"Укрзалізниця" підвищила плату за використання своїх вагонів

Про це пише propozitsiya.com, посилаючись на прес-службу «Укрзалізниці».

Згідно з повідомленням філії "Центр транспортної логістики" (ЦТЛ) "Укрзалізниці", нові ставки затверджені були рішенням правління 15 червня цього року і набирають чинності з 28 липня.

За новими ставками оплати за напоширенішы зерновози - збільшується на 8,9%, до 855,6 грн.

У той же час тим же рішенням правління «Укрзалізниці» істотно змінило коефіцієнти порожнього пробігу окремих типів вагонів. Якщо раніше вони були однаковими - на рівні 0,61, то з 28 липня для зерновагонов коефіцієнт порожнього пробігу зростає до 1,02.
Крім цього, «Укрзалізниця» вирішила скористатися своїм правом і стягувати додаткову плату в розмірі добової оплати вагона на операції, пов'язані з відправленням і прибуттям вантажу, і в разі переадресування вантажів. Перевезення вантажів з використанням поромної переправи і в разі перевантаження вантажу у вагони іншої ширини колії буде пов'язано з необхідності його оплати ще за дві доби.

Перевезення зерна і продуктів перемолу залізничним транспортом в січні-квітні 2018 р скоротилися на 13,6% - до 11,7 млн ​​т в порівнянні з січнем-квітнем минулого року. Однак перевезення залізницею хімічних і мінеральних добрив зросли за звітний період на 6% - до 1,3 млн т.

Як зазначив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов: «Збільшення парку локомотивів, які будуть поставляти компанії General Electric і Bombardier для« Укрзалізниці », заплановане на кінець цього року, не поліпшить ситуацію з перевезенням зерна в 2018 році».

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Скільки землі в голів ОДА та їхніх родин (інфографіка)

Про це повідомляє «Слово і Діло».

За даними аналітиків порталу, це дорівнює лише одному маєтку поміщиків Закревських XVIII-XIX століть у селі Березова Рудка Полтавської області (100 га).

Якщо проводити паралелі із сучасністю, то вся земля, якою розпоряджалися голови ОДА, становить приблизно 2/3 площі колишньої резиденції Януковича «Межигір’я» (140 га).

Щоб уявити, скільки української землі задекларовано очільниками областей, то 104 га дорівнює площі 145 футбольних полів (площа одного футбольного поля за правилами ФІФА – 0,714 га) або 29 Майданам Незалежності в Києві (площа Майдану Незалежності – 3,6 га).

Вся земля, якою офіційно володіють родини голів ОДА, займає лише чверть площі Державного дендропарку «Олександрія» в Білій Церкві, розташованого в маєтку графів Браницьких у XVIII-XX ст. (405,6 га).
Цікаво, що більш ніж половина землі, яка належить усім головам облдержадміністрацій, перебуває в одних руках. У декларації голови Луганської ОДА Юрія Гарбуза та членів його сім'ї було зазначено, що вони розпоряджаються більш ніж 63 га на трьох земельних ділянках.

Друге місце за кількістю землі з відчутним відривом ділять голова Кіровоградської ОДА Кузьменко, який зазначив 7,4 га, та Київської ОДА Горган, який задекларував 7,31 га. На третьому місці розташувався голова Вінницької ОДА Коровій, сім'я якого в 2017 році розпоряджалася 5,68 га землі на шести ділянках.

Невелику ділянку землі в 12 соток задекларував голова Сумської ОДА Клочко. Це дві стандартні дачі по 6 соток. Загалом 34 сотки розкидані на 4 ділянках у голови Полтавської ОДА Головко. Зовсім крихітну ділянку землі в 1 сотку вказав у декларації голова Івано-Франківської ОДА Гончарук.

Безземельними, судячи з декларацій, виявилися голови Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Харківської – Світлична, Львівської – Синютка, Херсонської – Гордєєв та Одеської – Степанов.

