зовсім не так, як я припускав. Мої прораховані раніше цифри потрібно було ділити на три. Але шляхом проб і помилок я відпрацював свою технологію”.
Однією з найголовніших умов успішної роботи свиноферми є створення такого середовища, яке б мінімізувало ризики захворювань свиней. Термін окупності такого бізнесу – близько 5-6 років, він залежить від багатьох факторів: починаючи від генетичних особливостей тварин і закінчуючи умовами їхнього годування.

Олександр Дмитрук про тварин, яких розводить, знає усе. Однак зазначає, що рецепта успішного господарства немає. На кожній фермі – свій досвід, який визначає практика. За словами фермера, він прагне створити для тварин максимально комфортні умови. “Особливість свиней у тому, що вони не пітніють. У них немає потових залоз. Що вологіше середовище – то легше свині віддавати своє тепло, – розповідає аграрій. – Свині дуже нагрівають приміщення, тому взимку ми його взагалі не опалюємо. Але влітку свиня обов’язково повинна знайти калюжу, в якій буде валятися. Мокрими вони краще почуваються”.

Олександр Дмитрук впевнений, що Україна має колосальний людський потенціал, і в аграрному секторі може конкурувати з будь-якою країною світу. “Все, що я роблю і створюю, – все для того, щоб був імпульс розвитку – хай не всієї України, але хоча б тієї території, де я живу, – акцентує фермер. – Усіма технологіями я охоче ділюся, оскільки вся моя діяльність – тільки на благо моєї землі “.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рогаті аматори музики: фермер знайшов оригінальний підхід до корів

Фермер Дерек Клиндженберг із США, граючи на тромбоні, збирає корів. Чоловік сідає на стільчик та починає награвати різноманітні мелодії. Тим часом тварини помаленьку чимчикують до нього та відгукуються на звуки тромбону муканням, пише landlord.ua.

Скільки часу Дерек грав “серенади” коровам, доки ті не почали на них відкликатися, невідомо. Та результат дійсно дивовижний. Відео з чоловіком та слухняною рогатою худобою подивилося вже понад 12,5 мільйонів користувачів Youtube.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У сироварню на Закарпатті їдуть туристи з усієї країни

У цю сироварню на Закарпатті їдуть туристи з усієї країни: 15 видів овечих та коров’ячих сирів, масло, кефір та йогурти, дегустаційна зала та музей сиру, пише shotam.info.

Це господарство “Бараново” у селі Іза. А газдує тут вже 11 років Юрій Ліпей. Перші чотири роки справа йшла важко, бо головний принцип господаря – жодних штучних домішок.

Усе літо овечок та корів випасають у горах. Зараз на фермі 4 сотні овець, які щодня дають по 300 літрів молока. З нього і виробляють натуральні сири.

“Сир має смак квітки, яку їла корова”, – пояснює технолог Анжеліка Ратушняк.

Туристів почало приїздити стільки, що довелося відкрити готель! Коштують сири від 170 до 700 гривень за кіло. А щодня виробляють 65 кг сиру з 600 літрів молока.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Геніальна курка, яка зіграла на піаніно, стала зіркою Мережі

Унікальна куриця живе на фермі в американському місті Бойдс, пише comments.ua.

Ця геніальна курка по імені Джокгу вмить стала зіркою Мережі після того, як опублікували відео на каналі YouTube. Птах віртуозно виконує на піаніно музичну композицію O Mio Babbino Caro Джакомо Пуччіні.

На відео курка грає на піаніно одна, але в більшості випадків виступає разом зі своєю групою. Виявляється, що в курнику був створений цілий музичний колектив The Flockstars, творчість якого захоплює.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські селяни можуть отримати за паї десятки тисяч євро

Мораторій на продаж сільськогосподарських паїв порушує права українців. До такого рішення прийшов Європейський суд з прав людини, зобов'язавши Україну скасувати заборону на торгівлю землею. Якщо ж цього не станеться, українці зможуть відсудити собі чималу компенсацію.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Волині вирощують елітний італійський фундук

Подружжя Олексія та Ірини Мельників з Волині взялись вирощувати екологічно-чистий фундук. Один гектар вже встигли засадити елітними сортами італійської селекції.

Про це йдеться у сюжеті 12 Каналу

За один сезон волинські садівники з гектару планують збирати по 3 тонни горіхів. Площу саду на наступний рік планують збільшити вдвічі.

«При закладанні саду зіткнулись з проблемою кислих ґрунтів тому в міжряддях висаджували рослини, які впливають на зниження кислотності, окрім цього — вносили бактерії. У планах — займатись вирощуванням саме екологічного чистого фундука», — розповідає Ірина Мельник.

Окрім горіхового саду сімейне господарство Мельників вирощує ревінь, вони одні з перших в області зайнялись виробництвом цієї культури для бізнесу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview