178171
182818

"Укрзалізниця" розпочинає виробництво зерновозів

"Укрзалізниця" на своїх вагонобудівних заводах до кінця року розпочне виробництво зерновозів. Це новий напрям для компанії, досі на її вагонобудівних заводах вироблялися тільки напіввагони та фітінгові платформи.

Про це на прес-конференції розповів директор філії "Центр транспортної логістики" УЗ Сергій Підгородецький, передає 112.ua.

Підгородецький зазначив, що УЗ планує виробляти зерновози великої тоннажності з першим класом захисту від вандалізму та крадіжок. "Найближчим часом ви отримаєте від УЗ більше інформації про кількість і модельний ряд", - пообіцяв Підгородецький, зазначивши, що зараз в рамках проекту розробляється технічна документація.

Раніше модельний ряд зерновозів, які збирається будувати УЗ, належав іншим виробникам. Компанія не мала на нього прав і конструкторської документації, уточнив директор філії "Центр транспортної логістики" УЗ.

В "Укрзалізниці" зазначили, що рішення розпочати виробництво спеціалізованого рухомого складу було прийнято після дерегуляції тарифів на вантажоперевезення. "До моменту дерегуляції інвестиції в спеціалізований рухомий склад були неефективними. "Напіввагони і платформи можуть перевозити до десятка найменувань вантажів. Зерновоз мав свою специфіку з урахуванням чинника сезонності", - сказав Підгородецький, зазначивши, що зараз в УЗ бачать перспективу напрямку і впевнені, що він може бути рентабельним.Польські аграрії хочуть захисту від українського імпорту

Про це в ході форуму "Європа-Україна" у місті Жешув (Польща) заявила віце-президент українсько-польської торгової палати Ельжбета Бодьо, пише Європейська правда.

За її словами, польський аграрний бізнес схвильований від'ємним сальдо в торгівлі з Україною.

Більш того - польські компанії вже почали піднімати питання щодо можливості застосування спеціальних заходів у торгівлі з Україною в рамках захисних заходів СОТ.

Нагадаємо, Світова організація торгівлі допускає введення обмежень проти імпорту у випадку, якщо його різке зростання становить загрозу національній промисловості.

За даними Держстату, за результатами 2017 року український експорт до Польщі зріс на 23,8%, склавши $2,72 млрд.

Ваш вибір 'Подобається'.


Український лідер з виробництва добрив та засобів захисту рослин отримав міжнародні сертифікати відповідності вимогам стандартів ІSO

Найбільший український виробник ЗЗР і мікродобрив ТОВ "Фабрика агрохімікатів", що входить до ГК Ukravit, шляхом успішного проходження сертифікаційного аудиту виробництва, підтвердив відповідність вимогам міжнародних стандартів ІSO в галузі менеджменту якості, охорони навколишнього середовища та охорони праці. 

13 березня представники компанії BUREAU VERITAS – світового лідера із незалежної сертифікації, провели урочисте вручення сертифікатів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та OHSAS 18001:2007 керівництву підприємства ТОВ "Фабрика агрохімікатів". Це означає, що системи управління якістю, екологічного менеджменту та охорони праці ТОВ "Фабрика агрохімікатів" приведено у відповідність до вимог вище зазначених стандартів. Це слугує вагомим доказом стабільної роботи та високого рівня якості виробництва  продукції черкаського виробника і значно розширює його можливості  виходу на міжнародні ринки.

"Сьогодні ми маємо ще більше підстав впевнено стверджувати всьому світу, що наша продукція – якісна, бо вона – українська, - переконаний директор ТОВ "Фабрика агрохімікатів" Володимир Ільченко. - Продукція, яку ми виробляємо, уже сьогодні зацікавила аграріїв у різних країнах, а отримання міжнародних сертифікатів робить її ще більш конкурентоспроможною на світовому ринку".

"Впровадження таких стандартів – досить складний і відповідальний крок в становленні успішної системи менеджменту кожного підприємства, незалежно від сфери діяльності і серед хімічних підприємств України зовсім небагато підприємств, хто спромігся на впровадження жорстких вимог міжнародних стандартів, - констатує представник компанії BUREAU VERITAS Ukraine Дмитро Фєфєлов. – Проте, така готовність свідчить не лише про належну якість виробництва, але й про високий рівень соціальної відповідальності виробника".

Довідка: ISO 9001 – це один із найпопулярніших стандартів, розроблених Міжнародною організацією зі стандартизації. Це система управління якістю, сертифікація за якою гарантує, що підприємство може випускати продукцію на стабільному рівні якості та постійно його підвищувати.

OHSAS 18001 – міжнародний стандарт системи менеджменту гігієни і безпеки праці. Мета впровадження — підвищити безпеку виробництва, ефективно керуючи пов'язаними з ним ризиками для людини.

ISO 14001 – перший крок компанії, що вирішила йти шляхом турботи про навколишнє середовище. Впровадження цього стандарту на підприємстві означає, що виробник прагне мінімізувати власний негативний вплив на навколишнє середовище. 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Площа зрошуваних земель у Криму скоротилася в 10 разів

За даними «міністерства сільського господарства Криму», до окупації півострова Росією площі зрошуваних земель на його території досягали 120-130 тис. га, що майже в 10 разів більше, ніж зараз, пише agroday.com.ua.

За словами Андрія Рюмшина, так званого міністра сільського господарства Криму, до 2020 року загальна площа зрошення складе 59 тис. га завдяки фінансуванню Російською Федерацією.

Він зазначив, що в 2017 році з російського бюджету на меліорацію було виділено близько 153 млн руб. та введено в експлуатацію 1,6 тис. га меліорованих земель. Тоді як в 2016 році площа введених меліорованих земель склала 500 га, а в 2015 році – близько 800 га.

Щоб забезпечити полив сільськогосподарських культур «влада» Криму розглядає можливість використання очищених стічних вод, якщо їх якість буде відповідати всім вимогам.

Нагадаємо, що за словами Юсуф Куркчі, першого заступника міністра у справах тимчасово окупованих територій України, окупаційна влада Криму вже вичерпала всі ресурси для вирішення проблем з водою. Процес деградації грунтів у північній частині півострова розвивається такими високими темпами, що представляє серйозну проблему. Водна інфраструктура в Криму практично руйнується.

Відзначимо, що до анексії Криму, Україна забезпечувала 85% водопостачання півострова через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Після окупації кримської території Росією подача води була припинена.Аграрії погрожують провести страйк під стінами ВР

Про це повідомив представник громадської організації "Всеукраїнська аграрна рада" Володимир Хвостов в Facebook, передає УНН.

За його словами, він представляє інтереси дрібних і середніх фермерів Херсонської області, які вкрай незадоволені "правками Хомутинніка" до Податкового кодексу України щодо скасування повернення ПДВ дрібним і середнім експортерам олійних культур.

"Парламент щороку під ялинку нам підносить сюрприз. Цього разу ми отримали "подарунок" у вигляді скасування ПДВ при експорті олійних. І ми вийшли сьогодні, щоб відстояти свої права", - зазначив він.

В.Хвостов пояснив, що податкові нововведення принесуть колосальні збитки дрібним фермерам і збагатять великі агрохолдинги.

"Якщо говорити про сою, то ми втратимо 2 тис. грн на кожній тонні, Херсонська область виробляє понад 300 тис. тонн - можете порахувати, які це великі гроші. У масштабах країни ми втрачаємо 10-12 млрд грн. Кому це вигідно?

Це вигідно великим аграрним холдингам, які мають власну переробку. Після переробки нашої сировини, вони отримають ті гроші, які ми втрачаємо", - підкреслив він.

В.Хвостов попередив, що наступний страйк пройде під стінами Верховної Ради.

"Бережіться парламентарі, хомутинніки, ми вийшли на попереджувальну акцію, наступна через 5 днів під стінами парламенту", - резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні в дев'яти областях аграрії перекрили траси. У такій спосіб вони намагаються донести до влади свій протест проти змін до Податкового кодексу України в частині скасування для дрібних і середніх фермерів скасування ПДВ.

Вони вважають, що ініціатива належить народному депутату від партії "Відродження" Віталію Хомутинніку, члену Податкового Комітету ВР, який за сумісництвом є бенефіціаром великого агрохолдингу "Кернел", що спеціалізується на переробці олійних культур.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Скорочення свинопоголів’я «б’є» по забоям

Про це зазначають у аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» із посиланням на дані ДССУ.

Так, згідно з офіційними даними статистики, за перші два місяці 2018-го на забій надійшло 75,2 тис. т свиней, що на 12% менше ніж у січні-лютому 2017-го. «Ця зміна відбулася на тлі п’ятивідсоткового скорочення чисельності свиней у сільськогосподарських підприємствах. Зменшення кількості свиней у промисловому секторі на 193,5 тис. голів (до 3,36 млн гол. станом на 1-ше березня 2018-го) „відгукнулося“ на обсягах пропозиції свиней на забій. Зокрема, бійні та м’ясокомбінати за зиму 2018- го забили менше 700 тис. голів. Це на 87,5 тисяч менше ніж роком раніше. Крім цього, середня жива маса реалізації товарного поголів’я на забій на кілограм поступається показнику аналогічного періоду 2017-го і в середньому по Україні становить 108 кг/гол.», — додають аналітики АСУ.

Проте експерти запевняють, що це — не привід вважати, що Україна залишиться без власновирощеної свинини. «Скорочення обсягів вирощування свиней має менші темпи. За два зимових місяці сільськогосподарські підприємства отримали 82,5 тис. т приростів живої маси свиней — мінус 3,8% порівняно з січнем-лютим минулого року. Водночас, з них на забій направили 91% вирощеного проти понад 98% торік, що слугує позитивним індикатором для галузі. На додачу, статистика зовнішньої торгівлі фіксує суттєвий майже п’ятиразовий приріст імпорту живих свиней до України. Тож вітчизняні свиногосподарства досить активно посилюють племінний потенціал поголів’я за рахунок чистопородних та гібридних тварин, що неодмінно матиме позитивний вплив внутрішнього виробництва свинини», — запевняють в АСУ.