Детальніше – на інфографіці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Прибутковість виробництва молока впала найрізкіше за останні п’ять років

Очікувана стабілізація, яку прогнозували в червні учасники ринку, не відбулася. Про це на своїй сторінці у соціальні мережі Facebook повідомив економіст ФАО Андрій Ярмак, пише agroday.com.ua

За його словами, востаннє така тенденція спостерігалася в 2012 році. Навіть здешевлення кормів не перекрило втрат, які спричинило червневе зниження цін на молоко та його продовження в липні.

«Кумулятивне падіння УМІ протягом цього року було найрізкішим за останні п’ять років і сягало 40 відсотків», – говорить Ярмак.

Позитив лише в тому, що зниження сягнуло всього 1,5%. А це – найменше місячне зниження прибутковості в цьому році. У червні 2018 року професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж в червні 2017 року. В той же час рівень прибутковості молочного виробництва був вищим, ніж в червні 2014 та 2015 років та нижчим, ніж середній за останні п’ять сезонів для червня на 5,2%.

«За півріччя виробники молока мали вже на 11,3% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то падіння прибутків було менш відчутним – на 2,6%», – пояснив він.

Як правило, в липні УМІ незначно зростає. За останні шість років він лише одного разу в липні трішки знизився до червня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Здоров’я саду: погляд зсередини

І тільки справжній садівник знає, що ці слова несуть не лише художній зміст. В умовах глобального потепління і погіршення екологічної ситуації в країні щороку відбуваються зміни клімату, рельєфу, складу ґрунтів та води. У світлі цих змін патогени, що спричинюють різноманітні грибкові захворювання культур, еволюціонують і стають більш стійкими до засобів захисту рослин. Як наслідок, сади та виноградники, які щедро плодоносили ще рік чи два тому, можуть не принести врожай у поточному сезоні.

Водночас, садівництво з кожним роком стає все більш перспективною галуззю української агроіндустрії: його плоди користуються високим попитом як на ринку свіжої продукції, так і на ринку переробної сировини. Тому правильний вибір і своєчасне використання якісних фунгіцидів набуває дедалі більшого значення у вирощуванні плодових культур та винограду. 

За даними дослідників, високу ефективність показує застосування фунгіцидів системного способу дії: по-перше, вони швидко проникають в усі частини рослини, по-друге – не змиваються водою, що дає подовжений ефект препарату; нарешті, завдяки потраплянню діючої речовини одразу до систем життєдіяльності рослини вони забезпечують лікування та захист навіть необроблених ділянок та нового приросту.  Високу ефективність за цими показниками показує системний фунгіцид захисної та терапевтичної дії виробництва ГК «UKRAVIT» «Захисник» (тіофанат-метил, 500 г/л).

Унікальність препарату полягає в тому, що він поєднує одночасно профілактичні, лікувальні та викорінюючі властивості. Його діюча речовина миттєво поглинається надземними вегетативними органами рослин, акропетально (знизу вгору) поширюється по всіх її системах і гальмує поділ клітинного ядра грибка, внаслідок чого він припиняє дихати і гине. Окрім швидкого «стоп-ефекту», дія «зсередини» забезпечує подовжену дію – до 2 тижнів, що дозволяє захистити навіть новий приріст культур і забезпечує їхній нормальний подальший розвиток.

«Захисник» здатний контролювати широкий спектр грибкових захворювань садових культур: у виноградниках – оїдіум, сіру гниль, у насадженнях яблуні, груші та персика – борошнисту росу, паршу, моніліоз, кучерявість листя. Виноград, яблуня та груша вимагають до 3 обробок, персику вистачає однієї. Обприскування бажано проводити за сприятливих погодних умов, що забезпечить подовжену стабільну дію і ефективно захистить врожай.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Період консервації розпочався. Чи зростуть ціни на цукор?

Сезонне підвищення попиту в період консервацій є фактором підтримки цін на внутрішньому ринку, проте нарощення обсягів експорту цукру в останні роки вносить свої корективи, повідомляє УКАБ.

