186395

Уряд винесе рішення щодо ембарго на ввезення міндобрив з РФ 26 березня

Про це повідомив прем'єр міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду, передає УНН.

"Є доручення уряду провести 26 березня відповідне засідання міжвідомчої групи, щоб врегулювати це питання і захистити національних виробників, а також захистити наших українських аграріїв. Тому перший віце-прем'єр міністр, 26 березня, проведе це засідання спільно із міністерствами, де буде ухвалено узгоджене рішення", - повідомив Гройсман.

Він звернувся до міністрів із проханням 26 березня врегулювати питання та ввести в дію відповідні рішення, які відповідатимуть національним інтересам України.

Нагадаємо, на минулому засіданні уряду Гройсман дав доручення ввести тимчасові обмеження на імпорт добрив з Російської Федерації. Цього тижня планувалося ухвалити остаточне рішення щодо санкцій стосовно російських міндобрив.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українські фермери виготовляють сир з віскі, чілі та навіть трюфелями

 Попит на сир високий, а позиціонує свою продукцію ферма як дорогу, йдеться в сюжеті «Ля Село».

В складі продукту — лише молоко, закваска та натуральні добавки, говорять фермери Назар та Аліса Кміль. Наприклад, аби отримати сир з чілі, перець блендерують та додають в сироварку.

Подібно виготовляється сир з віскі. Алкоголь заливають, коли сирне зерно опустилося. Потім дають настоятися 20 хвилин, аби вбрався аромат. Далі збирають зерно і формують головки. На 500 літрів молока добавляють 10 літрів віскі. Спирт при дозріванні вивітрюється, але лишається ароматний букет та особливий смак.

«Робили тестову варку з італійськи трюфелів, — розповідає Назар Кміль. — Сировину замовляли у виробника, що виготовляє її для сирних компаній. Після визрівання проведемо дегустацію та приймемо рішення, чи виводити продукцію на ринок».
«Мукко» невдовзі очікує приплід до 1000 козенят. В зимовий несезонний період  догляд та вирощування козенят є основною роботою для фермерів. Два дні приплід тримають з козою, потім переводять в окремий відсік – «дитсадок», а коли вони навчаться самі їсти – у відсік з автоматичною випійкою.

На фермі мають дві доглядальниці, які годують козенят сухим молоком з Франції. Для обігріву тварин використовують інфрачервоні лампи, підтримуючи температуру 18-20 градусів.

«Ми знаходимся на Прикарпатті, в екологічній зоні. Коли зрозуміли, що тут зможемо робити екологічний сир, відразу і взялись», — каже Кміль. Він також додає, що у господарстві тримають дві породи – альпійську та закарпатську. А варити сир вчилися в Нідерландах.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.


Французький агрохолдинг має намір збільшити земельний банк в Україні

Французька група AgroGeneration з активами в Україні розглядає можливість збільшення земельного банку, планує оновити техніку в 2018 році. Про це повідомив віце-президент компанії Сергій Булавін, пише delo.ua.

"Ми розглядаємо можливість збільшення земельного банку і плануємо оновлення техніки. Оновлення техніки істотно впливає на економічну ефективність. Проводячи планові оновлення техніки, агрокомпанія скорочує витрати на обслуговування і ремонти, знижує ризики невиконання виробничих планів із-за раптових поломок", — сказав він.

Крім того, як повідомив віце-президент, в 2017 році був проведений незалежний аудит технологій групи та внесено ряд удосконалень.

"Ми придбали нове і відновили старе обладнання на $6,5 млн. Завдяки цим змінам і прогнозу цін на нашу продукцію, вирощену в сезоні 2017-2018 року, ми ухвалили рішення розширити площі під озимими приблизно на 10% від загального розміру земельного банку — приблизно до 48 тис. га. Ці площі розподілені між усіма нашими господарствами в Харківській, Сумській, Житомирській, Тернопільській і Львівській областях, на них посіяні озимі пшениця, ріпак і ячмінь", — сказав Булавін.

Він також додав, що структура полів під яровими культурами також переглянута на підставі прогнозу цін.

Головним завданням компанії на найближчий час, за словами Булавіна, є отримання максимальної економічної ефективності.

"Саме для цього в 2017 році ми проінвестували навчання наших спеціалістів за програмою Lean Six Sigma, впровадження в компанії цієї технології. Зараз в роботі — близько 50 проектів, пов'язаних з отриманням додаткової ефективності. Велика частина з них буде завершена в 2018 році, і буде дано старт таких проектів", — зазначив він.

