174499

Уряд запустив сайт про земельну реформу

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зазначається, що новостворений сайт інформує про складові земельної реформи, надає роз’яснення для землевласників, орендарів та потенційних покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення, наводить цікаву статистику та містить корисні посилання.

Інформація, представлена на сайті Кабміну, пояснює принципи запровадження ринку землі, узгоджені відповідно до погодженого профільним комітетом Ради законопроєкту. Цей законопроєкт є альтернативним урядовому. Його ще не ухвалили та не виносили на розгляд парламенту.

У законопроєкті також міститься вимога щодо тимчасової заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення компаніям, які належать іноземцям, до 2024 року тобто 4 роки після запровадження ринку землі.

Помилкова модель: експерт про відшкодування відсотків за кредитами на купівлю землі

Про це говорить економіст Борис Кушнірук, пише gazeta.ua.

"Мають бути обмеження - скажімо, 200 гектарів на людину. Такі підприємства займатимуться нішовим виробництвом - овочами, садівництвом. Там не потрібні тисячі гектарів", - вважає він.

У бюджеті закладено 4,4 мільярда гривень на здешевлення кредитів для фермерів. Помилкова модель, каже Борис Кушнірук.

"Влада хоче відшкодовувати відсотки за кредитами на купівлю землі. Планують зробити це тільки на п'ять років. Тому річний платіж буде дуже великий. Значна частина аграріїв не потягне. Схожа ситуація була з молодіжним кредитуванням на житло. Кілька років влада покривала відсотки, потім грошей у бюджеті не стало. Ті, хто скористався програмою, опинились у скрутному становищі. Модель відшкодування відсотків не працює. Вона грає на інтереси більш платоспроможних іноземних компаній. Це породжує низку проблем - сировинний статус України та соціальні труднощі. На землі, яку куплять іноземні компанії, зможе працювати мінімальна кількість людей. Селяни переїжджатимуть у міста", - додає експерт.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні зібрано 62 млн тонн зерна

Зокрема, зібрано:

кукурудзи – 21,9 млн тонн з площі 3,2 млн га або 66% до прогнозу при врожайності 67,3 ц/га;
гречки – 86 тис. тонн з площі 65 тис. га або 95% до прогнозу при урожайності 13,3 ц/га;
проса – 152 тис. тонн з 81 тис. га або 90% до прогнозу при урожайності 18,7 ц/га.

Крім того, соняшнику обмолочено на площі 5,6 млн га або 95% та зібрано 13,5 млн тонн зерна при середній урожайності 24,3 ц/га. Сої обмолочено на площі 1,5 млн га або 94% до прогнозу та зібрано 3,4 млн га зерна при середній урожайності 23,2 ц/га. Цукрових буряків зібрано 6,5 млн тонн з площі 149 тис. га або 68% до прогнозу при середній урожайності 438 ц/га.

Щодо проведення осінньої посівної кампанії, то на цю дату посіяно 6,6 млн га площі озимими зерновими або 91% до прогнозу, з них посіяно:

озимої пшениці – 5,7 млн га або 91% до прогнозу;
жита – 117 тис. га або 96% до прогнозу;
озимого ячменю – 834 тис. га або 91% до прогнозу.

Крім того, озимий ріпак, при прогнозованій площі 1,1 млн га посіяно близько 1,1 млн га або 99% до прогнозу.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В "Укрспирті" та "Аграрному фонді" проведуть позаплановий аудит

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов у своєму Facebook.

"Буде проведено позачерговий внутрішній аудит концерну "Укрспирт" та "Агрофонду", чиї керівники були звільнені або відсторонені вчора", – зазначив міністр.

Організація позапланових заходів для проведення аудиту повинна відбутися до 28 жовтня поточного року, а сама перевірка – до 30 листопада 2019 року.

Також Тимофій Милованов доручив визначити фахівців у проведенні аудиту та надати їх кандидатури для включення до складу робочих груп.

Нагадаємо, відсторонений керівник «Аграрного фонду» не згоден з рішенням Тимофія Милованова.

Ваш вибір 'Подобається'.

Свинина живою вагою відчутно подешевшала

Цього тижня свині забійних кондицій подешевшали на 2,02 грн до 45,13 грн за кілограм, повідомляє Асоціація “М’ясної Галузі” (АМГ). На наступний тиждень прогнозується подальше зниження котирувань, пише Meat-Inform.

“Згідно з опитуванням Асоціації “М’ясної Галузі”, ціни наприкінці жовтня продовжують низхідний рух. Так, середня робоча ціна за 1 кг живої свині поточного 43 тижня складала 45,13 грн, що на 4,3 % менше, ніж тижнем раніше. Згідно даних Асоціації “Свинарі України”, така робоча вартість склала 45,60 грн/кг. Вітчизняні переробники прогнозують цінові межі 44 тижня від 42,50 до 46,00 грн/кг”, – зазначають експерти АМГ.

Що ж до ситуації в інших країнах, то в Німеччині котирування живця цього тижня дещо зросли і наразі становлять у середньому 1,43 євро за кілограм. У США ціни майже не змінились – середні ціни свиней забійних кондицій зараз там складають 0,97 долара за кілограм

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Власник компанії Nemiroff став співвласником агрохолдингу "Росток"

Згідно з даними АМКУ, концентрація була здійснена ще 4 червня 2019 року без видачі відповідного дозволу, з огляду на це, 9 жовтня Антимонопольний комітет почав справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передає БизнесЦензор.

За даними Комітету, Rostok Agroinvest Limited управляє корпоративними правами суб'єктів господарювання, зокрема що входять до складу групи "Росток". На момент здійснення концентрації кінцевим бенефіціарним власником групи був Віктор Купавцев.

Samoran Investments управляє корпоративними правами суб'єктів господарювання та не здійснює діяльності на території України. Кінцевим бенефіціарним власником компанії є Яків Грибов. Разом з Белою Фінкельштейн він займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління.

Вони пов'язані відносинами контролю з резидентами України, які займаються виробництвом виробів з бетону для будівництва, будівництвом житлових і нежитлових будівель, оптовою торгівлею деталями для автотранспортних засобів та іншими напрямками.

Грибів, Фінкельштейн та Анатолій Кіпіш також спільно контролюють резидентів України, які займаються виробництвом та реалізацією горілки і лікеро-горілчаних напоїв (Nemiroff Vodka Ltd), соєвої олії (весь обсяг якого йде на експорт) і продуктів переробки сої, їх оптовою реалізацією на території України і за її межами та ін.

Як повідомлялося, в листопаді 2018 року суд передав активи агрохолдингу "Росток-Холдинг" в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Власники агрохолдингу визнали такі дії незаконними і оскаржують їх у судах.

За даними юриста фірми Kinstellar Костянтина Лікарчука, обшуки на підприємствах групи пов'язані з розслідуванням щодо бенефіціарів компанії, яких підозрюють у незаконному заволодінні коштами Якова Грибова (український бізнесмен, співзасновник компанії Nemiroff).

ТОВ "Росток-Холдинг", створене в 2010 році, є вертикально-інтегрованою агропромисловою групою. Спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції.

До його складу входять п'ять тваринницьких ферм, три елеваторних комплекси потужністю зберігання 104 тис. тонн, торгові компанії. Земельний банк групи становить близько 60 тис. га.

Власники агрохолдингу – Віктор Купавцев і Віктор Кияновський.