2018-07-05_141040

Дані: Науково-практичний центр цукробурякового виробництва

За останні 8 років українці значно скоротили фонд споживання солодкого продукту. Якщо у 2005 році він оцінювався в 1795 тис тонн, то у 2017 році українці спожили 956 тис тонн. Стрімке зниження обсягів споживання пов’язане зі скороченням населення, нестабільною купівельною спроможністю та зміною культури харчування. За даними Держстату України, у 2005 році середньостатистичний українець впродовж року спожив у середньому 38 кг цукру, тоді як у 2017 році даний показник знизився до 30 кг. Сприяло скороченню і поширення практики сухого замороження плодово-овочевих культур. Якщо раніше господині запасали ягоди, фрукти на зиму, використовуючи консервування, яке потребувало багато цукру, то наразі використання морозильних камер для зберігання даних продуктів значно зменшило потребу у цьому продукті.

2018-07-05_141257

*Попередні дані

Дані: Держстат України

Внутрішній ринок цукру стрімко скорочується. Крім того, мінімальні ціни на ринку регулює держава. За інформацією Асоціації «Укрцукор» внутрішня ціна на цукор приблизно така ж, як ціна, яку готові платити імпортери. Відповідно, вітчизняним виробникам цукру вигідніше продавати продукцію на експорт — компанії отримують стабільний валютний дохід і можливість хеджувати ризики.

Нагадаємо, що з урожаю 2017/2018 маркетингового року, Україна вже експортувала за вересень-квітень 379,9 тис. тонн цукру. При збереженні нинішніх темпів, на кінець маркетингового року експорт становитиме більше 500 тис тонн. Експортним рекордом для України є показник сезону 2016/2017 МР, коли поставки за кордон становили 767,3 тис тонн. 

Згідно даних Мінагрополітики, попри зростання вартості оптових партій цукру, ціна на роздрібному ринку дещо знизилася у порівнянні з минулим місяцем. Станом на 27 травня вартість солодкого продукту складала 14,08 грн/кг, на 27 червня ціна знизилися на 2% до 13,84 грн/кг. Незначно скоротилися ціни на яйця, гречку, молоко та курятину. Решта продуктів харчування зростали в ціні. Найбільше додали у порівнянні з травнем овочі — найбільше подорожчали морква – на 39%, капуста +32%, буряк, який - на 30% з 10,32 грн/кг до 13,41 грн/кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Свинина дорожчатиме і надалі

Про це поінформувала завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Ольга Боднар.

Аналіз цінового продовольчого ланцюга від закупівельних цін на свині до роздрібних цін на свинину, проведений науковцями Інституту аграрної економіки, свідчить про поступальне цінове зростання в усіх його ланках з початку минулого року, яке призупинилося лише у травні 2018 року.

Закупівельні ціни на свиней І і ІІ категорій протягом 2017 року збільшилися в 1,5 разу – з 29379 грн/т до 44278 грн/т. Торік найбільші стрибки цін спостерігалися з травня по червень (11%) та з вересня по жовтень (15%).

З початку 2018 року темпи зростання цін суттєво зменшилися і протягом  січня-квітня склали в середньому 1% на місяць. Станом на травень 2018 року ціни почали знижуватися та середній рівень закупівельної ціни на свиней І та ІІ категорії складав 44752 грн/т, що на 3,3% нижче ніж у квітні 2018 року, зазначила Ольга Боднар.

За її словами, динаміка цін в межах кожної області суттєво коливається, тому відсутня постійність у лідерстві за рівнем цін. У травні 2018 року в переважній більшості областей цінові тенденції відповідали динаміці в цілому по Україні. Проте у Харківській та Кіровоградській областях ціни були найвищими – 48,7 тис. грн/т та 47,5 тис. грн/т відповідно. Найнижчі ціни відмічалися у Сумській (39,8 тис. грн/т) і Луганській (37,2 тис. грн/т) областях.