Французька група AgroGeneration заснована в 2007 році. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур. В Україні в даний час опрацьовує близько 120 тис. га.

В жовтні 2013 року AgroGeneration завершила злиття з українською аграрною компанією Harmelia.

AgroGeneration в 2016 році отримала 0,888 млн євро чистого збитку, що у дев'ять разів менше, ніж за 2015 рік, її виручка збільшилася на 3% — до 60,26 млн євро.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вінницька фабрика Roshen в 2017 збільшила чистий прибуток

Теґи: 

Про це повідомили в компанії, пише proagro.com.

Зазначається, що активи кондитерської фабрики за минулий рік скоротилися на 3,4%, до 4,19 млрд грн, основні засоби — на 6,3%, до 3,83 млрд грн.

Нерозподілений прибуток підприємства до кінця року становила 679,44 млн грн, проти 675,9 млн грн у 2016 році.

Довідка:

Корпорація Roshen, один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає Київську, Кременчуцьку і дві Вінницькі кондитерські фабрики, Вінницький молочний завод «Рошен», а також Клайпеди кондитерську фабрику (Литва) і фабрику BonbonettiChoco (Угорщина).

Ваш вибір 'Цікаво'.


Перехідні запаси зерна в Україні цього сезону будуть найменшими за останнє десятиліття

Ще донедавна достатніми в країні вважалися залишки, здатні забезпечити 10-15% обсягу річного розподілу зерна – витрати на внутрішнє споживання, нормативні втрати, посівний матеріал, експорт тощо, пише AgroTimes.

Якщо враховувати, що останніми роками Україна розподіляє близько 60 млн тонн зерна на рік, то достатніми вважалися кінцеві запаси в розмірі 6-9 млн тонн.

Кілька останніх сезонів вони перебували саме в цих межах, хоча інколи їх навіть суттєво перевищували – наприклад, на кінець 2011/12 МР перехідні запаси зернових становили аж 12,8 млн тонн.

Однак з рекордним врожаєм 2016 року, коли аграрії намолотили більше 66,5 млн тонн зерна, прийшло розуміння, що навіть якщо в подальші роки валові збори дещо й зменшаться, то країна все одно власні потреби забезпечить, а тому тримати мільйони тонн збіжжя в «замороженому» стані особливого сенсу нема.

Уже на кінець 2016/17 МР перехідні залишки скоротилися до 4,5 млн тонн, або 6% від загального обсягу розподілу.

Цього сезону перехідні запаси пшениці в Україні зростуть з минулорічних 1,8 млн тонн до 1,9 млн тонн. Водночас залишки кукурудзи зменшаться з 1,5 млн тонн до 0,9 млн тонн, а ячменю – з 1,2 млн тонн до 0,9 млн тонн.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Водопостачання та водовідведення в сільському господарстві та харчовiй промисловості

25 квітня у Києві, в ТПП України в рамках Конференції «Вода в промисловості» відбудеться панельна дискусія «Водопостачання та водовідведення в сільському господарстві та харчовiй промисловості».

Під час заходу будуть представлені доповіді та обговорення наступних тем:
•    Сучасне європейське та вітчизняне обладнання та технології для водопостачання та водовідведення в сільському господарстві та харчовій промисловості
•    Фінансові механізми підтримки проектів підприємств державою
•    Законодавчі реформи в сфері водокористування
•    Актуальні проблеми забруднення водних ресурсів сільськогосподарською промисловістю

Серед зареєстрованих учасників: Вінницька птахофабрика (МХП), ППР Броварський (ТМ Інделіка), Астарта-Київ, Сигнет Холдинг, Агротрейд, Поділля Агропродукт, Украгроком, Цукорагропром, Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України та інші.

Конференція «Вода в промисловості» відбудеться 25 квітня з 10.00 до 16.30 в рамках Міжнародної виставки обладнання та технологій для очищення муніципальних і промислових стічних вод Waste Water Management 2018.

Участь у заході для представників агроіндустрії безкоштовна за попередньої реєстрації!

Детальна інформація та посилання на реєстрацію - на сайті www.wwm-expo.com/ua

В разі виникнення запитань, Ви можете звернутися до організаторів:

Дмитро Радіонов
+38 056 794 33 94, вн. 242
+38 099 288 08 62 (mob. - Viber, WhatsApp, Telegram)
[email protected]
[email protected]

Олена Воєвода
тел.: +38 056 794 33 94, вн. 240
моб.: +38 099 718 28 41
[email protected]
[email protected]

 

Ваш вибір 'Цікаво'.