Українським цукром зацікавились в Китаї

Про це повідомляє керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило, як представляла вітчизняних цукроварів на виставці HKTDC Food Expo 2017.
«На виставці ми мали змогу поспілкуватися з гравцями ринків усіх країн Південно-Східної Азії, тому для розвитку експорту продукції цукровиробництва і для подальшої роботи наших цукровиків ця поїздка зіграє дуже важливу роль. Цей регіон завжди потребує цукру у зв’язку з постійним зростанням населення», - пояснює Бутило.
За словами експерта, виробники закінчують поточний маркетинговий рік з рекордними показниками експорту цукру – за результатами 11 місяців реалізовано на зовнішні ринки 751 тис. т., основні поставки якого здійснювались в країни Азії та Африки, тому основне завдання на майбутній рік – втримати ринки збуту.
Також, з січня поточного року українські виробники отримали дозвіл на експорт побічних продуктів від виробництва цукру, зокрема жому бурякового до Китаю. Таке рішення було прийняте після інспекції українських підприємств представниками з КНР.
Продукти харчування з комах підкорюють Америку
Так, компанія Aspire відкрила дослідницький центр площею понад 2,3 тисяч квадратних метрів під розробку технології, яку згодом скопіюють на фермі в десять разів більшого розміру. Про це пише atmagro.ru.
Це буде повноцінна сверчковая ферма, яку планують ввести в експлуатацію до середини 2018 року. Спочатку її площа складе близько 5 тисяч «квадратів», а до кінця 2019 року ферма збільшиться в п'ять разів – до 23 тисяч «квадратів».
А навіщо взагалі розводити цвіркунів? Виявляється, в США, як і в деяких інших країнах світу, останнім часом все активніше продаються і купуються продукти, зроблені з комах. Це білкові батончики, закуски і чіпси з цвіркунів (Chips, наприклад). Таким чином, їжа з комах – це альтернативне джерело білка.
Зі слів гендиректора Aspire Моххамеда Ашура, білкові продукти з комах, які продаються в Північній Америці – це преміальний продукт.
У 2013 році засновники компанії, будучи студентами, виграли премію Hult і отримали на реалізацію бізнес-плану з розведення їстівних комах 1 мільйон доларів. На даний момент в США 450 грам сверчкового борошна коштує цілих 20 доларів.
Цвіркунів вирощують в промисловому районі біля аеропорту в Остіні (Техас), де робот цілодобово годує мільйони цвіркунів. Роботизований модуль переміщається по будівлі і розподіляє необхідну кількість їжі. До цього цвіркунів годували люди. Але люди працювали тільки вдень, а цвіркуни – навпаки, не сплять вночі.
Комахи відкладають яйця у спеціальне місце, після чого личинки переміщуються в контейнер, де ростуть до регламентованого розміру. Всі фази сверчкового життя – від появи з яйця до «збору врожаю» - максимально автоматизовані.
З цвіркунів Aspire робить борошно. Частину борошна продає, іншу частину спрямовує на виробництво власної лінійки продуктів Akketa. І попит на таку продукцію зростає набагато швидше, ніж очікувалося спочатку.
Через 10 років органічне виробництво стане нормою