Динаміка оптово-відпускних цін на свинину ІІ категорії в цілому повторює рух закупівельних цін, зауважила експерт. Протягом 2017 року їх рівень зріс на 38,4% і становив на кінець минулого року 74,59 грн/кг. З січня по квітень 2018 року щомісячне зростання оптово-відпускних цін також складає близько 1%. Станом на травень цього року їх середній рівень цін досягнув 77,81 грн/кг. Регіональний розмах цін є суттєвим і складає 2,1 разу. При цьому найвищі ціни спостерігалися у Вінницькій (90 грн/кг) і Луганській (95,26 грн/кг) областях. Найнижчими ціни були в Івано-Франківській (45,3 грн/кг), Полтавській (56,7 грн/кг) та Волинській (61 грн/кг) областях.

Роздрібні ціни на свинину – особливо на м’якоть – також торік помітно зросли, зауважила науковець. Свинина без кістки на кінець 2017 року коштувала 113,46 грн/кг – на 46,1% більше, ніж у 2016 році. Рівень цін на свинячі відруби стегна (м’ясо з кісткою) підвищився на 38,3% і становив 93 грн/кг. Також спостерігається значне подорожчання сала. Порівняно з 2016 роком рівень цін на цей продукт зріс минулого року на 78,9%.

В динаміці роздрібних цін у травні 2018 року теж має місце їх зниження. Найвища ціна на свинину без кістки у травні 2018 року була у Луганській області – 126,59 грн/кг, найнижча – у Тернопільській області – 102,5 грн/кг. Ціна на свинину з кісткою коливалася в межах від 84,69 грн/кг (Сумська обл.) до 104,78 грн/кг (Кіровоградська обл.). Наприкінці минулого року найдорожче сало – 93,59 грн/кг – було у столиці, найдешевше – 44,99 грн/кг – у Тернопільській області.

Протягом січня-квітня 2018 року ціна на свинину з кісткою і без кістки на продуктових ринках зросла в цілому за період на 1,5-2%, тобто меншими темпами порівняно із закупівельними та оптово-відпускними цінами. Така ситуація зумовлює ймовірність закладання цінового зростання у наступні періоди. Хоча його суттєво обмежує низька купівельна спроможність населення, зауважила Ольга Боднар.

На її думку, подорожчання цього виду м’ясної продукції у 2017 року зумовили кілька чинників.

Це, зокрема, зменшення пропозиції продукції на ринку внаслідок скорочення поголів’я через спалахи африканської чуми свиней. Протягом 2017 року поголів’я свиней у господарствах усіх категорій зменшилося на 8,2% – до 6,1 млн голів. При цьому найбільших втрат зазнали господарства населення. В результаті обсяги вирощування свиней у живій масі скоротилися проти показників 2016 року на 8,4% – до 531,5 тис. т.

Негативно на цінову динаміку внутрішнього ринку вплинуло і збільшення обсягів експорту м’яса свиней. Його значною мірою обумовило помітне зростання експортних цін (+32%), зазначила науковець. Протягом 2017 року Україна збільшила зарубіжні поставки охолодженого та мороженого м’яса свиней в 1,5 разу проти 2016 року – до 4,9 тис. т.

Зростанню цінової динаміки на цей вид продукції сприяло і підвищення 2017 року рівня доходів населення. Якщо торік рівень середньої заробітної плати зріс на 46,1%, то ріст роздрібних цін на свинину був у межах 38-46%. Таким чином, зростання доходів певною мірою спровокувало цінове зростання на продовольчих ринках, зазначила експерт.

Вплив цих чинників також матиме місце і у 2018 року. Крім того відбувається зростання вартості кормів, переважну частину яких складають зернові, – їх ціна у першій половині поточного року зросла на 20-25%. Це дає підстави очікувати подальше зростання цін на свинину у 2018 році, яке до грудня, за оцінками науковців Інституту аграрної економіки, може скласти до 10%, спрогнозувала Ольга Боднар.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview