174499

Уряд призначив нових заступників Тимофію Милованову

Про це повідомляє Урядовий портал.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов отримав трьох заступників: першого заступника Павла Кухту, заступника — Тараса Висоцького та заступника - торгового представника України Тараса Качку.

Павло Кухта раніше працював радником при Кабінеті міністрів, а також в компанії Kesarev Consulting. Входить до складу стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR).

Тарас Висоцький працював першим заступником голови Черкаської ОДА та генеральним директором асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

Новопризначений заступник міністра на своїй сторінці в Facebook озвучив кроки, які має намір реалізувати.

Зокрема, він планує:

- завершити більш ніж десятирічну земельну реформу, запровадивши ринок земель сільськогосподарського призначення;

- очистити аграрний сектор від збиткових, неефективних підприємств, передавши їх на приватизацію;

- побороти корупцію в сфері державного регулювання та контролю, ліквідувавши та/чи діджиталізувавши відповідні процедури;

- підвищити доходи зайнятих в АПК шляхом лібералізації ринку праці та підвищення кваліфікації працівників;

- підтримати децентралізацію, розвиток сільських територій та підвищення добробуту сільських жителів шляхом детінізації діяльності в аграрному секторі та підтримки малих виробників.

Тарас Качка є радником зі стратегічних питань міжнародного фонду "Відродження", також він є радником в Міністерстві закордонних справ. У 2014-2015 роках був віцепрезидентом та в.о. президента Американської торговельної палати в Україні.

У 2007-2011 роках він був учасником переговорної команди України щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

"Моя місія – покращити умови доступу української продукції на зовнішні ринки, збільшити експорт товарів з доданою вартістю, інтегрувати українських виробників у глобальні виробничі ланцюги", - написав Тарас Качка  на своїй сторінці у Facebook.

Також ці призначення прокоментував на своїй сторінці у Facebook президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса. Він привітав Милованова "з командою професіоналів, з якими вдасться вивести економіку країни на новий якісний рівень".

В Одеському морпорту запустили мультимодальний зерновий термінал

Про це повідомив менеджер компанії в Чорноморському регіоні та Україні Олександр Карпенко, пише agravery.com.

«Ми на даному етапі можемо перевалювати там до 2 млн тонн. Ми все ще очікуємо завершення будівництва причалу. Коли причал буде готовий, тоді буде офіційне відкриття, але ми працюємо вже», — сказав він.

При цьому Карпенко уточнив, що завершення будівництва причалу залежить від Адміністрації морських портів України.

У 2019/2020 маркетинговому році (липень 2019 - червень 2020) компанія планує експортувати 7-11% від усього експорту зернових і олійних культур з України.

Нагадаємо, ЄБРР надав Louis Dreyfus Company $35 млн на купівлю вагонів-зерновозів.

Український виробник курятини збільшує потужності

ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» розпочала будівництво нового цеху перероблення птиці. Це дозволить підприємству подвоїти наявні потужності.

Про це повідомила генеральна директорка Володимир-Волинської птахофабрики Аліна Сич

«Новий цех підвищить ефективність перероблення і вийде на потужність 13,5 тис. голів/годину», – зазначила вона.

За словами керуючого акціонера компанії Олексія Коваленка, переробний цех планують запустити за два-чотири роки – «в залежності від того, як швидко ми залучимо гроші». Вартість проекту – близько 30 млн євро, зазначив він.

«Ми почали будувати його власним коштом, і розраховуємо отримати кредит, щоб добудувати цех швидше, – уточнив Олексій Коваленко. – Зараз нам потрібні кошти, щоб придбати у Нідерландах обладнання для перероблення. Ми ведемо перемовини і з постачальником, і з компаніями, які б могли надати різні способи фінансування».

«Наша перша ціль – 100%-ве вирощування курей без антибіотиків. Друга амбітна ціль – збільшення потужностей виробництва», – підсумувала Аліна Сич.

Сьогодні на підприємстві 50% курей із 5 млн голів одноразової посадки вирощується без використання антибіотиків.

Джерело: AgroTimes

У Туреччині виріс огірок-гігант розміром з дитину

У Туреччині фермер виростив гігантський огірок розміром з дитину. Про це повідомляє korrespondent.net.
 
Незвичайний урожай зібрали в одному з господарств у Стамбулі на півночі Туреччини. Огірок-"мутант" досяг у довжину 80 сантиметрів, у діаметрі - 30 см і важить 21 кілограм.

Фермер, у якого виріс незвичайний овоч, каже, що сам не очікував такого врожаю. Він замовив насіння огірка в Китаї.

Алгоритм дій при АЧС — пам’ятка для свинарів

Щоб заповнити «прогалини», Асоціація «Свинарі України» спільно з експертами Продовольчої сільськогосподарської організації ООН підготувала чергову довідку щодо АЧС.

Найголовніше, що варто пам’ятати виробникам, — всі заходи щодо контролю АЧС регламентовані «Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней».

Детальніше читайте у пам’ятці.

Виробник "Нашої Ряби" збільшив прибуток

Про це йдеться в квартальній фінансовій звітності холдингу, оприлюдненій на Лондонській фондовій біржі, передає БизнесЦензор.

Виручка холдингу в другому кварталі зросла на 31% – до $510 млн, валовий прибуток скоротився на 6% – до $170 млн, операційний прибуток – на 15%, до $127 млн, EBITDA – на 6%, до $164 млн.

Згідно з даними звітності, експортна виручка МХП у другому кварталі склала $284 млн або 56% від загальної виручки (за другий квартал 2018 року – $223 млн, 57% від загальної виручки), операційна маржа знизилася до 25% з 39% у другому кварталі 2018 року, маржа EBITDA – до 32% з 45%.

В цілому за шість місяців 2019 року чистий прибуток МХП скоротився на 10% – до $171 млн порівняно з аналогічним періодом 2018 року. Виручка зросла на 36% – до $946 млн, операційний прибуток скоротився на 17% – до 177 млн, валовий прибуток – на 4%, до $251 млн, EBITDA – на 6%, до $247 млн.

Експортна виручка за перше півріччя досягла $552 млн, що становить 58% від загальної виручки (перше півріччя 2018 року – $385 млн, 55% від загальної виручки), операційна маржа знизилася до 19% з 31% у першому півріччі 2018 року, маржа EBITDA –до 26% з 38%.

За інформацією групи, виробництво МХП курячого м'яса в Україні збільшиться приблизно на 100 тис. тонн протягом 2019 року після розширення другого етапу Вінницького птахівничого комплексу. Виробництво головним чином спрямоване на експорт з загальним прогнозом експорту курячого м'яса на рівні близько 380 тис. тонн.

МХП також вказує, що виробництво курячого м'яса на купленому на початку року словенському підприємстві Perutnina Ptuj складе близько 80 тис. тонн, а його фінансові показники перевищать попередні оцінки.