Про це пише Аgrostory.
«Клімат змінюється щорічно, що має великий вплив на виробництво фруктів і овочів. Сьогодні неможливо передбачити, яким буде наступний сезон. Це веде до змін на ринку. Ми постійно шукаємо альтернативи, щоб заповнити ті чи інші прогалини», – говорить представник Naturelle Каріна Діаго.
Експерт зазначає, що сьогодні найбільш перспективним є виробництво органічної продукції. «В органічному секторі спостерігається загальна тенденція до зростання: у секторі фруктів це, наприклад, чітко видно за пропозицією авокадо, чорниці і цитрусових. Сьогодні все більше і більше виробників переходять на органічне виробництво. Як результат, в органічному секторі відбувається подальше зниження цін, що робить органіку доступнішою для споживача, а отже, популярнішою. Сьогодні різниця в ціні між органічними і звичними продуктами харчування становить не більше 20-25%. Іноді органічні продукти харчування можуть бути навіть дешевше своїх традиційних аналогів. Завдяки цьому, споживачі можуть частіше купувати органічні продукти, а органіка стає більш конкурентоспроможною на ринку», – зазначає Каріна Діаго.
За словами експерта, вже через 10 років органічне виробництво не тільки зможе на рівних конкурувати з традиційним, а й стане новою нормою в сільськогосподарському секторі.
Вітання із Днем Незалежності України
В цей святковий день від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щедрої долі, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості в майбутньому.
Нехай Ваша важлива праця на благо рідної Батьківщини та українського народу завжди буде плідною та натхненою, а мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення та добрі починання!
Нестандартна альтернатива: замість соків - рідке м'ясо
М'ясник Пітер Классен з Рейнланд-Пфальца (Німеччина) винайшов цілих три різновиди напоїв з м'яса і запевняє, що нововведення сподобається всім. Про це пише Зерно.
Рідке м'ясо — це швидкий і поживний перекус для всіх, у кого не вистачає часу пообідати, для водіїв вантажівок, туристів або спортсменів. Пітер Классен планує продавати м'ясовмісні напої в магазинах роздрібної торгівлі, а також на автозаправних станціях.
Близько € 1 млн 55-річний м'ясник інвестував у виробництво м'ясних напоїв. В тиждень буде випускатися 10 тисяч напоїв, а в майбутньому кількість збільшиться до 30 000.
За словами розробника нового продукту, вже укладені договори з виробниками у Франції, Люксембурзі та Бельгії, а також подана заявка на міжнародний патент.
Три роки знадобилося Пітеру Классену, його синові Філіппу і кухареві Стефану Киммелю на розробку унікального продукту. Основна складність полягала в подрібненні м'яса до консистенції подібної напою какао, щоб зовсім не відчувалися волокна. Було проведено близько 100 експериментів, і в результаті вийшло 3 види напоїв: «Стейк», «Бомбейська яловичина» і «Королівська курка».
Для приготування напоїв м'ясо варять у великих казанах з овочами в бульйоні і доводять до пюреподібної консистенції. Потім рідину розливають у пляшки і стерилізують за допомогою температурної обробки. Таким чином, напій в охолодженому вигляді може зберігатися близько року. Розробник вважає, що м'ясний напій можна також використовувати для потреб збройних сил та гуманітарної допомоги.
Аграрії оцінили роботу антирейдерських штабів

Робота оперативних штабів, до яких входять представники територіальних управлінь Міністерства юстиції, Національної поліції, прокуратури, Держгеокадастру та громадських об’єднань, допомагає швидко донести інформацію про випадок рейдерства та отримати реакцію всіх органів, переконаний директор агропідприємства «Пісківське» (Чернігівська обл.) Валерій Колоша.
«Дуже добре, що створені ці штаби і що до селян почали прислухатися. У штабі працюють представники силових структур і Мін’юсту, присутні місцеві ЗМІ. Фермери нарешті сіли з ними за один стіл. Тепер, якщо десь відбуватиметься напад, туди одразу будуть виїжджати представники Мін’юсту, Нацполіції і прокуратури. Однак у нас ще багато роботи, якщо ми хочемо організувати дійсно ефективні штаби», - розповів Валерій Колоша.
Поки що штаби мають дуже обмежене коло повноважень та функцій, зауважив партнер Юридичної фірми «ОМП», керівник юридичного напряму Служби корпоративної безпеки Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Кирило Левтеров, який є учасником штабу Київської області.
«Зараз відбуваються організаційно-установчі збори, на яких учасники штабів намагаються зрозуміти, чим вони мають займатися. Ніяких рішень оперативні штаби виносити не можуть, вирішувати спори – тим більше. Єдина можлива функція для них – бути «провідниками» між постраждалими від рейдерства та органами влади і правоохоронцями. Вони можуть лише збирати інформацію про випадки захоплень і передавати її правоохоронцям та органам юстиції», - сказав юрист.
Так чи інакше, в боротьбі з рейдерством аграрії мають покладатися в першу чергу на свої власні сили та об’єднуватися для ефективного протистояння. 6 вересня в ТРЦ «Термінал» (м. Бровари) відбудеться Антирейдерський форум ВАР, ініційований аграріями України. Юристи та силовики на реальних прикладах розкажуть аграріям про методи «профілактики», систему «раннього оповіщення», захисту активів і дадуть перелік конкретних кроків, якщо рейдери вже на полі. З програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.