Український мед підкорює Близький Схід

Про це повідомив власник компанії Ігор Ліскі на своїй сторінці в Facebook, пише agravery.com.

«Починаємо наступ на арабський Близький Схід. Відправляємо перші два контейнера», — повідомив він.

Довідка:  

ТОВ «Біхайв» – велике українське підприємство на Черкащині, яке спеціалізується на закупці, переробці високоякісного монофлорного і поліфлорного меду та його експорті до країн ЄС, США та інших країн світу.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Київхліб" знову судиться з Roshen через торти

Про це повідомляє БизнесЦензор.

У серпні Госпсуд Києва повністю задовольнив позов кондитерської корпорації Roshen по справі № 910/21643/17, визнавши недійсним свідоцтво на знак для товарів і послуг № 228350 від 26.06.2017, яким є червона стрічка.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, "Київхліб" звернувся в Київський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою, в якій просить призначити повторну комісійну експертизу об'єктів інтелектуальної власності, скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 06.08.2018, прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Суд відкрив апеляційне провадження.

Раніше обидві компанії провели соціологічні дослідження. "Київхліб" замовив опитування в ТОВ "Перша рейтингова система". Згідно з дослідженням, позивачі переоцінюють значення і популярність червоної стрічки, як способу індивідуалізації позивачів.

Як свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Roshen, червона стрічка з золотистими написами не асоціюється виключно з позивачами.

"Київхліб" не погодився і назвав соціологічне дослідження "неналежним і недопустимим доказом по справі", а також провів власне дослідження.

Соцопитування Центру соціальних технологій Соціополіс, підтвердило, що товарний знак порушує права інтелектуальної власності компанії Roshen як власника добре відомого в Україні знака та виключної ліцензії на право використання цього знака.

На думку Roshen, знак "Київхліба" є схожим на елемент упаковки тортів Roshen настільки, що його можна сплутати зі знаком позивачів, і є таким, що може ввести в оману.

На думку експертів, між знаками Roshen і "Київхліб" існує подібність, яке вводить в оману споживачів щодо особи виробника вказаного товару. Враховуючи всі наведені докази, суд вирішив задовольнити позов компанії Roshen та визнати недійсним свідоцтво України на знак для товарів і послуг № 228350 від 26 червня 2017 року на промисловий зразок, який належить Київхлібу.

Суди з питань інтелектуальної власності між кондитерами тривають з початку минулого року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Загальна вартість Мрії оцінюється в $175-300 млн

Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) оголосили про укладення договору купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що володіють правом оренди земельного банку. Сума та умови угоди не розголошуються.

Завершення угоди стане можливим після одержання дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ) і виконання інших типових для подібних транзакцій умов. Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG). Радниками «Мрії» під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу компанії виступили Rothschild & Co у співпраці з ICU, Finpoint як локальними партнерами, а також Hogan Lovells.

Марк Леард, Генеральний директор CFG, зазначив: «Протягом наступних двох років ми плануємо інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, а також тісно співпрацювати з управлінською командою на місцях і з представниками регіональної влади, щоб вивести спільну операційну діяльність ”Мрії” і СFG на світовий рівень».

Саймон Чернявський, Генеральний директор компанії «Мрія», говорить, що прихід глобального стратегічного інвестора, сфокусованого на сільському господарстві — ідеальний варіант для успішного майбутнього «Мрії». «Наш новий акціонер готовий інвестувати в успішний розвиток компанії, впроваджуючи перевірену експертизу та найвищі стандарти корпоративного управління. Одночасно ця угода дозволить ”Мрії” забезпечити стабільне та довготермінове майбутнє для працівників, а також виконувати всі зобов'язання перед партнерами, пайовиками й громадами», — прокоментував він.

Вартість українського агрохолдингу «Мрія», яку купила саудівська інвесткомпанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC), знаходиться в межах $175-300 млн. Так вважають опитані агентством Інтерфакс-Україна інвестиційні експерти.

«Враховуючи земельний банк «Мрії» у 165 тис. га та середній рівень EBITDA по Україні в $300-400 га, вартість агрохолдингу з урахуванням боргу може становити $250-300 млн, або п’ять EBITDA», — вважає начальник аналітичного відділу «Арт Капітал» Ігор Путілін.

За словами керівника аналітичного відділу інвесткомпанії «Конкорд Капітал» Олександра Паращія, більш ретельна оцінка – методом дисконтування грошових потоків – показує вартість компанії на рівні $175 млн при вартості капіталу 20% річних і $238 млн — при 15% річних.

«Думаю, справедлива ціна повинна бути ближче до першої цифри – вона більше відповідає ринковій вартості боргу компанії», — сказав він.

Якщо зі вказаної суми відняти борговий капітал, акціонерний капітал «Мрії» може бути оцінений в суму до $20 млн, додав А. Паращій.

Британська Salic UK Limited (дочірня структура The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co., SALIC) планує достроково викупити єврооблігації Mriya Farming Plc (Великобританія) більш ніж на $208 млн, емітованих в рамках реструктуризації зобов’язань агрохолдингу «Мрія».
Викуп імовірно стартує 16 листопада 2018 року. Остаточний розрахунок з власниками цінних паперів, як очікується, завершиться 15 листопада 2019 року.

Тривалий період викупу обумовлений тим, що частина коштів в рамках угоди з купівлі Salic UK агрохолдингу «Мрія» буде заблокована на ексроу-рахунку, і вивільниться лише після визначення фінальної ціни продажу.

Також Salic UK в рамках угоди, перерахує «Мрії» певну суму грошових коштів. Після вирахування супутніх операції витрат, передбачуваних на рівні $10-15 млн, ставка відновлення за єврооблігаціями складе 53-62% номіналу.

Крім цього, Salic UK визнає забезпечені зобов’язання Mriya Farming Plc на $102 млн.

Передбачається, що після завершення викупу євробондів в кінці 2019 року структура Mriya Farming Plc буде ліквідована.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що придбання іноземцями найбільшого вітчизняного агрохолдингу не означає купівлю української землі.

Довідка:

SALIC UK (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) була створена як дочірня компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, акціонерного товариства, що належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія. У його Статуті йдеться, що діяльність компанії спрямована на інвестиції в сільське господарство та тваринництво в країнах, що мають конкурентну перевагу в сприянні виробництва продуктів харчування і їх доступності для експортних ринків. Стратегія SALIC UK фокусується на дванадцяти категоріях продуктів: пшениця, ячмінь, кукурудза, соєві боби, рис, цукор, рослинні олії, зелений корм, червоне м'ясо, молочні продукти, птиця та аквакультура.

Фахівець в області інвестицій у сільське господарство, тваринництво та постачання, SALIC UK прагне задіяти весь ланцюжок поставок для окремих сільськогосподарських і тваринницьких товарів по всьому світу. Стратегічні інвестиції SALIC UK також спрямовані в постачання, зберігання та переробку для підвищення ефективності систем доставки та безпеки поставок для всіх потенційних клієнтів.

Mriya Farming PLC — англійська материнська компанія групи «Мрія», однієї з найбільших українських агрокомпаній, обробляє 150 тис. га в шести областях Західної України: Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській і Рівненській. У своєму активі «Мрія» має 4 сучасні елеваторні комплекси загальною потужністю 380 тис. тонн, картоплесховище загальною місткістю 52 тис. тонн, насіннєвий і крохмальний заводи.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрового буряку, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року колишня материнська компанія «Мрії» оголосила дефолт за загальною заборгованістю 1,1 млрд дол. З лютого 2015 кредитори – переважно європейські й американські інвестори – взяли під свій контроль активи «Мрії» і реструктуризували її виробничу діяльність. 21 серпня 2018 року кредитори та менеджмент «Мрії» при активній підтримці Rothschild & Co, у співпраці з ICU і Finpoint як локальними партнерами, а також Hogan Lovells успішно завершили реструктуризацію боргу та вивели компанію з дефолту.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Інновації від ХАРП на AGROEXPO-2018

Захід відбудеться 26-29 вересня в Кропивницькому.
На стенді ХАРП буде представлена широка номенклатура сучасних підшипників і вузлів, які успішно застосовуються для ґрунтообробної та посівної агротехніки українських і світових брендів.

Завдяки ряду оригінальних конструкторських рішень підшипники ХАРП відрізняються високою міцністю, зносостійкістю, герметичністю і не вимагають обслуговування.

Увазі відвідувачів будуть запропоновані підшипники HARP AGRO з герметичними системами ущільнень X-SHIELD. Новинкою на AGROEXPO-2018 стануть підшипники з новою системою X-SHIELD-6. Ця конструкція відрізняється шестикромочним ущільненням, формує максимальний рівень захисту від механічних пошкоджень, пилу і вологи і забезпечує тривалий термін служби в агресивному середовищі.

Серед експонатів заводу також необслуговувані ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT, що володіють збільшеним експлуатаційним ресурсом і не вимагають мастила протягом всього життєвого циклу.

Моделі агрогрупи також доповнять корпусні підшипники нового покоління UC-типу (аналоги YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійки вузлів на базі даних підшипників.

Довідка:

Харківський підшипниковий завод (ХАРП) – лідер з виробництва підшипників в країнах СНД, які широко використовуються в сільгосп і транспортному машинобудуванні, залізничній галузі, автомобільній, добувній та електротехнічній промисловості, гірничо-металургійному комплексі. Маючи найбільший в Україні парк верстатів з ЧПУ, завод щорічно освоює близько 30 нових підшипників, в тому числі нового покоління.

«AGROEXPO-2018» – найбільший в Україні agrohub з виставковою площею 125000 м2. У рамках заходу проходять демонстраційні покази техніки і технологій, бізнес-форуми та семінари.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» візьмуть участь у найбільшій виставці країни – AGROEXPO-2018

Як зазначила директор з маркетингу АГРОдивізіона Ольга Бабкова, захід буде проходити в декількох форматах. «У стаціонарній експозиції і в демо-показах ми презентуємо широку лінійку грунтообробної техніки і техніку для логістики і перевезень. У нас також заплановано ряд зустрічей з нашими нинішніми дилерами і потенційними клієнтами», – підкреслила вона.

На стенді «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» буде представлена дискова борона «ДУКАТ-6» з шириною захвату 6 метрів в класичній комплектації, оснащена універсальним катком з П-образним профілем.

Відвідувачі також зможуть ознайомитися з оновленою версією двовісного самоскидного напівпричепа ALBION-26, забезпеченого вивантажним шнеком і надставними бортами і з удосконаленим інтенсивним стерневым культиватором «ШИЛІНГ» з гумовими колесами.

У числі серійних новинок «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» – комбіновані багатофункціональні агрегати: комплект з важкої зубової борони «ЛІРА XL» і шлейф-борони «ЛАРІ», що володіють високою продуктивністю.

Серед експонатів також ротаційна борона «ДИНАР», призначена для суцільної та міжрядної обробки зернових і просапних культур та овочів на всіх типах ґрунтів, включаючи тверді і кам'янисті.

Оцінити високу якість агротехніки «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» можно буде в польових демонстраціях, де компанія покаже в роботі дисковий лущильник «ДУКАТ-5» з шириною захвату 5 метрів, який укомплектований прутково-клетевою ковзанкою, і глибокорозпушувач «ГУЛЬДЕН» з опорними колесами і надміцними робочими органами HARD-SHELLТМ.

В рамках AGROEXPO-2018 «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» також стануть учасником знижкових акцій, що проводиться організаторами. Компанія запропонує аграріям придбати агрегати з 5%-ою знижкою у випадку підписання договору на купівлю техніки безпосередньо на виставці. Нагадаємо також, що весь модельний ряд техніки «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» підлягає державній компенсації: 25%-ий – для агрохолдингів і 40%-ий – для фермерів.

Довідка:

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» – один з провідних українських виробників ґрунтообробної та посівної техніки, техніки для логістики і перевезень.

AGROEXPO-2018 – найбільша міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією сучасної техніки і технологій.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Обговорення долі Липецької фабрики відбувається без відома і без участі корпорації Roshen

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба корпорації Roshen.

"Сьогодні вчергове Басманний суд Москви продовжив термін арешту, накладеного на кондитерську корпорацію Roshen в Липецьку. Термін забезпечувального арешту, накладеного на 12 об'єктів нерухомості, вчергове продовжено - до 13 грудня 2018 року", - сказала вона.

Крім того, раніше російськими ЗМІ була оприлюднена інформація про можливу передачу Липецької фабрики в розпорядження російського кондитерського об'єднання "Слов'янка".

У свою чергу компанія зазначила, що останнім часом корпорація не отримувала жодних пропозицій щодо придбання цієї фабрики, об'єкт ніхто не оглядав.

"Якщо і ведеться будь-яке обговорення долі Липецької фабрики на місцевому рівні, то відбувається це без нашого відома і без всякого нашої участі", - прокоментувала прес-служба.

При цьому зазначається, що теоретично виробництво можна відновити, але це потребує інвестицій та часу, до того ж потрібно мати вже зареєстровані товарні знаки, під якими будуть випускатися цукерки, і має мережу продажів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview